Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko mam. :)

 

Jak już kilka razy tutaj pisałem w kompie mojego kuzyna jest ta sam płyta. Ma tez taką samą nagrywarkę, którą podpiąłem do tego samego portu SATA :)

 

Wcześniej problemu nie zauważyłem (przy instalacji sterowników z płyty wszystko wyglądało ok).

Wczoraj jednak okazało się że instalowanie z CD jakiejś prostej gierki u kuzyna przebiegało bardzo długo (prawie 5 minut). Później spróbowałem u siebie i okazało się że u mnie instalacja tej gierki przebiegła z 5x szybciej!

 

Jaki może być powód że u niego nagrywarka nie chodzi za dobrze? Czy to bardziej wina kontrolera, czy nagrywarki?

U siebie zrobiłem mały test odczytu płyty CD w diagnostycznym programie NeroCDSpeed (free). Dzisiaj jeszcze będę musiał zrobić ten test na kompie kuzyna...

U mnie na przykład test transferu z kontrolera do napędu wyniósł 54MB/s. Czy to wynik w normie?

 

W moim kompie aktualizowałem sobie sterownik czipsetu i inne ze strony MSI poprzez MSI Live Monitor. Wszystko było ok i raczej jest ok (chociaż np wersję sterownika czipsetu w menedżerze urządzeń mam oznaczoną jako 8.3.0.1011, podczas gdy ostatnia wersja nosi numer 8.3.0.1013). Dzisiaj sprawdzę jaka wersja jest u kuzyna. U niego niestety nie robiłem aktualizacji (nie ma netu). Zassałem więc u siebie ze strony MSI różne sterowniki do płyty (czipset, kontrolery RAID i takie tam). Zgram to i spróbuję zainstalować u niego.

Jednak tutaj jest problem mały, bo nie znam angielskiego :)

 

Tu instrukcja instalacji dla XP:

Some Intel® chipset platforms already are supported by

Windows* XP so it may not be necessary to use the INF

files provided by this software to update Windows* XP.

 

The following steps describe the installation process of

the Windows* XP INF files. You may need to repeat these

steps to update all Intel® chipset devices not supported

by Windows* XP.

 

1. Copy the contents of the

<INF Extract Directory>\XXXX\All

directory to the root directory of the floppy disk (A:\).

 

NOTE:

XXXX is the directory name for the chipset

of interest. Refer to Section 8 for more details.

 

2. Close all programs currently running on the system.

3. Click on Start.

4. Select Settings.

5. Select the Control Panel.

6. Double-click on the System icon.

7. Click on the Hardware tab.

8. Click on the Device Manager button.

9. Select "Devices by connection" under the View menu.

10. Click on MPS Uniprocessor PC -OR- MPS

Multiprocessor PC.

 

NOTE:

Only one of the above items will be

displayed for a given system.

 

11. Click on PCI bus.

12. Right-click on the line containing the description

PCI standard host CPU bridge

-or-

PCI standard ISA bridge

-or-

PCI standard PCI-to-PCI bridge

-or-

PCI System Management Bus

-or-

Standard Dual PCI IDE Controller

-or-

Standard Universal PCI to USB Host Controller

(This line will be selected.)

13. Select Properties from the pull-down menu.

14. Click on the Driver tab.

15. Click on the Update Driver button.

16. Windows* XP will launch the Upgrade Device Driver

Wizard. Select Next.

17. Ensure that the following choice is selected:

Search for a suitable driver for my device

(recommended)

18. Insert the floppy containing the Windows* XP INF

files into the floppy drive.

19. Select Next.

20. Windows* XP will list locations from where the

updated driver file can be found. Ensure that the

following choice is selected: Floppy disk drives

21. Select Next.

22. Windows* XP should report that a driver has been

found: (The detected device name will be displayed.)

Select Next.

23. Select Finish.

24. Reboot the system when prompted to do so.

Szczególnie zastanawiam mnie to w punkcie 12. XP mam w wersji polskiej i nie mogę wyczaić niektórych z wymienionych w instrukcji urządzeń.

Gdzie mam w końcu instalować ten sterownik dla czipsetu? Czy nie instalować go po prostu dla Intel® G33/G31?P35 Express Chipset Processor to I/O Controller, lub Intel® ICH9 2 port Serial ATA Storage Controller 2, itd?

 

Poza tym czy muszę instalować to z dyskietki, czy można normalnie z twardziela?

