Skocz do zawartości
dinebedoua

Asus Cusl2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. nabylem na allegro plyte asus cusl2. okazalo sie ze to jest chyba jakas wersja OEM. w biosie brakuje opcji zmiany FSB. czy to wina wersji plyty czy tez moze dodstkowe opcje pokazuja sie po wlaczeniu/ wylaczeniu innych? z gory dzieki za pomoc. aaa i tak jak zawsze apel: nie masz nic do powiedzenia w temacie - nie odzywaj sie!! pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. nabylem na allegro plyte asus cusl2. okazalo sie ze to jest chyba jakas wersja OEM. w biosie brakuje opcji zmiany FSB. czy to wina wersji plyty czy tez moze dodstkowe opcje pokazuja sie po wlaczeniu/ wylaczeniu innych? z gory dzieki za pomoc. aaa i tak jak zawsze apel: nie masz nic do powiedzenia w temacie - nie odzywaj sie!! pozdro!

A na płycie nie ma żadnych zworek lub suwaków odpowiedzialnych za zmianę FSB i mnożnika..?

 

Stare płyty nie miały w większości jeszcze regulacji mnożnika w BIOSie.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na płycie nie ma żadnych zworek lub suwaków odpowiedzialnych za zmianę FSB i mnożnika..?

 

Stare płyty nie miały w większości jeszcze regulacji mnożnika w BIOSie.

Hahah, to żeś mnie rozwalił facet. CUSL2 to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji jeżeli chodzi o S370, wybacz, ale jak chcesz pomagać, to ogarnij się trochę w temacie.

 

@dinebedoua. ech pewnie do manuala nawet nie zajrzałeś, ale skoro jesteś uczuloną na (z resztą słuszne) uwagi księżniczką to Ci pomogę :P .

 

Dołączona grafika

 

Zworka na dole w pozycji 1-2 (patrząc od lewej na pierwsze dwa piny) plus ewentualnie wszystkie dip'y na off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah, to żeś mnie rozwalił facet. CUSL2 to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji jeżeli chodzi o S370, wybacz, ale jak chcesz pomagać, to ogarnij się trochę w temacie.

 

@dinebedoua. ech pewnie do manuala nawet nie zajrzałeś, ale skoro jesteś uczuloną na (z resztą słuszne) uwagi księżniczką to Ci pomogę :P .

 

 

 

Zworka na dole w pozycji 1-2 (patrząc od lewej na pierwsze dwa piny) plus ewentualnie wszystkie dip'y na off.

zajrzalem zajrzalem ale tak sie sklada, ze moja plyta ma troche odmienna konstrukcje niz te opisane w manualu. o zworkach wiem i wiem jak to robic tylko zastanawialo mnie dlaczego nie ma niektorych opcji w biosie. widzialem jarzutki z biosu innych cusl2 i bios oferowal wiecej roznych opcji jak np. zmiana FSB. Czy brak tych opcji moze byc spowodowany obecnoscia pamieci o roznym taktowaniu?

 

ok:) sorka ze nieuwaznie czytam:) thx for help. pozdro

Edytowane przez dinebedoua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah, to żeś mnie rozwalił facet. CUSL2 to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji jeżeli chodzi o S370, wybacz, ale jak chcesz pomagać, to ogarnij się trochę w temacie.

Hahah dobre, nie? :damage_wall:

 

A tak zupełnie serio: Wydaje mi się, że tym postem dążysz do polemiki. Wybacz, stary - ale ja widziałem tyleset płyt na Socket370 i nie tylko i tylu miałem okazję używać że jakbym miał zapamiętać wszystkie symbole to chyba prędzej kwiatki od spodu zacząłbym wąchać.

 

I co? Są przełączniki taktowania na MOBO. Mimo, że to jest "Jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji" to ja i tak w czasach, gdy królują Core2Duo o taktowaniach trzy- albo czterokrotnie wyższych niż najlepszy procesor na Socket370 NAZYWAM TĘ PŁYTĘ STARĄ (i nie tylko ja). Każda płyta na s370 jest dla mnie stara.

 

Więc radzę ci dobrze: licz się ze słowami, bo następnym razem, gdy trafisz na kogoś mniej cierpliwego może się to skończyć polemiką, co z kolei zaskutkować może banem/ostrzeżeniem i tak dalej.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah dobre, nie? :damage_wall:

 

A tak zupełnie serio: Wydaje mi się, że tym postem dążysz do polemiki. Wybacz, stary - ale ja widziałem tyleset płyt na Socket370 i nie tylko i tylu miałem okazję używać że jakbym miał zapamiętać wszystkie symbole to chyba prędzej kwiatki od spodu zacząłbym wąchać.

