Skocz do zawartości
Kabul

Router Netgear I Sieć Wifi Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam łącze od lokalnego dostawcy dzielone na laptopa i PC bezprzewodowo przez router Netgear WGR614 v7. W PC mam karte PCI D-Link DWL-520+, problem polega na tym że nie moge osiągnąć stabilnego sygnału. Router leży na szafce, antenka skierowana w górę, PC stoi parenaście cm od niej antenka również skierowana do góry a program D-Linka wskazuje Link Quality na 92-100+ a Signal Strength: 80-92%. Niestety nie są to stabilne wartości, przy tak małej odległości chciałbym uzyskać Quality 100% a Strength ~90%. Do karty przykręcałem antenki zarówno patykowe jak i takie na kabelku ale bez poprawy. Nastepny problem to prędkość przesyłu między PC a Laptopem - przez FTP po lokalnych adresach jak i przesyłanie plików przez gg to maksymalny transfer 300 KB/s. Mam nadzieje ze mi pomozecie bo juz nie wiem jak sobie poradzic z tymi problemami :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coś zakłóca twoją sieć. Mogą być to wszelkie urządzenia pracujące na tej samej częstotliwości - 2.4 GHz (np. mikrofalówka, niektóre telefony bezprzewodowe itd.) lub po prostu inna sieć wifi. Zbadaj eter i ewentualnie zmień kanał. W ostateczności zakładam uszkodzenie karty lub samego AP.

 

Transfer jaki powinieneś osiągać to około 600-700 KB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim kanale pracuje router ?? Prawdopodobnie na 11 więc zmień na np. 5. Ponadto ustawianie w tak bliskiej odległości router'a i komputera z kartą bezprzewodową to przesada. Częstym zjawiskiem jest przesterowanie. Twoja karta w takiej odległości łapie więcej szumów i musi się męczyć z retransmisją. Generalnie po zmianie kanału powinieneś odczuć wzrost transferu. Ale router musi stać conajmniej 2 metry albo i więcej od komputera.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracował na kanale 11, zmieniłem na kanał 5 ale nic to nie dało, nadal 300 KB/s. BTW na pudełku pisce '54 MBPS WIRELESS ROUTER' obie karty pracuja z predkoscia 11 Mb/s, da sie jakos zmienic na 54 ?. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Karty są zaprojektowane do pracy tylko i wyłącznie w trybie B. Ustaw na routerze aby pracował tylko w trybie B, zobaczymy co to spowoduje.

 

Jaką masz wersję sterowników ??

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem soft routera na najnowszy, zmieniłem na 'b only', i nadal lipa :(. Sterowniki do sieciowki ze strony D-Linka (informacje z programu d-linka firmware version 1.9.8.98, utility version 3.07).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w panel sterowania, kliknij prawym przyciskiem myszy na tą kartę sieciową i wybierz właściwości. Potem przejdź na zakładkę zaawansowane i powiedz mi czy masz tam coś takiego jak "modulation Type" bądź "Typ modulacji". Jeśli tak to jaki typ jest zaznaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...