Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

stary problem z loadem profili ze starszych BIOS-ów

musisz załadować NOWY BIOS z parametrem clear cmos i ręcznie od zera wklepywać nastawy, poźniej je save i gitarra

PROFILE ZE STARYCH BIOSÓW MOGĄ NIE DZIAŁAĆ !!

tak dla przypomnienia

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Kolejny problem... QX9770 i najnowszy bios nie rusza procek powyzej 1.375v na starym biosie rusza, na najnowszym plyta mignie przez 2 sekundy i wylacza sie nic nie pokazujac na ekranie... Jakies pomysly ?

Moze olac nowy bios i dac ten na ktorym jest spoko.

Mialem QX9650 nie bylo zadnych problemow na listopadowym i styczniowym biosie.

 

Racuch niekiedy nawet na tym samym biosie nie wstaja zapisane profile,ponowne ustawienie recznie tych samych wartosci daje rezultaty-ja juz chyba wszystko z ta mobo przechodzilem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka, coś mi padło chyba pamięci ( mam nadzieję) - cały czas mam C1 i komp nie odpala.

Mieliście już cośpodobnego na tej płycie?

Dodam,że RAM nie byl ocowany , jechal na standard ustawieniach.Ju wczesniejej mialem tak jazde, ale po wyjeciu jednej kosci komp wystartowal i potem jak dolozlem druga chodzilo, az do wczoraj.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Tak mialem tak czesto,ze jest C1 i komp sie probuje wlaczyc po 5 razy zaraz sie restartuje,pozniej wogole sie nie odpala.

Pomagalo wyciagniecie pamieci i wlozenie innych kostek albo baterii od biosu.Ktoregos razu tez tak mialem,ale to byl koniec pamieci-tak sie koncza zabawy w lowclocku

Czy sprawdzales wogole jakie real napiecia daje mobo na memki,bo ktos sie juz zalil,ze bardzo mu zawyza,ja takich problemow nie mialem,tylko z NB na ktoryms z biosow.

 

M1siek nie ma blokady

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sprawdzałem napięć real niestety.

Pamięci są dead - kupiłem dzisiaj nowe i komp od pierwszego razu zaskoczył.

BTW pamięci trzymałem na 1069 MHz i 2.15v - więc ani nie lowclock, ani highclock - o co biega?

Czyżby pamięci trefne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiewu bezpośrednio na memy nie miałem, ale przewiew w budzie jest ok, 2x120 przód i 1x120 tył.Do tego mam otwór z kratka 25 cm na boku budy.Nie powiem, kiedyś sprawdzałem pamięci paluchem to było gorące, ale nie parzyły.

Musze sprawdzić jakie faktycznie podają napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

cruciale padaja nawet bez oc i z niskim napieciem . reguly nie ma .kumpel mial usawione 800mhz i 1.8v , po 3 tyg jedna kosc padla . To na tyle jak chodzi o cruciale i ich padanie , nie ma reguly , chociaz im wieksze vdimm tym wieksza szansa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawiew a przewiew to dwie rożne bajki

potrzeba min. 120-stki na 7 vol. nawet jeżeli jest te 2,1 vmem ;/, przy okazji masz chlodzony NB

Nie NB nie jest chłodzony bo nie ma potrzeby - robiłem szlif i temp jest 44 st C

Co do nawiewu to nie mam jak tam wsadzić wentyla, bo cooler od proca jest za duży, gotowego chłodziwa na RAM też nie wsadzę, bo karta grafiki nie pozwoli na jego zamontowanie - także nie bardzo mam jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Robiles szlif na NB???????przeciez tam jest IHS???

 

Co do pamieci to miales te z zapinkami na radiatorach czy bez??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka, coś mi padło chyba pamięci ( mam nadzieję) - cały czas mam C1 i komp nie odpala.

Mieliście już cośpodobnego na tej płycie?

Dodam,że RAM nie byl ocowany , jechal na standard ustawieniach.Ju wczesniejej mialem tak jazde, ale po wyjeciu jednej kosci komp wystartowal i potem jak dolozlem druga chodzilo, az do wczoraj.

Mam to samo po zachowaniu zmian w biosie. System nie wstaje, tylko chłodzenia naparzają na pełnych obrotach. Nie znalazłem niestety jeszcze rozwiązania. Pomaga natomiast wyjęcie drugiej kosci z duala, system wtedy wstaje. Niestety włożenie kości ponowne nie daje pewności, że wstanie znów.

Drugim sposobem jest wyłączenie listwy i odcięcie kompa od zasilania. Po paru minutach spędzonych na oczekiwaniu; włączenie i wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

heh,czyli ogolnie sa podobne jaja na tej mobo,ktore moim skromnym zdaniem jest jednym ze slabszych wypustow DFI,nie wspomne o biosach ktorych jest bardzo malo i nic praktycznie nie wnosza.

U mnie podobnie,z reszta pisalem pare postow wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiles szlif na NB???????przeciez tam jest IHS???

