Skocz do zawartości
Juzef

N00b Kontra Wybór Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witojta

Kolejne wyzwanie do załatwienia, znaczy się wybór laptopa. W gąszczu rynkowym wykoncypowałem już parę zasad jakimi należy się kierować. Dobrze jednak zwrócić się zawsze o wsparcie do bardziej wykwalifikowanego gremium.

Może wstępnie uściślę, że chodzi o produkt współczesny, nowy, kupowany w kraju. Kwotę ciężko mi uściślić. Wiadomo że im taniej tym lepiej, ale technicznie wolałbym nie wychodzić poza 3000, najdalej do 3500 gdyby uzasadniona potrzeba zaszła. Przejrzałem większość tematów tu i tam, i wstępnie polowałem na markę HP.

Zastanowiła mnie jednak pogłoska z jednego z tematów, nie wiem czy wiarygodna, że mogą być problemy z gwarancją jeślibym używał innego niż dołączony OS'a. Prawda to?

Ogólnie HP widzę dość często polecany. Jeśli ta marka, skłaniałbym się ku HP NX 7300 T2350 lub coś koło tego. Ale ze zdecydowania wyprowadziła mnie Toshiba choćby modelem Satellite A200-14D. Co byście powiedzieli, który wart bardziej uwagi? Może co innego z HP?

Nie wspomniałem o potrzebach, ale są one nieznaczne. Tzn. laptok by sie nadał do prac około programowania i netu, gry nie wchodzą w grę żadne. Z tego powodu karta graficzna może być w sumie dowolna, ale czy aby ten intelowski GMA950 nie jest zbyt beznadziejny? Strasznie na niego psioczą... do gier mi go nie trzeba, ale jeśliby była ciut lepsza karta, nie narzekałbym a tak własnie ma w/w Toshiba.

Cóż więcej... wolałbym lapa bez systemu, ale skoro taki być musi to trudno. I to chyba tyle. Sprawa może niezbyt oryginalna, jednak byłbym usatysfakcjonowany wyjaśnieniem mi nieco sprawy. Z góry dziękuje.

Z poważaniem

Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może coś ze stajni della? dla przykładu vostro - nowa seria notebooków o dobrych parametrach, ciekawym (imho) designie oraz nie wygórowanej cenie.

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=222841882

 

niezintegrowany geforce 8400 wystarczy Ci w zupełności. ludzie rzadko narzekają na jakoś jaką daje ta firma i wg mnie w tym przedziale cenowym warto rozważyć tą propozycję. minusem moze tu być rok gwarancji, lecz jestem pewien, że można ją przedłużyć.

jeśli nie jest dla priorytetem mieć firmowego lapka to popatrz na kadłubki.

compal FL90 czy aristo 1700 bądź a96j asusa to ciekawe propozycje. w ramach VBI gwarancji udziela intel (nie dotyczy aristo).

 

wybacz jeśli tylko namieszałem Ci w głowie, ale jednak moim zdaniem ten dell vostro propozycją godną jest.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, namieszaliście, ale i wcześniej namieszane było. Jako noob nie widzę specjalnych różnic, zwłaszcza że nie mam na razie rozeznania w tych k. graf. Na oko zdaje się ciekawy, zależy jak będzie z dostępnością, to może i wezmę pod uwagę. Sporo ciekawych okazów, najgorsze że trzeba w końcu wybrać jeden...

Kadłubków pewien nie jestem. Właściwie wolałbym firmowy produkt, bo to zawsze pewniej. Chyba że korzyści finansowe by za tym przemawiały.

EDIT

Tylko krowa poglądów nie zmienia, więc może i rozpatrzyć coś z używańców. A nuż trafi się ciekawy okaz. Wymagania jak mówiłem mam niewielkie, głównie prace biurowo-programistyczne i internet, a co by na to? - http://www.allegro.pl/item224033926_hp_nc6...najlepszy_.html

Edytowane przez Juzef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...