Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem przy OC na FSB 400 procek wstaje na 3.0GHz Prime95 bez problemu śmiga przez godzinke. No to lece dalej ale już na 410Mhz :/ wali błędami wszystko. RAMy są na 2.0V są to 1066MHz ale przy tym FSB ustawiają się jako 490Mhz :/ no lipa. Zwiększam napięcie CPU i nic to nie daje. Jakieś pomysły może napięcie NB albo VTT w górę ale jak tak to do ilu?

 

Dodam że to FSB 400MHz bez problemu zero podnoszenia V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy OC na FSB 400 procek wstaje na 3.0GHz Prime95 bez problemu śmiga przez godzinke. No to lece dalej ale już na 410Mhz :/ wali błędami wszystko. RAMy są na 2.0V są to 1066MHz ale przy tym FSB ustawiają się jako 490Mhz :/ no lipa. Zwiększam napięcie CPU i nic to nie daje. Jakieś pomysły może napięcie NB albo VTT w górę ale jak tak to do ilu?

 

Dodam że to FSB 400MHz bez problemu zero podnoszenia V :)

sypnij VNB na 1,50V i sprawdz czy cos pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1,50V wstawał na FSB 440 (max jakie się włącza PC) ale w trakcie ładowania windy się wysypywał. Stabilne FSB przy tym napięciu to 415Mhz. Procek nawet jak daje jemu 1,36V papu nie wstaje więcej niż 415Mhz :/

Wróciłem do stabilnego 400Mhz bez podnoszenia napięcia. Ale mam lipną sztukę tego Quada :/

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1,50V wstawał na FSB 440 (max jakie się włącza PC) ale w trakcie ładowania windy się wysypywał. Stabilne FSB przy tym napięciu to 415Mhz. Procek nawet jak daje jemu 1,36V papu nie wstaje więcej niż 415Mhz :/

Wróciłem do stabilnego 400Mhz bez podnoszenia napięcia. Ale mam lipną sztukę tego Quada :/

Quady tak ogolnie srednio sie bujaja w przedziale 400-450. Najlepsze sztunie 500 zrobia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam lipe.... Ogolnie to zmieilem bios na ten z listopada 2007 i inaczej sie zaczelo krecic. tym razem przy podniesionym napieciu komputer wstawal, niestety orthos dalej nie przechodzil.

 

no ale nie o tym chcialem pisac. komputer odkrecilem do defaultowych ustawien i wczoraj podczas ogladnia filmu poprostu sie wylaczyl. po nacisnieciu powera nic sie nie dzialo. po jakiejs godzinie (komputer odlaczylem od zasialania) wlaczylem go i bylo cos takiego : mianowicie "lapal" zasilania na mniej niz sekunde i sie znow wylaczal... i to tak trwalo pare sekund az wylaczylem znow zasialanie.

 

jakies pomysly?

 

dodam tylko, ze wyciagniecie bateri nie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie zapuściłem beta biosa LINK podany wcześniej przez kolegę Dimka

Ogólne wrażenia są takie napewno zmienili ekran powitalny i mój E8400 idzie na 400x9 bez podnoszenia V co wcześniej nie było możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sflashowalem tego biosa... Zauwazylem dwie nowe opcje: DLL Mode (w menu Clock Setting Fine Delay) oraz CPU VID Special Add Limit w menu Voltage Setting...

Drugiej opcji nie trzeba chyba tlumaczyc, ale co znaczy pierwsza to jeszcze nie doczytalem...

 

Nie sprawdzalem zmian w OC - nie chce mi sie, w kazdym razie jak dzialalo, tak dziala nadal i to wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby rozpakowac to exe archiwum musi byc dyskietka? czy jaest moze jakas inna droga np z Penem?

 

jak rozpakowuje wywalal mi blad archiwum... =/ moglby ktos zalaczyc sam plik biosu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby rozpakowac to exe archiwum musi byc dyskietka? czy jaest moze jakas inna droga np z Penem?

 

jak rozpakowuje wywalal mi blad archiwum... =/ moglby ktos zalaczyc sam plik biosu....

Sam plik nic nie da, zassij sobie plik .exe odpal pod Winem i on utworzy ci flopa startowego odpalasz system z tego flopa a reszta robi się sama 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam plik nic nie da, zassij sobie plik .exe odpal pod Winem i on utworzy ci flopa startowego odpalasz system z tego flopa a reszta robi się sama 

 

oto chodzi ze nie mam flopa =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto chodzi ze nie mam flopa =/

Ja mam to robię z flopa ale niemam pojęcia jak zrobić bez, ale wiem że można bez flopa . Zasij w takim razie ten spakowany RAR albo ZIP chyba, tam są trzy pliki i ładuj jak wiesz jak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie zauwazylem tej wersji zipowej =] zrobione spod windy i winflashem =]

 

Ja tez sflashowalem tego biosa... Zauwazylem dwie nowe opcje: DLL Mode (w menu Clock Setting Fine Delay) oraz CPU VID Special Add Limit w menu Voltage Setting...

