Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

dzis distalem mojego E8400. pierwsze wrazenia pozytywne... tylko chyba mam prob z moim WC... Core temp pokazuje mi rozne tempy na jadrach... jedno ma 24C a drugie 39C =/ jaka moze byc tego przyczyna? zle zalozony blok lub nie rownomiernie nalozona pasta?

niektóre E8X00 tak miały,

nie pozostaje ci nic innego jak sie przyzwyczic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zeby az 15C?

i nie wiem czy pownienem sie do tego przyzwyczajac.... jak napisal kolega wyzej poniewaz to jedno jedro powoduje niestabulnosc systemu =/ Stress Prime odpalony w dwuch oknach z czego kazde dla osobnego rdzenia syspie wlasnie na tym goretrzym bledami =/ drugie bez zadnych komplikacji.... moze wyslac proca na reklamacje czy pokombinnowac z pasta i blokiem? uznaliby wogole taka reklamacje?

oooo sorki ale to to jedro z mniejsza temperatuja syspie bledami! =/ o ile oznaczenia jader w StressPrime i CoreTempie odnosza sie do tych samych jader...

 

 

ile macie V na NB dla FSB pow 460?

widzilaem gdzies 1.7V czy to bezpieczne?

 

http://techgage.com/article/intel_core_2_d...dale_arrives/11

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

1.7v???To duzo za duzo :),chyba ze masz jakiegos proca z wysokim mnoznikiem to co inengo.U mnie do 500Mhz nie musze dawac wiecej niz 1.4-1.45v.Zwiekszam v jak pamieci ustawiam powyzej 600Mhz,bo potrzebuja wtedy ok 1.5-1.55v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To i ja sie podzielę z Wami moimi problemami. Może zacznijmy od początku. Jestem "szczęśliwym" użytkownikiem DFI X38 od 2 tygodni. Jednak dopiero wczoraj pierwszy raz zabrałem sie za OC.. Wydrukowałem ustawienia Dimka i ogień. No i tutaj zaczynają sie poważne problemy. Oczywiście płytka nie wstała. No to ja clear BIOS. Mobo podniosło się więc postanowiłem powrócić od ustawień defaultowych. Zmieniłem tylko parę podstawowych parametrów (z ustawień CPU, RAM zmieniłem tylko strap na 333/1066 aby mi działały pamięci na pełnych obrotach). Ustawienia te wcześniej nie sprawiały mi żadnych problemów. Po nieudanej próbie OC wszystko sie jednak zmieniło. Płyta nie chciała wstać. Włączała sie na 1-2sek i padała znów. To ja znowu clear Bios, ustawiam all na default. I znów to samo. Padaka. Nie wyjmowałem baterii, za to wyjełem procka i włożyłem go z powrotem. Oczywiście nic nie pomogło. Niestety nie miałem czasu pobawić sie dłużej. Napewno nie tylko mi się to przytrafiło. Jak rozwiązywaliście swoje problemy?

 

To tyle odnośnie sprzętu. Teraz trochę inna sprawa. Mianowicie nie jestem w stanie zainstalować windy XP. Dlaczego? proste nie widzi mi podczas instalacji sterowników do ICHR9(tych z dykietki). Mam tam podłączony raid 2x320gb samsung i 2x 80gb ibm. stworzyłem nowa dyskietkę ze sterownikami z strony DFI. Okazało sie jednak, ze brakuje pliku setuptext.oem . Postanowiłem sam go stworzyć. Skopiowałem z dyskietki ten plik i skasowałem wszystko co tyczyło sie sterownika Jmaricon. Jednak i to nie pomogło. Pomysły mi sie juz na to wyczerpały. Miał ktoś może podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To i ja sie podzielę z Wami moimi problemami. Może zacznijmy od początku. Jestem "szczęśliwym" użytkownikiem DFI X38 od 2 tygodni. Jednak dopiero wczoraj pierwszy raz zabrałem sie za OC.. Wydrukowałem ustawienia Dimka i ogień. No i tutaj zaczynają sie poważne problemy. Oczywiście płytka nie wstała. No to ja clear BIOS. Mobo podniosło się więc postanowiłem powrócić od ustawień defaultowych. Zmieniłem tylko parę podstawowych parametrów (z ustawień CPU, RAM zmieniłem tylko strap na 333/1066 aby mi działały pamięci na pełnych obrotach). Ustawienia te wcześniej nie sprawiały mi żadnych problemów. Po nieudanej próbie OC wszystko sie jednak zmieniło. Płyta nie chciała wstać. Włączała sie na 1-2sek i padała znów. To ja znowu clear Bios, ustawiam all na default. I znów to samo. Padaka. Nie wyjmowałem baterii, za to wyjełem procka i włożyłem go z powrotem. Oczywiście nic nie pomogło. Niestety nie miałem czasu pobawić sie dłużej. Napewno nie tylko mi się to przytrafiło. Jak rozwiązywaliście swoje problemy?

