Skocz do zawartości
Rudesmen

S370 Z Ddr

Rekomendowane odpowiedzi

Witma

na allegro obczaiłem tylko jeden model s370 z ddr za to w dwóch wersjach - ale ten sam model (dziwne), ale zastanawiam sie czy to jest najlepsza plyta pod s370 z ddr czy może były jakieś lepsze?

 

ale ogólnie chodzi mi o wydajnosc w SPI itp więc lepiej łądować sie w ddr i tego sis-a czy coś na sdr?

Edytowane przez Rudesmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam mój cusl2 w testach wydajności bił wszystkie płyty oparte o chipsety sis nie ważne czy miały one ddr-y czy sdr-y (co dziwne wyniki były niemal identyczne dla obu typów pamięci) ale jeśli natknąbyś się na coś oparte o via apollo pro 266 lub nawet 266t (najładniejszą płytkę na tym chipie zrobiło shuttle) to o ile na sisach nie ma większej różnicy pomiędzy ddr i sdr to tutaj jest ona wyraźnie odczuwalna i pentiumy wprost dostają skrzydeł i moja cusl-ka może się schować

jedynymi mankamentami są kompletny brak tych płyt na rynku bo nikt nie chce ich oddać i wogule było ich mało

oraz brak wsparcia dla tualatinów w wersjach bez literki t a te z literką t to już kompletnie niedostępny towar (polityka intela zmusiła vie do zaprzestania wsparcia dla procesorów p3 i ddr razem ale chipsety oparte na tej technologji ciągle znajdują się w płytach epia ze zintegrowanymi procesorami c3wlutowanymi w płytę w miejscu podstawki i nadal są to procki s370) ale myślę że brak tej literki nie przeszkodzi nikomu w instalacji tualatina nawet na bx-ie :)

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się jedna płyta z pro 266 na allegro, ale jest to MSI która w teście toma słabo wypadła i nie bardzo wiem czy ja brać zwłaszcz że cena wysoka

tu.

Edytowane przez Rudesmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli na serwer to sie nada jeżeli na podkrecanie i ogólnie do wydajności to jedyne co w niej cieszy to support 3gb ddr-ów i 8 kanałów ide ale jak mówiłem to bardziej cieszy serwery (i jest w prawie każdej z testu) możliwe rownież że trzeba by jej ustawić ostrzejsze timingi jeżeli chcesz mieć dla szpanu ddr-y w p3 to jest to jak najbardziej ok płyta ale w teście wypadłą nie to ze słabo tylko najgorzej :P a na sdr ach to juz totalnie zółwiowata

ja bym jej nie kupił jeżeli ktoś tyle dokłada to widać ze chce sie jej pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...