Skocz do zawartości
pysiul86

Jaki Wybrać Dysk Twardy 320 Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem okazje wczoraj sprawdzic jak chodzi ten semsgun t166. Polozony na miekkim dywanie byl rzeczywiscie ledno slyszalny z bliska [w "iddle"] podczas intensywnego odczytu [odpalanie gry] oraz w czasie kopiowania oczywiscie byl slyszalny, ale cudow nie ma... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Właśnie wpadło mi trochę kasy i chce kupić dysk, a akurat 320GB jest niewiele droższe od 250 więc stwierdziłem, że warto troszkę dorzucić i kupić większy dysk

Mam tylko jedno pytanko - IDE czy SATA? Bardzo się różnią cenowo? Czyżby modele na któreś złącze były cichsze?

A no właśnie, jaki dysk mnie interesuje - 250 lub 320GB, cichy (słoń mi nie nadepnął na ucho a i kompa mam wyciszonego, wiadomo o co chodzi - ma być cichy, maniacy ciszy wiedzą o co chodzi) no i może żeby był dość zimny, ale niekoniecznie

Cena - do 300 zł, no chyba, że będzie coś wartego uwagi niewiele drożej, to mogę jeszcze trochę dołożyć

Jakieś propozycje?

EDIT: Już nieaktualne, wyposażyłem się w Samsunga HD403LJ - całe 400GB - fajny dysk, cichy i zimny :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przeanalizowałem co tutaj piszecie i nadal zdania są podzielone wydaje mi sie ze nalazy sobie samemu przeanalizować co najlepiej kupić i porostu kupić , nie wiem może wezmę tego AKSA, każdy go w sumie poleca użytkownik dzikidaniel z tego forum powiedział mi ze naprawdę są to dyski ciche i dobre, nawet moja dziewczyna posiada jakaś stara 80 i działa bez żadnych zarzutów. natomiast brat z Niemiec poleca mi tego samsunga, powiedział ze działa mu już rok bez najmniejszych zarzutów jest cichy i nic absolutnie sie z nim nie dzieje, jeszcze mysalem nad sygetem którego tak bardzo mam przyzwyczajenie, no sam nie wiem cholerka a wiecie może kiedy w sklepach sie ma pojawić seria 11 tych dysków ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Skoro ty chemiczny masz wyciszony komp, to napisz koledze co najpierw będzie musiał kupić/zrobić, żeby słyszeć to straszne wirowanie tak samo jak ty.

Sorka, że dopiero teraz (przysnąłem i zapomniałem o tym temacie) piszę, ale już wyjaśniam co i jak, bo widzę, że wpadliście w lekki popłoch :lol2:

 

Kompa mam w miarę cichego tzn. znajduje się w nim pięć wiatraków i ta barka która urywa łeb :lol2: Po kolei są to trzy noctuy dwie puszczone na ok. 600rpm i jedna coś koło 900rpm, wiatrak od grafy kręcący się na 1,4k rpm i zasilator w przybliżeniu wydający z siebie tyle dB co noctua na 600rpm :) W takim komputerze barka wydaję z siebie bardzo nieprzyjemne wycie, ale jako pocieszenie powiem, że noctua na 1,2rpm już to buczenie zaczyna zagłuszać, a dwie na 1,2rpm to już jest masakra i przestajesz myśleć o dysku i biegniesz po stopery do sklepu :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...