Drugiej opcji nie trzeba chyba tlumaczyc, ale co znaczy pierwsza to jeszcze nie doczytalem...

 

Nie sprawdzalem zmian w OC - nie chce mi sie, w kazdym razie jak dzialalo, tak dziala nadal i to wystarcza :)

 

moglbys podac jakiegos linka do tematu o tym biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pendrive'a jakiegos masz :?: Jak tak, to zerkaj do tematu Boot-Z-Pendrive

Dzieki ale juz poradzilem sobie =] wszystko poszlo gdy znalazlem BIN'a. Mimo wszystko dzieki za link do tematu - pewnie sie kiedys przyda =]

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jak sądzicie kiedy ukaże się finalna wersja tej bety (biosu)?

 

do tej plyty pewnie za pare miesiecy :D

a tak na serio to co za roznica skoro te biosy i tak nic nie wnosza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - dziwne rzeczy sie dzieja.... Zmiana proca i problemy z Vcore... Dzialaja ustawienia do 1,22500V i kazde nastepne do 1,30000V plyta nie umie bootwac ;/ Poznie juz tylko 1,35000V i 1,40000V sprawdzilem - tez nei bootuje :blink:

 

Ktos ma takie "jaja" :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - dziwne rzeczy sie dzieja.... Zmiana proca i problemy z Vcore... Dzialaja ustawienia do 1,22500V i kazde nastepne do 1,30000V plyta nie umie bootwac ;/ Poznie juz tylko 1,35000V i 1,40000V sprawdzilem - tez nei bootuje :blink:

 

Ktos ma takie "jaja" :?:

Ja :D nie mam pojecia o co z tym chodzi... jak znajdziesz rozwiazanie to napisz cos.

btw. z tego co pamietam to tak sie dzieje, na wiekszosci biosow, ale te starsze nie mialy z tym problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce postawić RAID 0 na DFI z sygnatury tylko nie wiem czym sie różnią te dwa żółte porty sata od reszty. Możecie okreslić czy są jakieś róznice oprócz koloru

Zajtzyj do instrukcji :D 

 

 

To jest dodatkowy kontroler SATA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja :D nie mam pojecia o co z tym chodzi... jak znajdziesz rozwiazanie to napisz cos.

btw. z tego co pamietam to tak sie dzieje, na wiekszosci biosow, ale te starsze nie mialy z tym problemow.

Rozwiazaneim jest starszy bios... Ja uzywam niestety "initial release" czyli najstarszy - na nim dzialaja wszystkie napiecia..... niestety kalibracja odczytu temperatury jest z kosmosu (kolejne biosy to poprawiaja) i programy pokazuja ze na jajach jest 88stC :D

 

Proc smiga 480x9=4320 @1,35V z biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazaneim jest starszy bios... Ja uzywam niestety "initial release" czyli najstarszy - na nim dzialaja wszystkie napiecia..... niestety kalibracja odczytu temperatury jest z kosmosu (kolejne biosy to poprawiaja) i programy pokazuja ze na jajach jest 88stC :D

 

Proc smiga 480x9=4320 @1,35V z biosa

 

Dimek z tego co widze to przetestowales wiekszosc, jak nie wszystkie, z oficjalnych biosow. na ktorym Ci sie najlepiej krecilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek z tego co widze to przetestowales wiekszosc, jak nie wszystkie, z oficjalnych biosow. na ktorym Ci sie najlepiej krecilo ?

Tych biosow do X38 jest tyle co kot naplakal... Zwykle najchetniej uzywam ostatniego oficjalnego - tak bylo tez za czasow E8500... ale niestety po zmianie procka popier**** sie z napieciami i zmuszony jestem (przynajmneij na razie) do uzywania pierwszego biosa. Moze kolejne biosy cos tu poprawia... ale ze jest stabilnie jak nalezy, to w sumie jestem zadowolony :)

W miedzyczasie zmienilem tez pamieci - od tego czasu nie widzialem jeszcze C1 na wyswietlaczu (odpukac) i z tego sie najbardziej ciesze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam e8400 z DFI LanParty LT X38- T2R więc dość popularny tandem i mam kilka pytań

1)Jakie wartość GTL nalezy ustawić dla 4GHz 445x9 a jakie dla 500x8? (teraz ustawiłem 62,62,62) 9x445@1,27)

2) jakie napięcia podajecie dla mostków jeżeli chcecie uzyskać stabilne 500FSB?

3) O czym pamiętać przy podawaniu 500FSB

4) Czy DFI zawyża napięcia na procka ponieważ podaje 1,27 z biosu a w programach odczytuje 1,31V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...