Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Ja wgralem, ale za raz wrocilem do pierwszego biosa - wciaz tylko on pozwala mi na uzywanie Vcore >1,2500......... pewien niedosyt wciaz zostaje...

zenada,tyle czasu minelo i nadal slabo w kwestiach biosow,w sumie to dobrze,ze sie przesiadlem na inne mobo(co prawda dfi lezy pod biurkiem)

ja poza pierwszymi dwoma biosami nie zmienialem nigdy,bo roznicy nie bylo a pozniejsze biosy tylko pogarszaly o/c,oj DFI slabo,slabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje DFI też leży pod biurkiem czeka na resztę sprzętu już 4 miesiąc :P - niestety nie mam funduszy na zakup reszty;) jak tylko zrobię to dam info co i jak jest z moja ;) dziękuje za "miłą" lekturę o tej płytce - jeszcze jej nie rozpakowałem, a już się boje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wereszcie ruszylem moje mobo =] dotarlem narazie do 9x470 wczesniej tego nie moglem zrobic. A to za sprawa zmiany biosu. Poszedlem za Dimkiem i wgralem jeden z pierwszych biosow i sie ruszylo. Teraz sprobuje fsb podciagnac. Za cholere nie wiem jak ugrysc GTLe =/ mierze miernikiem i dalej nic =/

W dodatku procek nie najlepszy - 9x450 przy 1.4V i nie stabilne =/ orthos wywala sie po 30 min.

 

Jeszcze tydzien i ja swoja sprzedaje =] przejadla mi sie =]

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe beta biosy 8/29.

Dzięki Twojej uprzejmości dostałem w końcu działający bios pod mojego radeona i mój raid :) Dziękuje.

Winien jestem tutaj napisać coś o nowym biosie... lecz nie mam za bardzo co jako że przesiadłem sie z 11/28 z ur. Wspomne jedynie że różnica w grach na radeonie x2 jakby się poprawiła chcąc sprawdzić czy faktycznie tak jest czy oby nie jest to jakaś samosugestia na 3dmarku06 mam jakies 600pkt więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaki bios jest obecnie najlepszy, najbardziej chodzi mi o napięcia.

Obecnie jadę na tym z listopada 2007 i mam jazdę jak cholera z napięciem NB - albo mogę ustawić od 1.31v w dół, albo później od razu podaje 1.5v - nie ma nic po środku.

Chciałem kupić sobie E8600 i pojechać 24/7 na 4.2 GHz, ale z przez te napięcia nie widze sensu.Pomożecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo na wczesniejszych ja mialem ustawione na NB 1.48 a zeczywiste bylo ok 1.55V i faktycznie OC jakby lepsze. Pisze o tym 11/28. Teraz jade na tym najnowszym. Testuje jeszcze ale jakby mniejsze napiecie na CPU idzie.

 

Troche z innej beczki... od jakiego FSB zaczynaliscie zwiekszac VTT i zabawe GTLami?

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ale co mówisz,że z napięciami powinno być wtedy ok?

 

z tego co pamietam to ten wlasnie listopadowy bios mial takie akcje,mialem identycznie jak Ty az bylem w szoku co sie dzieje a pozniejsze biosy zalatwily sprawe.

Inna kwestia,ze te pozniejsze pozniejsze biosy jak dla mnie byly slabsze do o/c,ale z tego co pamietam ten styczniowy byl elo i nie bylo problemow z napieciem,zmien i zobacz sam

 

playground

 

vtt i gtl to dwie inne historie,vtt zawsze mozna sobie zmieniac itd a gtl z prockami 45nm musialem zmieniac i walczyc od ok 520Mhz,ale srednio dawalo sie odczuc :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jak nie idziesz mocno ponad 520fsb to sie nie oplaca,bo dfi jest wydajniejsze,p5q ma jedna przewage a mianowicie wysokie fsb i to wszystko :)

Ja kupuje na dniach Asusa RE x48 ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programatora ? wystarczy ctrl+home trzymac przy restarcie z tego co pamietam i podnosi sie na ustawieniach fabrycznych pozwalajac zrobic tez force update.