 

To tyle odnośnie sprzętu. Teraz trochę inna sprawa. Mianowicie nie jestem w stanie zainstalować windy XP. Dlaczego? proste nie widzi mi podczas instalacji sterowników do ICHR9(tych z dykietki). Mam tam podłączony raid 2x320gb samsung i 2x 80gb ibm. stworzyłem nowa dyskietkę ze sterownikami z strony DFI. Okazało sie jednak, ze brakuje pliku setuptext.oem . Postanowiłem sam go stworzyć. Skopiowałem z dyskietki ten plik i skasowałem wszystko co tyczyło sie sterownika Jmaricon. Jednak i to nie pomogło. Pomysły mi sie juz na to wyczerpały. Miał ktoś może podobny problem?

Przedewszystkim jednak wyjmij baterie to zawsze pomaga sam sprawdzałem bo sam reset nic nie dawał tylko odłącz zasilacz bo to nic nieda

Wracając do ustawień kolegi Dimka to ja też sobie je zaaplikowałem i nie było problemów

 

Natomiast jeżeli chodzi o instalkę Windy to coś musisz źle robić bo sam robiłem to parę razy na tej płycie i to w różnych możliwych kombinacjach i na RAID oraz bez i z AHCI może zapominasz o wciśnięciu F6 albo wybierasz nie ten sterownik z listy tylko to jest standardowa procedura instalacji Wina na każdej płycie tak myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim jednak wyjmij baterie to zawsze pomaga sam sprawdzałem bo sam reset nic nie dawał tylko odłącz zasilacz bo to nic nieda

Wracając do ustawień kolegi Dimka to ja też sobie je zaaplikowałem i nie było problemów

 

Natomiast jeżeli chodzi o instalkę Windy to coś musisz źle robić bo sam robiłem to parę razy na tej płycie i to w różnych możliwych kombinacjach i na RAID oraz bez i z AHCI może zapominasz o wciśnięciu F6 albo wybierasz nie ten sterownik z listy tylko to jest standardowa procedura instalacji Wina na każdej płycie tak myślę

 

Sprobuje wyjąć baterie, mam nadzieje, ze to pomoże. a co do OC to jak juz uruchomię kompa to jeszcze raz sie za to zabiorę zaczynając od ustawienia timmingów pamięci.

 

Nie mam pojęcia co mogę robić źle. Wkładam dyskietkę, naciskam F6 i później gdy trzeba określić rodzaj sterownika nie pokazuje mi sie żadna opcja instalacji driverów pod Intela. Jest tylko ten Jmicron. Chyba, że musze stworzyć raid na tych właśnie portach (żółtych), lub zmienić coś w biosie. Niej jestem teraz w stanie sprawdzić, ale z tego co pamiętam to ICHR9 (ten standardowy kontroler od SATA) jest ustawiony na Raid, a Jamricon na Native.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Kopiowanie ustawien mija sie z celem,oczywiscie na poczatek jest ok jak sie nie ma alternatywy,ale kazdy sprzet jest inny i odradzam kopiowanie ustawien,bo przynosi wymierne rezultaty :)

No i wyjmujcie baterie a nie procka-panowie :D

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt najpierw by się przydało utworzyć RAIDa ale jak po F6 niemasz wyboru róznych sterowników to lipa może masz coś niekompletną dyskietkę jak chcesz to zrobię lustro i ci wyśle na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt najpierw by się przydało utworzyć RAIDa ale jak po F6 niemasz wyboru róznych sterowników to lipa może masz coś niekompletną dyskietkę jak chcesz to zrobię lustro i ci wyśle na PW

Zrobiłem też download sterowników ze strony DFI i to samo. Ale jakbyś mógł to dla mnie zrobić to może okazałoby sie akurat pomocne.

 

A może tu chodzi o jakieś ustawienia w biosie? Ale jakoś nie chce mi sie w to wierzyć skoro Vista nie ma z tym żadnych problemów.

