Skocz do zawartości
BeneVaco

Konfiguracja Di-524

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam problem z konfiguracja tego punktu dostepowego a dokładnie jest do niego podłączony komputer stacjonarny i laptop przez wifi wszystko działa. Na laptopie szybkość połączenie pokazuje na max ale kiedy wchodze w pliki udostepnione przez komputer stacjonary siec staje sie strasznie mułowata to znaczy predkośc jest nadal na max ale zanim przejde z katalogu do katalogu mija sporo czasu przy przegladaniu internetu nie nie dzieje sie nic takiego czym to moze być spowodowane ewentualnie co powinienem zaznaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będe robić nowego Topicu ;p

 

a mianowicie tez mma ten router

mam Neta Osiedlowego przypisany IP poprzez DHCP i nie wiem jak ustawić Ruter aby miec neta prubowalem na Dynamic IP i statyczne ale i tak nie ma neta ;/?

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sklonowałeś MAC adres karty sieciowej komputera, na którym działał Internet? W zakładce HOME -> WAN musisz ustawić opcję "Dynamic IP Address" i na dole wpisać odpowiedni MAC adres karty. Następnie w zakładce STATUS -> Device Info sprawdzasz czy router pobrał IP (interfejs WAN). Jeżeli tak, a nadal nie będziesz miał Internetu to będzie to oznaczało, że administrator zmniejszył TTL. Niestety ten router nie pozwala na ominięcie takiego zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym D-linku jest funkcja "Do not change TTL value", tylko nie ma jej opisanej w instrukcji, dlatego kolega PartyBoy się tym sugerował. Mam ten router jako zastępczy (całe szczęście, że działa tylko jako router dla jednej osoby :) ) Nie wiem jednak czy owa funkcja działa poprawnie. Musisz sam to zbadać.

 

post-23594-1188753201_thumb.jpg

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam juz dziala net admin sieci dopusicił juz ;] ps teraz niech ktos mi powie jak moge zrobić aby ludzie z sieci lokalnej mogli wejsc na mojego kompa?

 

lub ja do nich ;/?

 

bonie widac nikogo z sieci oprucz 2 moich kompów

 

 

a i też net działa tylko na głównym kompie co konfigurowałem router pomórzcie plz!

 

do 2 kompa jest kabel krosowy !!!

Edytowane przez FlywiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym, że chciałbym zrobić sieć LAN między PC a laptopem, żeby można było przesyłać pliki pomiędzy komputerami korzystając z WiFi oraz korzystać z drukarki na laptopie??

 

edit: firewall blokował, już problem rozwiązany

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...