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem za FIRa 475, ale mialem E6750 tanio a nie chcialem placic podwójnie za przesyłke. Takie posty co ile kosztuje aktualnie to wg mnie nie sa potrzebne, chyba ze ktos pyta gdzie teraz najtaniej. Wiadomo ze z biegiem czasu wszystko potanieje a pozniej ludzie beda sie wkurzac ze tydzien temu dali tyle, miesiac temu tyle itp.

 

Nie mam hirensboota ale sciagne i wypale i zobacze czy działa. Ale to wieczorem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie posty co ile kosztuje aktualnie to wg mnie nie sa potrzebne, chyba ze ktos pyta gdzie teraz najtaniej. Wiadomo ze z biegiem czasu wszystko potanieje a pozniej ludzie beda sie wkurzac ze tydzien temu dali tyle, miesiac temu tyle itp.

Kazdy sobie tlumaczy jak moze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam hirensboota ale sciagne i wypale i zobacze czy działa. Ale to wieczorem ;]

bede bardzo wdzieczny ale i tak raczej odpuscilem sobie te płyte ze wzgledu na brak mozliwosci regulacji wentylatorow 3 pinowych - wielki klops od MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest już nowa wersja setfsb 2.0.b.15o -klik-

Dla MSI P35 Platinum/Neo2-FR/Fir wybieramy ICS9LPRS906CGLF

 

edit:

To jeszcze dołożę nowy bios beta 1.42 -klik-

Niestety o zmianach nic nie wiadomo.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy dołączyłem do szczęśliwych ( bądz nie) posiadaczy neo2-fr + E6750

 

Jak narazie sytuacja wygląda tak

 

cpu vol 1,3525

mem 2,2

vtt 1,350

Nb - 1,425

 

@3440 (430X8) / MEMKI 1:1.2 1030 (5-5-5-15)

 

TEMP IDLE 39-41C

STRES 60-64C

 

 

Właśnie mi orthos leci 40min z fsb 440 /mem 1:1.2 1056 ... badania ciąg dalszy.Może do 3,6 dociągne przy pamiątkach 1:1

 

 

Mój pierwszy intel od czasów PIII więc plz o wszelkie uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio ni da rady regulowac rpm dla wentyli ? :blink: LOL ?

ponawiam ponawiane pytanie, czy udalo sie komus zbotowac hirensbota na tej mobo ?

Jak miałem podpięty CD-ROM do SATA z chpisetu to HB ruszył i nawet widział CD o ile załadowałem sterownik gsata czy jakoś tak. MS-DOS działał i widział płytę, ale już uruchomiony ghost nie działał.

CD-ROM na dodatkowym sata brak sukcesu.

CD-ROM na IDE brak sukcesu.

Dla mnie DOS z Hirens Boot nie ma sterownika do tego dodatkowego kontrolera, lub ten kontrolek nie radzi sobie w pełni z "udawaniem" standardowego IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni z tą różnicą pomiędzy FR i FIR? Bo na stronie MSI (http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1261&maincat_no=1&cat2_no=170) - Supports VoIP Card. (only for ALC888T), a na górze Chip integrated by Realtek® ALC888/ALC888T więc wydaje mi się, że FR ma ALC888, a FIR ALC888T, lecz mogę się mylić. Nie do końca też wiem co daje "VoIP Card". Oprócz tego FIR ma 2 x H/W OC pinheaders (optional), choć też nie wiem co to jest.

 

 

Wysyłka kurierem przedpłata (zamówienie powyżej 1000 zł) - 9 zł brutto Edytowane przez Moloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj walczę z Neo2-FR...Po bojach związanych z instalką windy, przyszła pora na kolejny problem. Mianowicie taki, że nie mam dźwięku. Winda W OGÓLE nie widzi zintegrowanego układu, pomimo instalki sterów czy to z płyty czy z netu. Jeśli możecie podajcie jakich sterowników używacie na swoich mobaskach bo mi ręce już opadają...Po instalce nie pokazuje się w trayu nic, jakbym nic nie robił i pytanie czy mobo walnięte czy ja coś niewłaściwie robię?

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Moloch ja mam FIR i u mnie jest ALC888

@SzperSon a w menadżerze urządzeń masz nieznane urządzenie, bo jeżeli w biosie jest włączona muzyka to powinno pokazać. A jak nie to może masz układ walnięty na płycie

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj walczę z Neo2-FR...Po bojach związanych z instalką windy, przyszła pora na kolejny problem. Mianowicie taki, że nie mam dźwięku. Winda W OGÓLE nie widzi zintegrowanego układu, pomimo instalki sterów czy to z płyty czy z netu. Jeśli możecie podajcie jakich sterowników używacie na swoich mobaskach bo mi ręce już opadają...Po instalce nie pokazuje się w trayu nic, jakbym nic nie robił i pytanie czy mobo walnięte czy ja coś niewłaściwie robię?

