Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanko jaki dysk wybrać? Możliwości:

 

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

 

Seagate 250 GB Barracuda ES (8MB, Serial ATA II)

 

WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II

 

Samsung SpinPoint T133 300 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)

 

Hitachi DeskStar T7K500 320 GB (SATA II, NCQ)

 

W przyszłości planuję dokupienie drugiego takiego samego dysku i utworzenia RAIDu. Tak więc który jest najszybszy i najcichszy - i czy są różnice w wydajności w zależności od pojemności dysku? Skłaniałbym się ku samsungowi...

 

Z góry dzięki za porady...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kaczorkcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz WD 320GB 16mb Cache. Poza tym nie ten dzial

Forum co kupić jest przeznaczone na wszystkie dyskusje/flejmy na temat wyboru, wyższości jednego produktu nad drugim. Tematyka tego działu to:

Procesory

Płyty główne

RAM

Karty graficzne

Gotowe zestawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj kupiłem WD 320GB AAKS i powiem, że po przejściu z Maxtora tego co mam w podpisie to jest ciszaaaaaaa :lol: mnie tam się podoba i czuć różnicę w szybkości nic kompa nie zamula tak jak wcześniej. Zmieniłem też go z innego powodu Maxtor był na ATA i jakby nie patrzeć problem jest ze znalezieniem już płyt głównych, które mają po 2 kanały ATA co przy moim poprzednim dysku było by dość uciążliwe, a tak nie mam już problemu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichy, szybki .. Czego jeszcze chciec? :) Seagate jest szybki, ale glosny. Samsung podobnie, choc on jest wolniejszy od Seagate i WD.

 

Ja mam obecnie samsunga ale pod pata 80 gb i jest bardzo cichy... hmmm WD pracuje jeszcze ciszej? hmmm a jesli chodzi o parametry to widze ze samsung ma niby transfer wewn. lepszy tylko ze to wszystko pewnie jest jeden wielki wałek... WD dysk też mam ale stary 10 GB chodzi jak traktor dlatego boje sie WD na korzyść samsunga... jakieś testy na poparcie opini? artykuł jakiś? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dyski przetestowane u wujka/cioci/kumpli. ;) Kolega ma seagate 250GB 7200.10 - glosny, szybki

Samsung 250GB - srednio glosny , wolny

WD 320GB - cichy , dosc szybki.

 

Seagate jest pewnie szybszy od WD, ale halas ma dla mnie nieznosny. Kuzyn ma Samsunga 80Gb i jest cichy, podobnie jak w twoim wypadku.

 

Co do testow to poszukaj na google.

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dyski przetestowane u wujka/cioci/kumpli. ;) Kolega ma seagate 250GB 7200.10 - glosny, szybki

Samsung 250GB - srednio glosny , wolny

WD 320GB - cichy , dosc szybki.

 

Seagate jest pewnie szybszy od WD, ale halas ma dla mnie nieznosny. Kuzyn ma Samsunga 80Gb i jest cichy, podobnie jak w twoim wypadku.

 

Co do testow to poszukaj na google.

no ok mozliwe ze smasung w wiekszych pojemnosciach sie psuje :) segate mi sie kiedys skonczyl z badami podobnie maxtor (chociaz tutaj mi sie podobalo ze byl bardzo cienki) hmmm musze sie z tym przespac i pomyslec (mam na decyzje jeszcze 10 dni) WD są troszke droższe... wiec pewnie bym brał model 250 GB i pozniej taki drugi bo 500 GB jednak by stykalo puki co.

Ze na google moge szukać artykulow to ja wiem - mialem nadzieje ze ktos ma pod reka linka :) troszke sie lenie po pracy i treningu przed snem :)

dzieki za pomoc

 

@pieklo

ale podobno nie wiadomo kiedy te dyski wyjda - jezeli naprawde beda tak znakomite jak sie zapowiada to najwyzej dokupie w swoim czasie jeszcze 2 takie zabawki - miejsca na dane nigdy za wiele :) poza tym zaraz po premierze ich cena pewnie bedzie sporo wyzsza od obecnych

Edytowane przez kaczorkcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz konkretne testy, tylko pojemności nieco większe (od 320 GB):

http://pcarena.pl/page/79976/0/Wojna-na-gi...20-400-i-500GB/

http://www.purepc.pl/node/1281

 

Osobiście mam samsung'a HD321KJ i na głośną pracę nie mogę narzekać. Jest po prostu bardzo cichy. Kosztował tyle samo co ten samsung w linku w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...