Skocz do zawartości
slaww

Stary Ale Jaery P965 Czy Młodzieniaszek P35 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce na dniach wymienic płyte główną + procesor c2d. Wyprałem sobie 2 zestawienia w ktorych OC stoi na wysokim poziome , problem tylko jaki chipset wybrac. Starszy ale bardzo dobry i sprawdzony P965 czy najnowszy P35 ktory nie wnosi jakis rewelacyjnych zmian i nowości a moze miec problemy wieku młodzieńczego.

 

P35

Intel Core 2 Duo E6750, 2.66GHz, 1333FSB, 4MB Cach -674 zł

GIGABYTE GA-P35-DS4 P35 S775 (PCX/DZ/LG/SA/RA/DDR2 - 579zł

 

P965

PROCESOR CORE 2 DUO E6420 2.13GHz/4M LGA775 BOX-646 zł

ASUS COMMANDO IP965 S775 (PCX/DDR2/RA/SA)- 619zł

 

Pytanie czy po wgraniu najnowszego biosu do asusa Commando jest mozliwosc montowania prockow na magistrali 1333 ?

Co wybrac czy nie ma wiekszego znaczenia w wydajnosci i stabilnosci miedzy tymi dwoma zestawami. Bo na kazdej podkrece te procki powyzej 3 GHz.

 

Ewentualnie moge zrobi mieszankę wedlowska :D i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ASUS COMMANDO IP965 + E6750, 2.66GHz, 1333FSB. Bo słyszałem ze najnowszy bios pozwala na montowanie prockow na magistrali 1333.

Poradzcie co z tego bedzie najlepszym wyborem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce na dniach wymienic płyte główną + procesor c2d. Wyprałem sobie 2 zestawienia w ktorych OC stoi na wysokim poziome , problem tylko jaki chipset wybrac. Starszy ale bardzo dobry i sprawdzony P965 czy najnowszy P35 ktory nie wnosi jakis rewelacyjnych zmian i nowości a moze miec problemy wieku młodzieńczego.

 

P35

Intel Core 2 Duo E6750, 2.66GHz, 1333FSB, 4MB Cach -674 zł

GIGABYTE GA-P35-DS4 P35 S775 (PCX/DZ/LG/SA/RA/DDR2 - 579zł

 

P965

PROCESOR CORE 2 DUO E6420 2.13GHz/4M LGA775 BOX-646 zł

ASUS COMMANDO IP965 S775 (PCX/DDR2/RA/SA)- 619zł

 

Pytanie czy po wgraniu najnowszego biosu do asusa Commando jest mozliwosc montowania prockow na magistrali 1333 ?

Co wybrac czy nie ma wiekszego znaczenia w wydajnosci i stabilnosci miedzy tymi dwoma zestawami. Bo na kazdej podkrece te procki powyzej 3 GHz.

 

Ewentualnie moge zrobi mieszankę wedlowska :D i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ASUS COMMANDO IP965 + E6750, 2.66GHz, 1333FSB. Bo słyszałem ze najnowszy bios pozwala na montowanie prockow na magistrali 1333.

Poradzcie co z tego bedzie najlepszym wyborem.

 

Pozdrawiam.

Troszke się minałeś z tematem.... :blink: :huh: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno to być w dziale co kupić?

 

 

Ja miałem płytę na P965 i zmieniłem na P35 i jestem zadowolony. P965 ma problemy z dobrym O/C przy obsadzonych 4 bankach pamięci a

P35 nie ma. Płyta jaką miałem na P965 to był Abit IB9 (budżetówka) i żeby proca puścić na 3ghz musiałem dać napięcie w okolicy 1,56V a teraz "wystarczy" 1,48V. Niestety kiepska sztuka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...