Skocz do zawartości
romek-o

Drukarka Na Rj45 I 2 Sieciówki

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem, mam komputer, w nim 2 sieciówki (jedna zintegrowana a druga na pci), mam też drukarkę HP 2570 (ma zarówno wtyk usb jak i wtyk rj45 - drukarka ma wbudowaną kartę sieciową).

 

Podczas ostatnich burz wskutek przepięć poszło gniazdo usb w drukarce (nie ma na nią gwarancji) i muszę mieć ją podłączoną do komputer własnie skrętką przez karty sieciowe.

 

Internet w komputerze mam z sieci lokalnej - kabel z netem podłączyłem do sieciówki zintegrowanej na płycie głownej a kabel (utp) który idzie z drukarki podłączyłem do tej drugiej sieciówki na pci.

 

Teraz tak, drukarka działa i drukuje poprzez połączenie jej kablem utp ale w tym momencie nie ma już internetu, dopiero jak wyłącze w panelu sterownia tą sieciówke na pci (do której podłączona jest drukarka) to mam internet

 

W połaczeniu sieciowym sieci lokalnej mam ip 192.168.0.15 a w tym drugim połączeniu sieciowym gdzie podłączyłem drukarke mam ip 192.168.1.2 a drukarka ma ip 192.168.1.3)

 

Jak ustawić bym internet miał brany z karty sieciowej zaintegrowanej a nie z tej na pci (tej używam tylko do podłączenia drukarki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykasuj brame z karty sieciowej uzywanej do polaczenia z drukarka(zostaw po prostu puste pole). Wywal tez DNSy

dokladnie tak.

sieciowka na pci (ktora sie laczy z drukarka) ma miec tylko ip 192.168.1.2 i maske 255.255.255.0 (reszta pol powinna byc pusta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...