Skocz do zawartości
Gość

Tani Router Z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to niewłaściwy dział to sory, nie wiedziałem gdzie to umieścić [;

 

Otóż potrzebuje pomocy w wyborze routera. Sprzęt w zasadzie ma być jak najtańszy (a więc używki wchodzą w grę) i w miarę stabilny [;

Będzie użytkowany przy podziale łącza 1mb na 2 komputery (z czego jeden korzystać będzie z netu kilka razy dziennie) i okazjonalnie lapka.

Fajnie byłoby gdyby sprzęt pozwalał ustawiać priorytety dla określonych zadań/portów tak by torrenty uruchomione na jednym komputerze nie przeszkadzały w graniu online na drugiej maszynce.

narcyz polecał mi jakiegoś używanego roboticsa ale na allegro są same uszkodzone albo nówki w cenie 95zł, wiec raczej odpada.

Czego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tanich miałem do czynienia z usr9003 (ca. 90zł) i tplinkiem (typu nie pamiętam - ale model podstawowy bez usb za ca. 120xł) i oba bez większych problemów działają z netią na ini tpsa z tym ze w usr którego użytkuje wymaga dla poprawnego wpisania dns (tpsa) w konfiguracji połączenia w komputerze bo wbudowana funkcja przekazywania dns potrafi nie działać poprawnie oraz długo nawiązuje połączenie oraz nie obsługuje adsl2+ ale ma przejrzysty interfejs www ( można użyć także konsoli szeregowej lub telnetu - w środku jest jakiś unix)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie kupiłem już dlinka ale okazało się że to przekręt (więcej w temacie o allegro na oślej), więc szukam dalej.

 

Nad tym netgear'em się zastanawiałem ale nadal nie jestem pewien czy wifi mi potrzebne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wstrzymasz chwile to powiem Ci czy warto brać to:

 

http://www.allegro.pl/item246356554_sphair...ifi_54mbit.html

 

Cena mega atrakcyjna, a najlepsze ze z tego co wyczytałem jest to sprzętowo to samo co netgear DG834G :D

Soft można wgrać od tego netgeara bez żadnego problemu :D

 

Działa tez na nim openWRT ;]

 

Więc albo zaryzykuj i łykaj bo cena dobra albo poczekaj z tydzien az dojdzie i go potestuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wstrzymasz chwile to powiem Ci czy warto brać to:

 

http://www.allegro.pl/item246356554_sphair...ifi_54mbit.html

 

Cena mega atrakcyjna, a najlepsze ze z tego co wyczytałem jest to sprzętowo to samo co netgear DG834G :D

Soft można wgrać od tego netgeara bez żadnego problemu :D

 

Działa tez na nim openWRT ;]

 

Więc albo zaryzykuj i łykaj bo cena dobra albo poczekaj z tydzien az dojdzie i go potestuję :)

Co do tego Netgear'a (czyli Sphairon'a) to na stronie openwrt jest wyraźnie napisane WIP (Work in progress) więc nie jest w 100% wspierany przez ten soft.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie - nie zauważyłem, co nie zmienia jednak faktu że jak za router z modemem adsl to cena jest bdb, ale z tego co widzę leborg chyba nie potrzebuje routerka z modemem więc propozycja raczej dla osób z netią/neo/multimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wstrzymasz chwile to powiem Ci czy warto brać to:

 

http://www.allegro.pl/item246356554_sphair...ifi_54mbit.html

 

Cena mega atrakcyjna, a najlepsze ze z tego co wyczytałem jest to sprzętowo to samo co netgear DG834G :D

Soft można wgrać od tego netgeara bez żadnego problemu :D

 

Działa tez na nim openWRT ;]

 

Więc albo zaryzykuj i łykaj bo cena dobra albo poczekaj z tydzien az dojdzie i go potestuję :)

Udało Ci się wgra soft od netgeara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem juz na pw, ale napiszę i tutaj - od prawie trzech tygodni działa u mnie ten spahrion przerobiony na netgear dg834dg annex a :). Sprzet fajny, stabilny, na moje potrzeby wystarczający, nie wiesza się, nie zrywa połączenia, torrenty chodzą bezproblemowo :).

Napisałem też sprzedawcy sposób na przeróbkę i teraz sprzedaje je dużo drożej :] http://www.allegro.pl/item252310287_252310287.html

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić ten ruter ?

Od routera Comtrend CT 633 trzymaj się lepiej z daleka. Kupiłem to dziadostwo i to był początek moich problemów. Jest wyjątkowo niestabilny. 5-7 razy dziennie zrywa połączenie. Co prawda zaraz łączy się ponownie ale wszystkie downloady zostają przerwane. Modem na USB działa na tym samym łączu stabilnie. Dodatkowo połowę opcji które są we francuskiej instrukcji obsługi nie ma fizycznie w routerze. Model niby obsługuje VOIP. Niestety nie wspiera protokołu SIP więc jako bramki w naszych warunkach nie da się go wykorzystać. Wbudowana wyjmowana karta WLAN ma dodatkowo słabą moc sygnału. U mnie w domu zasięg jest kiepski :( Ogólnie dużo problemów więc szkoda się w to pakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Dołącze sie do tematu gdzyz borykam sie z problemem zakupu routera dla swojej dziewczyny... na allegro jest tego za duzo poza tym samymi parametrami ciezko tez tak dobrze ocenic czy warto...

 

Potrzebuje stabilnego routera do podzialu LAN'a z minimum 4-ro portowym switchem, wifi nie potrzeba, chcialbym zeby bylo w nim stosunkowo duzo opcji konfiguracji, jakas namiastka dynamicznego podzialu lacza by sie przydala (chocby QoS), obluga pptp, dzialajace przekierowania portow :D, VPN... reszte co bedzie potrzebowac w domu kobiecina to wlasciwie standard ktory oferuja najtansze routery wiec niema sie co wypowiadac zbyt wiele (o czyms takim jak DHCP nie wspominam)... ogladalem troche allegro i znalazlem cos takiego:

 

linksys AG241 - nie potrzebuje modemu adsl ale jesli sprzet bylby tani i dobry to wiadomo ze moze i byc :D nigdy nie wiadomo kiedy sie przyda aczkolwiek nie jest to wymagane

 

linksys BEFSR41

 

szkopuł w tym ze wyczytalem gdzies (juz nie pamietam gdzie) o jakims problieme z p2p na ktoryms z tych routerow (resety) dlatego chcialbym najpierw spytac osoby ktore maja praktyke i porownanie z innymi sprzetami ktore w zyciu obslugiwali

 

druga sprawa to cena... :D:D:D max 80zł ewentualnie jesli cos bedzie naprawde godne polecenia to moze daloby sie cos nagiac wiec propozycje zawsze mile widziane :-)

Edytowane przez leszek_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...