Skocz do zawartości
Dziobak

Pierwszy Laptop W życiu ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Nadszedł taki czas, że trzeba mi kupić wreszcie notebooka. Będzie mi potrzebny głównie z powodu moich studiów - informatyka. Nie mam co do niego wielkich wymagań, ale dysponuję też ograniczonym budżetem 2000-2200 (to drugie to absolutny max). Notebook będzie mi służył do pisania tekstów, programów, tworzenia stron internetowych, chodzi o to, żeby mieć jakąś mobilność z całą swoją 'robotą' i nie być uwiązanym z tym w domu. Kolejną sprawą jest korzystanie z netu ale nie jest to chyba problem dla współczesnych notebook'ów :) Od czasu do czasu przewiduję też obejrzenie filmu z dvd lub divx-a. Nie przewiduję natomiast grania... Wogóle mało ostatnio gram i nie myślę napewno czynić tego na laptopie, jeśli już siądę przy biurkowym sprzęcie :)

 

W związku z zastosowaniami wyżej wymienionymi i przejrzeniem różnych ofert tak oceniłem realnie (bądź nie;)) moje wymagania:

- 1GB RAM - coby Winda XP się nie dusiła z kilkoma otwartymi programami

- matryca 15.4" - za bardzo się przyzwyczaiłem do rozdz. 1280x... żeby teraz wracać do 1024x... ;)

- procek mniej ważny - napewno jakiś Celeron przy takiej cenie

- grafika zapewne zintegrowana

- dysk - 60GB starczy

- bateria - miło gdyby te 2-2.5h wytrzymywała

 

Reszta mniej ważna bo wszystkie mają podobnie.

Teraz jeszcze ważna sprawa - sprzęt ma być nowy. Mam kilka powodów dlaczego tak myślę, decyzji nie zmienię.

No i 3 które znalazłem:

Toshiba Satellite L30-10W

ACER 3693

HP NX7400

 

Skłaniam się ku temu HP, ale nie wykluczam czegoś innego, szczególnie Acer ma dużo modeli w tej klasie cenowej, nie zdążyłem jeszcze wszystkich przejrzeć. Mile widziane wszelkie sugestie co kupić, z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Toshiba Satellite L30-10W <--- za słaba konfiguracja jak na viste!! Nie wiem kto to tam wsadził ;| Ale vista bedzie Ci sie "dusić "

 

2) ACER 3693 <--- 512 ramu ?? porażka a pozatym Acerów sie nie kupuje bo to najgorsza marka.

 

 

3) HP NX7400 <--- najlepszy z tych 3ch z tym ze nie ma systemu..... Musiałbyś załatwić sobie do niego xpka.

 

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer <- tu jest jeszcze inny Acer z 1024MB RAM i 120GB dyskiem. Możecie coś więcej napisać na temat notebook'ów tej firmy? Dlaczego mają być najgorsze? Co jest ich największą wadą?

 

A jeśli chodzi o system to i tak napewno bym nie używał Visty tylko starego dobrego XP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj...

to że napisałem że to jest największy badziew to jest wyłącznie moja opinia.... ja osobiście nie brałbym się za zakup tej marki ponieważ już wcześniej naczytałem się i tych notebookach i opinie nawet samych już użytkowników nie były najlepsze. Nie wiem gdzie to jest składane.... czy w Polsce czy gdzieś indziej... nie obchodzi mnie to.... Od juz dawna nie interesowała mnie ta marka. Ale najlepiej będzie jak poprostu poszukasz na tym lub innych forach czegoś o ogólnej opinii dotyczącej Acera. Ja poprostu do tej marki nie jestem przekonany.

 

Jeszcze jedno... ten link co teraz pokazałeś... to ten notebook ma już viste. No i teraz tak: Nie wiem jaka to jest wersja czy OEM czy BOX. jeśli OEM to bez sensu zebys go kupował bo OEM ma to do siebie że jest przypisany do konkretnego laptopa i nie możesz w takim razie instalować tego systemu na innych kompach... więc jeśli chcesz xp to poszukaj czegoś z xp :)

 

Za tą cenę jaką podałeś trudno mi coś przedstawić ze swojej strony.... są np: 2 toshiby czy HPki ale mająo wiele słabsze parametry. Może zdecydowałbyś się na jakiś kadłubek?? Nie wiem czy to byłoby lepsze rozwiązanie niż zakup oryginalnego Acera. To już proszę o wypowiedź kogoś kto może coś więcej powiedzieć na ten temat. Różnica? W wielkim skrócie kadłubek: tak jakby składak, gorsza obudowa, lepsze podzespoły w sensie wydajności, gwarancja tylko sklepowa a nie producenta ( chyba że się mylę bo już sie tak wszystkie zasady zmieniają że głowa mała) Są dla tych którzy nie zwracają na wygląd. To tak jabyś zamieścił silnik BMW w fiacie 126p o ile to by bylo mozliwe. Oryginał... no cóż płacisz za firme jaka by nie była, słabsze podzespoły w sensie wydajności, ładna obudowa, 2 letnia gwarancja producenta.

 

Jak masz jeszcze jakies pytania co do kadłubków to poszukaj w wyszukiwarce forum... bo ostatnio z kolegami dosyć sporo dyskutowaliśmy na ich temat i chyba wszystkie możliwe zapytania zostały omówione, a opinie o nich wyrazone.

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acery są raczej słabo oceniane przez użytkowników, chociaż ostatnimi czasy coraz lepiej.

 

Porównując tak jak@dazon: można kupić fiata z silnikiem 250 koni i bmw z 250 koni. Moc ta sama a cena 5 razy większa. Prawie tak samo jest w przypadku acerów. Wpisz w goglach "acer recenzja" i poczytaj ich recki, a potem do toshiby, hp, i porównaj co ludzie o nich na testach piszą.

 

A przede wszystkim jak chcesz studiować informatykę, to właściwie możes zapomnieć o panu Billu Gatesie, a pomyśleć o Linusie Tovaldzie :) ale enigmatycznie.

 

Ja polecam mniej wydajny sprzęt, ale pod względem jakości wykonania o niebo lepszy:

IBM T41

IBM X40

 

Ja na Twoim miejscu brałbym X40 IBM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...