 

Co do pamieci to miales te z zapinkami na radiatorach czy bez??

Robiłem szlif radiatora na NB :) bo nie stykał w 95%

Miałem te z zapinkami, teraz kupiłem bez zapinek na radiatorach.

 

 

Mam to samo po zachowaniu zmian w biosie. System nie wstaje, tylko chłodzenia naparzają na pełnych obrotach. Nie znalazłem niestety jeszcze rozwiązania. Pomaga natomiast wyjęcie drugiej kosci z duala, system wtedy wstaje. Niestety włożenie kości ponowne nie daje pewności, że wstanie znów.

Drugim sposobem jest wyłączenie listwy i odcięcie kompa od zasilania. Po paru minutach spędzonych na oczekiwaniu; włączenie i wstaje.

U mnie nic nie pomagało, ani odcięcie prądu, ani wyjęcie baterii, ani reset CMOS ani też przy włożeniu pojedynczej kości - pamięci po prostu są martwe.

A to,że czasem komp nie chciał starować po wyłączeniu to normalka i raz na 3 tyg tak miałem, ale nie było błędu C1 z jednym wielkim piskiem :P

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Wiesz co no to juz chyba wiem czemu Ci padly Ballistixy nawet od niskiego v.Zapinki na radiaxach powodowaly to,ze radiatory zle przylegaly do chipow poniewaz zapinki byly zbyt ciasne i wlasnie powodowaly taki efekt.Tak wlasnie pozegnalem dwa komplety zanim na to wpadlem i pisalem nawet na forum.Teraz Crucial robi bez zapinek a czemu??Wlasnie dlatego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no.W sumie też mi się nie podobały te z zapinkami bo faktycznie odstawały od dołu kości :P - czyli potwierdza się twoja teoria, nie wiedziałem jednak,że efekt końcowy może być taki a nie inny .

Mam nadzieję,że teraz te mi tak szybko nie padną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie sadze,wiele osob w ten wlasnie pochowalo swoje kruki,na niskim v bez o/c,ale co robic.Szkoda,ze juz nie robia perelek na D9GMH :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to mam rozumieć.Ocować i dawać wyższe v?

Teraz - chwilowo mam ustawione na 800 MHz CL5 i 2.0v

potem chce dać na 1009 MHz i 2.15v

Jak radzisz z napięciem postepowac?

I co one nie są już na tych Micronach robione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga natomiast wyjęcie drugiej kosci z duala, system wtedy wstaje. Niestety włożenie kości ponowne nie daje pewności, że wstanie znów.

mi pomaga reset biosu (reset+power 3sek) i potem trzymanie home w czasie wlaczania kompa robi, drugi restart i wstaje z ustawieniami standardowymi.

wczesniej mialem pamieci OCZ Titanium Alpha to blad C1 caly czas na nich byl a pamieci ok sa, potem zamienilem z komputera htpc na ocz gold rev2 i chodza zawsze nie znadzylo sie miec C1 na nich, ostatnio kupilem ocz flex pc 9600 chodza na 1280 caly czas na 2.1 (OCZ2FX12001G) i zdaza sie C1 jak przekręcę procka ale metoda napisana wyzej pomaga (wina niskich napiec jakie serwuje plyta w default ustawieniach na pamieci)

 

co do profili nadal nie dzialaja ;/

 

za to procek sie juz lepiej kreci nowy na 4250Mhz a stabilnie 4120 przechodzi occt, niestety 45nm temp w idle na 1.35 jest 50 stopni gdzie na q6700 (na sprzedaz jest jak cos ) byla max 30 na tym samym chlodzeniu.

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem komputer i mam problem wywala mi błąd 7F lub zawiesza się przy 75 (tak pokazuje ten wyświetlacz na mobo). Następnie się sam wyłącza o.0

Na początku był błąd C1 ale pozrzekałem ramy i jakoś się włącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Czyli jak to mam rozumieć.Ocować i dawać wyższe v?

Teraz - chwilowo mam ustawione na 800 MHz CL5 i 2.0v

potem chce dać na 1009 MHz i 2.15v

Jak radzisz z napięciem postepowac?

I co one nie są już na tych Micronach robione?

No podkrecac jak kazde inne kosci,jak sa niestabilne to zwiekszaj v i baw sie ewentualnie PL,bo tez moze powodowac niestabilnosc.

Tak nie robia juz na d9gmh,te czase juz sie skonczyly

 

M1siek

75 sie zatrzymuje jak wchodzisz do biosu,kreciles cos czy tak po prostu,bo u mnie bez o/c jak komp jest wylaczony i go wlaczam to startuje dwa razy i nic z tym nie zrobie :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis distalem mojego E8400. pierwsze wrazenia pozytywne... tylko chyba mam prob z moim WC... Core temp pokazuje mi rozne tempy na jadrach... jedno ma 24C a drugie 39C =/ jaka moze byc tego przyczyna? zle zalozony blok lub nie rownomiernie nalozona pasta?

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...