Skocz do zawartości
PawloHT

Hitachi Deskstar 7k160 160 Gb Vs Samsung Spinpoint 160gb | Sata2

Rekomendowane odpowiedzi

Przedostatni krok do wyciszenia pieca :rolleyes:

 

Ktory z dysków jest cichszy?

Teoretycznie wydaje mi sie ze lepszy bedzie Hitachi ze wzgeldu na jeden talerz.

Samsung slynie z cichych i chlodnych dysków jak to wygląda w przypadku Hitachi (temperatury)?

Jesli Samsung 160 to dokladnie ktora seria? Jest kilka..

 

Zastanawialem sie jeszcze nad Samsungiem sp2504c warto?

 

Spokojnie starczy mi 160GB ale jesli ten samsung sp2504c bedzie lepszym wyobrem to się zainwestuje :)

 

Budzet to ok 220zl.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troszke gorąco jesli siedzi w sqd. Ludzie maja w idle (w sqd) zazwyczaj ponizej 40...

Moze dlatego ze na gąbce.

 

A jak z glosnoscią? Czyzby za glosny ze siedzi w sqd?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troszke gorąco jesli siedzi w sqd. Ludzie maja w idle (w sqd) zazwyczaj ponizej 40...

Moze dlatego ze na gąbce.

- to, ze na gabce to raz. Po drugie, dysk mam zamontowany inaczej niz to jest w instrukcji od Sscythe, a mianowicie etykieta do gory. No i po trzecie wspomniany uprzednio brak nawiewu.

 

A jak z glosnoscią? Czyzby za glosny ze siedzi w sqd?

- szumu talerzy nie slysze, glowice tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samsungi to raczej nie polecam serii P80SD do której zalicza się m.in. HD160JJ. Miałem dwie 80-tki (HD080HJ) jednotależowe, oba dosyć głośno pracowały podczas wyszukiwania, ponadto dosyć mocno drgały podczas pracy w idle i grzały się bardziej niż inne samsungi. Za to nie słychać żadnego świstu talerzy. Opinie na internecie są też takie sobie, aczkolwiek niektórzy chwalą że są ciche.

Seria P120 słynie z dobrej 250-tki SP2504C, posiadam i nie narzekam zimniejszy i cichszy od poprzednika, aczkolwiek niektórzy psioczą że są głośne. Z różnych testów na internecie wynika także że np. SP2004C należący do tej samej serii ma mniejszą wydajność niż jego większy brat, pomimo iż mają takie same talerze.

Samsung ponoć wydał również jednotależową 160-ke z serii T166:

http://www.samsung.com/pl/products/harddri...ata/hd160hj.asp

którą wybrałbym gdybym miał kupować dysk o tej pojemności, ale w sklepach raczej cieniutko z jego dostępnością.

 

Pamiętać należy że kupno dysku to loteria bo jeden jest głośny inny mniej głośny, jedni z kolei mają duże uszy inni ich nie myją itd, dlatego opinia że ktoś ma cichy dysk nie zawsze jest wiarygodna -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung S166 160gb ten pan?

 

Kod to SP161HJ

 

Ten sam chyba

Jesli tak to przejde sie chyba osobiscie dzisiaj ;]

 

A jak nie to postawie na sp250c4.

Samsung ma jakiś bałagan na tej swojej stronie, nie mają tam tego HD161HJ, widnieje jedynie HD160HJ który jest z tej samej serii co popularny min. na tym forum HD321KJ (T166).

Seria S166 to chyba coś nowego, bo w sklepach ciężko dostać i mało informacji w internecie. Samsung jedynie coś pisał że postawili w tej serii na cisze więc warto byłoby to sprawdzić ;).

W każdym razie oba mają 1 tależ zatem są godne uwagi.

Jak weźmiesz tego HD161HJ to napisz koniecznie jak się sprawuje i czy jest cichy po przykręceniu do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk w koncu dotarl.

Byly problemy z dostępnoscią na komputroniku. 8|

 

A więc :)

 

Dysk jest cichutenki.Niebo a ziemia w porownaniu z Maxtorem. Po 15min w hdtune temperatura to 31*C.

Narazie jeszcze system mam na maxtorze. Samsunga testuje.

 

Jedyne co mi sie nie podoba to wibracje.

 

Ale gumki od majtek w ruch i posprawie.

 

Wynik z hdtach zamieszcze jak juz postawie system.

 

Z zakupu jestem bardzo zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...