 

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł: może windows xp sp3 nie może wyświetlić więcej niż 4 sterowniki ?

 

Btw. Wyjęcie baterii pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się bawię nową zabawką i mam z nią takie niuanse dziwne:

- czemu nie mogę kontrolować obrotów wentylatora podłączonego pod 3PIN od CPU od Sys i NB bez problemu

- moje Kingmaxy mają napisane na pudełku 2,0V i timigi oraz 1066Mhz (533Mhz) tak ustawiam wszystko w Bios ale co sypią błędami zauważyłem też że jak dam w Bios 2,0V to SmartGuardian pokazuje 1,9V o.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

U mnie zawyza o 0.01v na memkach,sprawdzone miernikiem,ogolnie plyta nie jest nieudana do konca,moja juz od paru dni wisi na ebay'u

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M1siek

Cpu z 3pin sobie nie poregulujesz, tez nad tym ubolewam...

co do wysypek pamieci to ustaw wiecej tymingow niz pierwsze sześć ;)

powodzenia

 

proste, byc moze zalezne jest to od wersji biosu, u mnie zanizalo real wzgledem biosowego

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Czy mogę zamontować kartę graficzną w drugim slocie PCIE - będzie działała poprawnie?

Nie widze powodu dla ktorego mialoby byc inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie nawet i w 3 ;)

 

3 juz nie bardzo pamietaj ze

 

# 2 PCI Express (Gen 2) x16 slots (PCIE 1 and PCIE 3) - 2-way CrossFire at x16/x16 bandwidth - 2-way CrossFire + Physics at x16/x16/x4 bandwidth

# 1 PCI Express x1 slot (PCIE 2)

# 1 PCI Express x4 slot (PCIE 4)

# 3 PCI slots

 

czyli slot PCIE4 pomimo ze jest dlugi ma max x4 predkosc, przy wydajnej karcie moze byc to gardlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam problem. Udało mi się ustawić procka na 4GHZ (8x500mhz) ale jest niestety niestabilny. Orthos wywla się po 2min. Procek chodzi na 1.35v (ustawione w biosie), ale plyta podbija do 1.39v. chcialem podbic napiecie i tuu aczyna sie problem. po zwiekszeniu napiecia komp nie wstaje. VTT ustawione na 1.2 a co do GTL to 62/60/70 lub 66/60/66 nie ma roznicy, blad ten sam.

 

btw. gdzie moge sprzwdzic czy moja serja procka sie do czegos nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Na mobo,ktore nie ma problemu z taktowaniem powyzej 500Mhz z prockami 45nm :D

A tak naprawde to norma z ta plyta,poprobuj GTL'em sie pobawic,ale nie wroze sukcesow,u mnie problemy sa od 515Mhz i nie moge wywalczyc nic,pare dni katowalem gtl i nic to nie dalo.Rownie dobrze proc mogl Ci sie skonczyc.

Zwiekszales NB,VTT daj 1.25 a jak pamieci?moze to jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra kupiłem wentylek na memy:

post-145932-1213823772_thumb.jpg

Straciłem jednak dwa wejścia na wentyle przez umieszczenie w ten sposób karty.

 

71Proste - ile dawałeś max napięcie dla memek 24/7?

Ja chcę je ustawić na 1000 MHz i 2.1v - myślisz,że to dobry pomysł.

A może na to mobo kupić Corsair Dominator (te sprzedać) - bo jakoś straciłem zaufanie do Cruciala

 

I tak przy okazji - jako,że chwilowo nie mam nawiewu na HDD mam 38 st C w idle - wyżej w sumie nie skacze, ale w razie co to do 45 st C chyba może dojść, nie?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

45'C dla HDD to moim zdaniem za cieplo jak na codzien,powinienes trzymac w okolicach max 40'C-moje zdanie

co do pamieci to loozik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie jakis nowy bios beta - 3/06/2008 z glownym changelogiem o tresci "Added New Micro Code for 45nm family CPUs."

Do zassania stad

 

Na XS jedni pisza, ze jest "ostry", inni ze nie widza roznic w stosunku do poprzednich.... Kto chetny do testowania :?: :)

 

@Blackwhite

Czy przy zalozonym tym chlodzeniu na ramki, jestes w stanie zmiescic grafike w najwyzszy slot PCI-E :?:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...