 

I co? Są przełączniki taktowania na MOBO. Mimo, że to jest "Jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji" to ja i tak w czasach, gdy królują Core2Duo o taktowaniach trzy- albo czterokrotnie wyższych niż najlepszy procesor na Socket370 NAZYWAM TĘ PŁYTĘ STARĄ (i nie tylko ja). Każda płyta na s370 jest dla mnie stara.

 

Więc radzę ci dobrze: licz się ze słowami, bo następnym razem, gdy trafisz na kogoś mniej cierpliwego może się to skończyć polemiką, co z kolei zaskutkować może banem/ostrzeżeniem i tak dalej.

Ty mi misiu nie groź banem, bo nie leży to w twojej gestii, a posłuchaj uważnie to się czegoś nauczysz.

 

To co każdy szanujący się forumowicz korzystający z platformy S370 powinien wiedzieć, to to że najlepszymi płytami na owy socket są Asus CUSL2-C, TUSL2-C, Abit SA6 i ST6. Nie dążę do dyskusji z tobą bo nie widzę specjalnie do tego tematu. Potraktuj to jako dobrą radę/naukę na przyszłość, a jak chcesz pomagać ludziom to najpierw sam dobrze odrób lekcje.

 

@dinebedoua no to zgadujemy dalej, może to CUSL2-M.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mi misiu nie groź banem, bo nie leży to w twojej gestii, a posłuchaj uważnie to się czegoś nauczysz.

 

To co każdy szanujący się forumowicz korzystający z platformy S370 powinien wiedzieć, to to że najlepszymi płytami na owy socket są Asus CUSL2-C, TUSL2-C, Abit SA6 i ST6. Nie dążę do dyskusji z tobą bo nie widzę specjalnie do tego tematu. Potraktuj to jako dobrą radę/naukę na przyszłość, a jak chcesz pomagać ludziom to najpierw sam dobrze odrób lekcje.

 

@dinebedoua no to zgadujemy dalej, może to CUSL2-M.

Zrobilem tak jak nakazales. Opcje sie pojawily ale niestety komp nie chce wystartowac na Jumper Free mimo wprowadzenia odpowiednich ustawian. Wczytalem sie dokladniej w manuala i postanowilem pogrzebac przy zworkach. powolutku a moze osiagne zamierzony efekt. chodzi mi konkretnie o 1GHz z P3 866 co nie powinno byc trudne do osiagniecia. Za pomoc dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak nakazales. Opcje sie pojawily ale niestety komp nie chce wystartowac na Jumper Free mimo wprowadzenia odpowiednich ustawian. Wczytalem sie dokladniej w manuala i postanowilem pogrzebac przy zworkach. powolutku a moze osiagne zamierzony efekt. chodzi mi konkretnie o 1GHz z P3 866 co nie powinno byc trudne do osiagniecia. Za pomoc dziekuje.

To może memki nie wyrabiają. Mnożnik na 6,5 także do 1Ghz potrzebujesz 154 Mhz FSB.

 

W sumie to może sporo innych rzeczy odmawiać współpracy przy tym taktowaniu: zintegrowana dźwiękówka, dysk.

Poza tym to max dla Coppermine to jakieś 1133Mhz (takie wypuszczali najszybsze, ale z powodu braku stabilności zaczęli wycofywać je ze sprzedaży) toteż może jednak twój egzemplarz nie ma ochoty na 1Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądrala się znalazł? Ty już wiesz lepiej co ja wiem.

Po następne - "najlepszy" jest pojęciem względnym.

Rada na przyszłość: Najpierw choć przeglądnij moje posty zanim coś powiesz.

Kończę dyskusję w tym temacie, bo nie mam ochoty polemizować. Poza tym zachowujesz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy - więc tym bardziej nic tu po mnie.

 

Tak, "przybądź dzielny rycerzu", wypędź wszystkich forumowiczów i dopomóż księżniczce :mur: Brak mi słów na twoje bzdurne gadanie..

a idz pan w piz*** nic poza zamentem nie zrobiles a na dodatek czytac nie potrafisz.

 

Procek poszedl bez problemu na 1GHz. stracil troche na stabilnosci ale tragedi nie ma FSB 160MHz wydaje sie nie robic na nim wrazenia. Pamieci chodza na 133. Wiecej za pomoca zworek nie jestem w stanie osiagnac. cel zostal osiagniety. thx for help i pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...