Niestety u mnie nie działa ta kombinacja... najnowszy objaw po wgraniu najnowszego BIOSu - mobo się włącza i po chwili wyłącza i tak w kółko :blink: oczywiście kod to C1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem, ale niestety nie działa... teraz mój problem jest poważniejszy bo czekam też na nowy programator, który będzie za 3 dni, a objaw w mobo został taki jak pisałem w ostatnim poście :angry: ech

 

EDIT:

 

no i nowy programator doszedł... płyta wstała bez problemu na BIOSie 314 :D

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płytę DFI DK X38-T2R, i czasami zawiesza mi sie przy próbie wejścia do BIOSU, a jak uda mi się wejść do BIOS-u, wówczas na zakładce PC Health zawiesza się za każdym razem. Na początku myślałem że jest to wina samego BIOSU, więc wymieniłem go na marcowy (przed oddaniem na serwis to był najnowszy), lecz to była totalna porażka albo pokazywało się 88, albo C1, albo 7F. Co któryś raz udawało się odpalić poprawnie i załadować windowsa. Ale problem z wchodzeniem do BIOSU i zawieszaniu na zakładce PC Health został. Wróciłem do starego BIOSU, i oddałem płytę na gwarancje, płyta poszła do producenta. Po miesiącu wróciła (w serwisie na pytanie czy coś ustalili i zrobili, uzyskałem odp. ze oni nie posiadają takich informacji - ale poinformowali ze płyta jest sprawna). Po złożeniu koma okazało się że jak było tak zostało. W tej chwili płyta poszła drugi raz do producenta (mija już drugi tydzień). Skontaktowałem się z supportem dystrybutora, gdzie dowiedziałem się że płyty DK X38, jak i LT X38 maja problem z obsługą niskoobrotowych wentylatorów. Akurat mam dwa noisblockery XL1 zamontowane w obudowie, niestety nei mam jak sprawdzic czy to faktycznie jest tego przyczyna.

Dlatego mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem i odłączenie wentylatorów pomogło.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odłączyć bo płyta poszła drugi raz na gwarancje i jest teraz u producenta. O tych wentylatorach dowiedziałem się juz po fakcie oddania drugi raz płyty na gwarancje.

Generalnie z wejściem do biosa jest problem zawsze jak się wgrywa nowy bios ja tak mam ale za kolejnym razem się udaje .

Odnośnie wentyli to jest tak żę do gniazda wentyla od proca musi być wpięty cztero pinowy wentyl i będzie OK tak jest u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o wentyl od procesora bo jescze na box-owym chlodzeniu mialem takie same efekty. A noisblockery służą do cyrkulacji powietrza w obudowie i są podłączone pod wejsć trzy pinowych. A jeżeli chodzi o BIOS to problemy z wchodzeniem do Biosu mialem od samego początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o wentyl od procesora bo jescze na box-owym chlodzeniu mialem takie same efekty. A noisblockery służą do cyrkulacji powietrza w obudowie i są podłączone pod wejsć trzy pinowych. A jeżeli chodzi o BIOS to problemy z wchodzeniem do Biosu mialem od samego początku.

 

Tak ale problemy z wchodzeniem do biosu są związane z wentylatorami również bo płyta nie trawi niektórych wentyli, jak przeczytasz wszystkie posty od początku to właśnie się tego dowiesz, u mnie tak było zanim nie założyłem czteropinowego wentyla a i tak jak zrobie aktualizację biosu to mam problemy bo po wciśnięciu DELETE pokazuje mi się niebieski pasek na dole i tylko reset ratuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie niedawno nowy bios w wersji beta - datowany na 2008.10.02 - zassac mozna stad :idea:

 

Zmiany wprowadzone w biosie X38ADA02:

1. Added F9 Hot Key function.

2. Fixed ABS function fail when upgrade BIOS

3. Fixed System cannot display when "two" ATI HD 4870X2 are used in Crossfire.

4. Update Intel new 45nm CPU micro code.

 

Ktos testowal i moze podzielic sie wrazeniami :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

może będę miał farta i trafię na osobę której potrzebuje :P

Mianowicie kogoś z mobo : DFI LanParty DK X38 Heatpipe(DK X38-T2RB) i coolerem Pentagram Karakorum lub scythe Ninja Plus Rev. B

I czy ta osoba o ile się znajdzie miała jakiś problem z wsadzeniem któregoś z tych coolerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe... po ostatnim BIOSie miałem błąd C1, ale zawsze w pogotowiu mam programator więc później sprawdzę :P

To nie zmieniaj :wink: bo płyta ma ciągle problemy z napięciami na procu :sad:

Płytke kupiłem z biosem z marca potem załadowałem ten najnowszy i już wystawiłem płytę na sprzedaż bo już mi ręce opadały do momentu aż w akcie desperacji wgrałem ten najstarszy ze strony dfi :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...