A instalowałeś już stery od czipsetu? Pytam się bo kumpel zrobił taki właśnie błąd .... Sprawdź również czy jest włączona w biosie..... Przeskanuj menadżer urządzeń...

 

 

Moloch też już oto pytałem przed kupnem FR.... różnica jest tylko 1 - firewire!

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje rozbudowane pytanie nikt nie odpowiedział, ale melduję że już raczej wsio OK :)

 

Mój pierwszy intel od czasów PIII więc plz o wszelkie uwagi

U mnie pierwszy Intel od czasu 486 :D

 

Natomiast co do regulacji prędkości wiatraków, to nawet się nad tym nie zastanawiałem (nie należę do maniaków ciszy). Zmieniacie (lub próbujecie zmieniać) tę prędkość z poziomu BIOSu, czy jakiegoś oprogramowania? (np SpeedFan?)

 

Nie stwierdziłem restartów kompa przy używaniu Core Tempów, jednak tego najnowszego nie używałem długo (sprawdzałem nim tylko temp w idle)...

 

EDIT:

 

Sprawdziłem regulację wentyli z poziomu SpeedFana. Nie wiem czy chodzi wam o pełną automatykę, czy także o ręczne obniżenie prędkości.

 

Otóż zaznaczenie opcji "Automatic fan speed" na razie niczego nie zmienia (ale to raczej ustawienia progsu powinny rozwiązać sprawę)

Natomiast ręczne obniżenie (procenty) prędkości wiatraków w SpeedFanie przynosi pożądany skutek. Spokojnie obniżyłem prędkość wentyla z obudowy i wentyla z NinjyPlus. Zweryfikowałem to słuchowo :)

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surekot

 

Jaką masz wersję speedfana? bo ja testuje 4.33 beta 18 i nie da się regulować... mam oryginalny went z ninji (3pin) podłączony do cpufan (4pin) - i wskazuje tylko jego prędkość - zmiana wajhami nie przynosi efektu...

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VICTORious, mam tak samo jak Ty.

Mam Bigtyphoona.

psychodad - na karcie to zainstaluj Rivatuner.

Z VoIP card to jest tak, ze niektore wersje beda mialy 888T inne 888.

W instrukcji jest o tej karcie. Złącze znajduje sie obok FDD, ale oczywiscie ja nie mam go;P Mam wersje z 888 ;) Pewnie jak wiele osob.

 

Jakbym mial jeszcze raz kupowac plyte glowna i bym mial wiecej kasy to jedynie bym wzial wersje Diamond ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 4.32

Ninje podpiąłem do SYSFANA 4, a wentyl od budy do SYSFANA 1 (oba są obok siebie na płycie)

 

EDIT:

Co myślicie o tej recenzji? LINK

 

Niezbyt pochlebna...

 

W sumie ja nie nastawiam się na jakieś ogromne OC. Zastanawiają mnie jednak te wzmianki o timingach pamięci (tych ostatnich faktycznie nie ruszałem).

 

Tutaj na forum przecież focus z egiełdy (LINK do postu) pytał o problemy z MSI. Nawet ja robiłem specjalnie test w Cachemem. Do testów w Cachemem nie ruszałem tych "nadprogramowych" timingów zostawiając je w ustawieniach domyślnych (zmieniłem te podstawowe na 4-4-4-12). Jak sam focus stwierdził moje wyniki nie odbiegały od wyników innych płyt z P35...

 

Robiliście coś z tymi "nadprogramowymi" timingami? Może to one są przyczyną problemów z takimi pamięciami jak Patriot z BIOSem 1.3?

 

Fakt że nie robiłem testów z FSB powyżej 500 (nawet się nie zbliżyłem do 500)... Pamięci mam nie za dobre (OCZ Platinum rev1)... Poza tym mój proc wymaga wysokiego napięcia (czy to jednak wina płyty?)...

 

Może zrobimy małe testy w takich programach jak Cachemem, SuperPi i jakiś innych, by ustalić czy wyniki wydajnościowe będą w normie? Przede wszystkim chciałbym zobaczyć czy moje wyniki w wydajności nie są słabsze od normy przez te dodatkowe timingi....

Podajcie propozycje testów.

Edytowane przez surekot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...