Skocz do zawartości
orli1983

Trzaski I Praski W Laptopie :d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Od jakiegos czasu zaczely sie dziac dziwne rzeczy. Co jakis czas z glosnikow leciacly dziwne trzaski co chwile az w koncu padalo usb tzn wylaczala sie myszka po chwili padal takze touchpad i klawiatura....choc komp dalej chodzil choc byly momenty ze sie wieszal. Po jednym dniu takich cudow w koncu wogole sie nie uruchamial lub wieszal na windowsie.....sforamtowalem wyzerowalem dysk progsem ze strony poducenta..alptop pochodzil godzine i znow zaczelo sie to samo ale zmienjszym natezeniem...pozniej poprzestawialem troche rzeczy w biosie i bylo znow na 30 min normalnie.....az w koncu zrobilem ubgade biosu....co dalo kolejna godzine normalnej pracy laptopa....tylko odczasu do czasu cos trzasnie w laptopie i w tym tez momencie przestaje dzialac mysz.....

 

 

 

 

ktos ma jakies pomysly? bo nie wiem jak dlugo pochodzi...... nie mam gwaracji wiec...:P....

 

 

komp to acer 3003wlmi..... zauwazylem ze problemy z trzaskami pojawiaja sie czesciej jak duzo pisze na klawiaturze...temperatury sa w normie ok 40st..... wlasnie podczas pisania postu padla mysz...choc tym razem sie swieci ale wskaznik nie reaguje...po wyciagniejciu z usb czasmi mysz znow zaczyna dzialac

 

 

 

ok sciagnelem program rightmark cpu z zmiejszylem taktowanie z 1800 do 1200 i komp nadal chodzi nic sie nie dzieje.... byc moze poprostu nie wyrabia na maxymalnym obciazeniu...(max wlaczylem jakies 3 tyg temu chyba to dla niego zaduo zwazywaszyze chodzil jak pecet przez ostatni tydzien po 10h non stop)

 

 

Problem nadal nie rozwiazany...poprostu go ukrylem chyba :D

Edytowane przez orli1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dazon

 

Nie ma to jak konstruktywna i pomocna wypowiedź, nie?

 

@orli1983

 

Jesteś pewien że mimo formata nie masz na dysku żadnych śmieci z netu?

Zawsze można go profilaktycznie otworzyć i przeczyścić, może zmienić paste na chipsecie? Najprawdopodobniej i tak płyta jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go odniecalego roku ale zgubilem gdzies rachunek wiec nie mam gwary ;/ ...... a foramt robilem 2 razy ..tzn tym programem od hitachi.... nie wiem czy to byl low format bo za szybko poszedl z 40 min ale wszyscy pisza ze to jest zerowanie dysku ....... te trzaski sa nawet jak siedze w biosie ;/....

 

 

 

wlasnie zainstalowalem stery do grafy od omegi..... to chyba cos z gafa bo po ich zainstalowaniu takie tzaski i pyrczenie zmienilo sie w bardzo glosny szumotrzask.... ale teraz nie ma objawu wylaczenia myszy czy klawiatury jak to bylo wczesniej....a moze tylko do czasu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dazon

 

Nie ma to jak konstruktywna i pomocna wypowiedź, nie?

To było uprzedzenie z mojej strony do osób które chcą "to coś" zakupić w przyszłości.

 

 

 

orli1983 przykro mi ale mimo szczerych chęci ja Ci nie mogę pomóc...bardziej znam się nanaprawianiu PCtów niz lapów. Dla mnie trzaski i takie zachowanie Twojego sprzętu jest dziwne. Mam nadzieję że koledzy z forum pomogą Ci rozwiązać ten problem.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skusila mnie 2 letnia gwarancja :P....zreszta po 2 latach od zakupu jaki by nie byl dell czy acer to juz zlom na ktorym nie wiele jest sens robic ::P

 

 

 

byc moze chodzi o przegrzewanie jakiegos elementu plyty bo zwykle jak temp osiagnie 40st to zaczynaja sie trzaski .....po wlaczeniu mam 36 wiec ewnie z pol godziny wytrzyma zobaczymy czy to sie potwiedzi ( 42st i zwiecha...trzaskow tym razem brak)

 

 

btw... znacie jakis program ktory by mi zarzadzal predkoscia wiatraka na acerze? o ile wogole mobo cos takiego obsluguje :/

Edytowane przez orli1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...