Skocz do zawartości
vicek

Monitor "gaśnie"/restartuje Się W F.e.a.r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Widziałem na forum podobny temat, jednak mój przypadek trochę się różni (tam ludzie sugerowali problemy z kartą graficzną).

 

O co chodzi - ponieważ jest organizowany duży turniej online w F.E.A.R., to chciałem sobie trochę w to pograć. Kiedyś kilka razy już próbowałem, zarówno na starym, dosyć słabym komputerze, jak i na nowym, nigdy nie było takiego problemu. Gram sobie spokojnie, aż tu nagle gaśnie monitor... Pojawia się napis "Color check" itp. (taki jak na starcie systemu) i obraz zostaje czarny, z kolei lampka na monitorze (z tego co pamiętam) robi się pomarańczowa (tak jak w "stanie czuwania"). Komputer pracuje (słychać chyba nawet dźwięki z gry), ale nic nie mogę zrobić - pomaga jedynie restart, później wszystko jest OK. Nie ma żadnej reguły kiedy występuje ten problem, wczoraj ledwo wszedłem do gry i od razu, dzisiaj zdążyłem zagrać całą mapę (20 minut).

 

Miałem zamiar napisać o tym problemie na forum o tej grze, ale nie mam pojęcia czego może to dotyczyć :( (gra/sprzęt). Aha, dodam, że w ostatnim czasie grałem w DiRT, które ma przecież ogromne wymagania, w 1024 i HIGH detalach (po kilka godzin), w World in Conflict, Enemy Territory: Quake Wars, Flight Simulator X, codziennie gram w WarSow i nigdzie indziej (na razie...) ten problem się nie pojawił (komputer mimo O/C jest stabilny). Aha, dodam, że moja gra to normalna pudełkowa, oryginalna wersja gry (nie Combat).

 

Oto mój sprzęt:

Core 2 Duo E4300 @ 3.00 GHz (1.35V)

MSI 7900GTO @ 700/1700 (850) (taktowanie zmienia się tylko w aplikacjach 3D - AtiTool)

OCZ Platinum @ 915 MHz (CL5)

X-Fi Fatal1ty

Windows XP SP2

Antec P180 (wszędzie defaultowe wiatraki, ale raczej nie ma problemu z temperaturą)

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie/porady :( Spróbuję wieczorem jeszcze raz zainstalować grę, ale nie wiem czy to pomoże... Oby nie okazało się, że problem tkwi w sprzęcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys miałem tez takie problemy z jakąś gierka a rozwiązaniem bylo zmienienie czestotliwosci odswiezania na mniejszą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstall gry i nowe sterowniki nie pomogły...

 

Spróbuję dać mniejsze odświeżanie tak jak sugerowałeś (zamiast 100 - 85), mimo iż to trochę wpłynie na płynność gry :( No i trochę zamieszania, bo wcześniej miałem wszystko w ReForce ustawione, teraz usunąłem jeden tryb, i sobie zmieniam w 1024 w RefreshLocku (85 na FEAR i 100 w pozostałych przypadkach).

 

Grałem około godziny, było OK. Zobaczymy na dłuższą metę.

 

Pozdrawiam.

 

Niestety, grałem na 85 (mimo iż mnie oczy bolą) i dalej nic, w środku gry się wyłączył :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nic...

 

Nie wiem co jeszcze mogę spróbować zrobić (prócz formatu, którego wcześniej niż za tydzień nie zrobię)... Próbowałem:

1. nowe sterowniki do grafiki

2. reinstall gry

3. powrót do fabrycznych ustawień wszystkich części (czyt. zlikwidowanie o/c)

4. mniejsze odświeżanie monitora

5. skanowanie systemu programami antyspyware etc. (to to już całkowicie absurdalne)

 

Coś jeszcze mogę spróbować? Wyłączyć VPU Recovery i ew. przeczyścić komputer (niby temperatury są prawidłowe :< )/sprawdzić kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat...

 

Sformatowałem całą partycję systemową, zainstalowałem Windowsa od nowa, zrobiłem update BIOSu płyty głównej, nic nie pomogło...

 

Ktoś ma jakiś pomysł? Albo przynajmniej domyśla się czym może być to spowodowane?

 

gra/monitor/karta graficzna/zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość P.I.O.T.R.

Dokładnie... Jaki masz zasilacz? U mnie kiedyś Take-Me (czyt. No-name ;P) 300W nie zdołał zasilić GeForce'a 2MX, który najpierw sypał artefaktami, potem monitor się wyłączał ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość P.I.O.T.R.

Hmmm... Ten zasilacz to marka, IMHO nie powinien mieć problemu z pociągnięciem takiego sprzętu. Napięcia dla pewności możesz sprawdzić, ale pewnie będą wporządku. Tylko w tej grze się tak dzieje? Wydaje mi się, że pomoże reinstall systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinstall to juz byl kilka dni temu...

 

Tak, tylko w tej jednej grze tak sie dzieje (zainstaluje jutro cos innego, wymagajacego i sprawdze dla pewnosci). Tak jak pisalem, gralem jakies dwa tygodnie temu w DiRT, po kilkadziesiat minut i nigdy tak sie nie robilo...

 

Przed chwila podlaczylem drugi monitor (LG F795FT), to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość P.I.O.T.R.

Reinstall to juz byl kilka dni temu...

 

Tak, tylko w tej jednej grze tak sie dzieje (zainstaluje jutro cos innego, wymagajacego i sprawdze dla pewnosci). Tak jak pisalem, gralem jakies dwa tygodnie temu w DiRT, po kilkadziesiat minut i nigdy tak sie nie robilo...

 

Przed chwila podlaczylem drugi monitor (LG F795FT), to samo...

Przez ten czas coś mogło się sknocić. Możesz przeskanować chociaż jakimś skanerem online folder z grą dla pewności, że nie ma tam jakiś śmieci. Zainstaluj jakieś inne gry i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...