Skocz do zawartości
jaruczek

Problem Z Ieee 1394

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam komputer z płytą główną Gigabyte M55S-S3, która to posiada zintegrowaną zarówno kartę sieciową LAN jak i IEEE 1394.

Po zainstalowaniu wszystkich sterowników, to znaczy w trakcie instalowania,Windows pomylił kartę sieciową z kartą IEEE 1394, w związku z czym kiedy podłączam kabel sieciowy LAN, jest napis ,,połączono'', lecz nic dziwnego, że komputer ten i inny[podłączone tym samym kablem sieciowym] nie widzą się.

 

Poradźcie, co zrobić, aby zamiast karty IEEE Windows ustalił kartę Gigabit LAN jako domyślną kartę sieciową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. kombinujesz nie w tą stronę co trzeba. Wg mojej wiedzy dla XP nie ma różnicy między kartami i pierwszy raz słyszę że któraś z nich jest domyślna dla systemu. Łączyłem się raz przez jedną, raz przez drugą, innym razem przez trzecią i nie było problemów.

A żeby kompy widziały się w sieci to: ustaw IP na stałe na obu kompach z zakresu 192.168.X.X, włącz obsługę sieci MS network, ustaw grupę roboczą, skonfiguruj reguły firewalla. I najlepiej zresetuj jednego kompa podczas gdy drugi będzie włączony (chodzi o "genialny" protokół SMB). To chyba wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...