Skocz do zawartości
TheDed

Wybór Częsci Pod Groundfosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytam o wc na forum juz dobry tydzien i nakrecialem sie na chlodzenie wodne. Moje obecne AC jest troche zbyt glosne a za malo wydajne.

 

Historia zaczela sie zupelnie jak w bajce :wink:

Znalazlem w piwnicy pompe CWU groundfos. Była tam od dawna ale skojazylem dopiero po przeczytaniu o tym na purepc. Grzechem byloby nie wykorzystac takiej okazji wiec zacząłem studiowac forum w poszukiwaniu najlepszych czesci. Priorytetem byla dla mnie glownie niska cena zestawu. Im wiecej czytalem tym bardziej wkrecalem sie w temat. W miedzyczasie zupelnie przypadkiem trafila mi sie obudowac Chieftec Dragon Big po okazyjnej cenie i zaczal chalasowac zarowno wentl na nb jak i na grafice.

Po przeczytaniu wielu postow i obejzeniu wiekszosci galeri doszedlem do wniosku ze na WC nie moge zaoszczedzic. Po gruntownych przemysleniach plan jest nastepujacy:

 

Pompa CWU groundfos

Wszystkie 3 bloki chce nabyc u jednego sprzedawcy. W gre wchodza Kyniek lub Misiu15go. Co mi polecacie? Od razu uprzedzam ze buda bedzie zamknieta a wszystkie podzespoly w srodku. Nie zalezy mi na urodzie blokow a do plexi nie bardzo moge sie przekonac wiec na chwile obecna wzialbym wszystkie bloki od kynka. Pytanie tylko czy na NB blok sie zmiesci... Mi wydaje sie ze dam rade go upchnac bo grafika jest dosyc krotka i miejsca starczy.

 

post-7801-1186235572_thumb.jpg

 

Dodam ze moglbym wstawic tam klocek o rozmiarach dl 4cm x szer (prostopadle do grafiki) 4,5cm x wys 3,5 cm. Uwazam ze Channel pro v3 sie zmiesci.

Chłodnica cooltec maxistream 3x120. Wydaje mi sie lepsza od black water advanced 123

Krocce NK12 z opaskami oraz weze 10/12 jakies zwykle ze sklepu motoryzacyjnego.

Do odpowietrzania airtrap podlaczony przez trojnik Y (dzieki Koen). Prosze o sugestie w ktorym miejscu go umiescic. Drugi airtrap do spuszczania cieczy podobnie jak u Koena http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showtopic=162392

 

post-7801-1186236482_thumb.jpg

 

Tak wyglada projekt rozmieszczenia elementow w budzie (wiem, wiem, bardzo realistyczny). Pompka pod dyskiem, tloczy wode do blokow (po drodze airtrap do spuszczania cieczy), poprzez bloki do chlodnicy a stamtad poprzez trojnik Y znow do pompy. Oczywiscie na gorze otwor dla chlodnicy, a z boku za mobo beda wialy 2 wentyla 120 (pwieksze nieco otwory).

Prosze o sugestie zmian, ma to byc uklad bez reza. Czy airtrap sluzacy do odpowietrzania powinien konczyc sie ponad chlodnica, gdzie zamontowac trojnik Y? No i oczywiscie sugestie co do bloczkow i reszty ukladu mile widziane. Caly zestaw powinien mie kosztowac jakies 500 zl, ale radocha ze skladanie ma byc bezcenna szczegolnie ze nie musze sie spieszyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na razie za bardzo o czym się rozpisywać, buda jest wielka i zmieścisz do środka praktycznie wszystko. Takie bloczki jak wypisałeś są ok o ile nie trafisz na wadliwe. Odpowietrzacz może kończyć się niżej niż chłodnica, powietrze i tak będzie się w niej niestety zbierać w takim układzie. Dłuższy wąż by działał jak mały rezerwuar - łatwiejsze napełnianie. Rozważył bym też przykręcenie chłodnicy odwrotnie, tzn z króćcami nad zasilaczem - wtedy węże nie będą Ci przeszkadzać przy mocowaniu napędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy w tego prisona na nb to moge wkrecic katowa koncowke nk12? Czy wogle jest cos takiego?, bo jak zaczne wkrecac to drugi nk12 bedzie mi przeszkadzal. Czy dobrze kombinuje? Nie bardzo wiem jak te koncowki sa skonstruowane... I jeszcze czy trojnik w ksztalcie Y dostane bez problemu w hydraulicznym. Pytam bo nie zauwazylem takiego w galeri, tylko te plastikowe. Prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy w tego prisona na nb to moge wkrecic katowa koncowke nk12? Czy wogle jest cos takiego?, bo jak zaczne wkrecac to drugi nk12 bedzie mi przeszkadzal. Czy dobrze kombinuje? Nie bardzo wiem jak te koncowki sa skonstruowane... I jeszcze czy trojnik w ksztalcie Y dostane bez problemu w hydraulicznym. Pytam bo nie zauwazylem takiego w galeri, tylko te plastikowe. Prosze o odpowiedz.

Takie kątowe końcówki NK12 były (nie wiem czy nadal są bo oni ostatnio schodzą na psy) w MCS, ale nie wiem czy na gwint 1/4 cala, ja kupowałem na 3/8. Masz rację że jak wkręcisz jedną to drugiej kątowej już nie da rady bo te NK12 nie mają dodatkowej nakrętki do wkręcania. Jedyne wyjście to obrotowe skręcane kątowe złączki na 10/12mm. Takie trójniki Y są chyba tylko plastikowe, metalowe są w kształcie T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zwykle kolanko 90* jak wkrece od strony karty graficznej i do niego nk12 to powinno sie zmiescic. Po drugiej stronie moge dac tyko nk12 i to chyba bedzie najrozsadniejsze wyjscie. Ewentualnie przedluzka, kolnako i nk12 na koncu ale to juz zobaczy sie jak w praniu wyjdzie. W koncu najlepsza zabawa to dopasowanie tego wszystkiego.

 

Na msc napisali cos takiego

Precyzyjne wykonane ze stali nierdzewnej zaciski do mocowania węży gumowych. .Precyzyjny niemiecki mechanizm ze śrubą kołnierzową. Brak ostrych krawędzi. Wewnętrzna strona zacisku gładka (zaciski polskie powierzchnie tę mają chropowatą przez co uszkadzają wąż).

Króciec prosty – „choinka”. Wykonany z mosiądzu pokrytego powłoką chromowo-niklową nie reagującą z miedzią. Po jedne stronie znajduje się końcówka „choinka” na którą nasadza się wąż. Drugą stronę stanowi gwint. Może służyć do budowy własnych pojemników, oraz innych połączeń i adaptacji.

Zastanawiam sie czy to sciema czy te krocce i opaski z ich oferty na serio sa lepsze do wc. Jeszcze nie bylem w sklepach chydraulicznych ale pewnie tam sa troche tansze.

 

Nie wiem tez co bedzie najlepsze do uszczelnienia, myslalem o tej bialej tasmie teflonowiej (chyba) do hydrauliki jest swietna tutaj tez powinna sie sprawdzic.

 

EDIT:

Juz poczynilem zakupy, musialem zrezygnowac z kranika do spuszczania cieczy. Weze beda z motoryzacyjnego, uparlem sie na nk12 wiec pewnie bede musial kilka elementow dotoczyc na wymiar. Musze jeszcze rozwazyc montaz pompy. Znajomy hydraulik zaoferowal swoja pomoc wiec na razie kompletuje czesci. Trzymajcie kciuki :)

Edytowane przez TheDed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...