Skocz do zawartości
IjeSJot

Problem Z Modemem Do Kablówki I Karta Gigabitową.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam nadzieję że mi pomożecie. Stoje przed problemem współpracy modemu do kablówki (Motorola SB5100) oraz zintegrowanej z płytą główną P5N-E SLI karta sieciową na chipsecie Marvella. Problem polega na tym że karta sieciowa nie jest w stanie pobrać adresu IP z modemu i XP daje komunikat o ograniczeniu lub braku łączności, a system potrafi się zawiesić. Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Wymuszałem inny tryb pracy na karcie sieciowej (tj. 10 lub 100Mbps) i bez skutecznie. Dla odmiany, karta sieciowa pracuje bez żadnych problemów np. z routerem D-link DI-604, pobiera adres i sieć działa sprawnie. Panowie z kablówki podmieniali modem (zarówno na inny egzemplarz Motoroli jak również na Thomsona) i dzieje się to samo.

Swoją drogą to słyszałem że problem jest dość popularny w sieciach kablówki ale jak do tej pory to nie spotkałem się z rozwiązaniem. Oczywiście nie interesują mnie rozwiązania typu: podłącz inną sieciowke lub podłącz modem przez port USB, te patenty nie wchodzą niestety w rachube i nie mam na to wpływu.

Liczę na Waszą pomoc!

 

Pozdrawiam IjeSJot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe ptanie- a maca w systemie zmieniłeś? Nie wiem jak u ciebie ale w mojej kablówce dopuszczane są do sieci tylko zarejestrowane u dostawcy internrtu maci k. sieciowej- zmieniasz płyte albo kartę to trzeba zarejestrować nowy mac albo sobie w windzie wpisac stary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem cos takiego wczoraj jak zmontowalem new pc i po instalce chcialem sie polaczyc - jedyne co pomoglo to wyciagniecie kabelka od pradu z modemu i podlaczenie go z powrotem (modem sie zresetowal)

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...