Skocz do zawartości
gotian

Drukarka Wielofunkcyjna - Laserowa Mono (ok 500zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam w najbliższym czasie zakupić urządzenie wielofunkcyjne. Od października zaczynam studia i to właśnie jest powód. Przeczytałem pare tematów na forum i doszedłem do wniosku że dla moich potrzeb nie ma sensu kupować osobno skanera i drukarki (chodzi mi o rozdzielczości). Cena za którą chciałbym kupić to ok 500zł. Znalazłem trzy takie modele:

 

Samsung - SCX-4200

Specyfikacja SCX-4200

- z moich obliczeń wyszło że ten model jest najtańszy w użytkowaniu: toner oryginalny 265zł na 3000 str., zamiennik: 150 zł

- edit: też dwuletnia gwarancja

 

HP - LaserJet M1005 MFP

Specyfikacja LJ M1005 MFP

- oryginalny toner 200 zł na 2000 str, zamienniki: od 100 do 130 zł

 

Brother - DCP-7010l

Specyfikacja DCP-7010L

- oryginalny toner: 210 zł na 2500 str, zamienniki: od 100 do 150 zł

- bęben nie jest z kasetą: koszt nowego bębna 275 zł i starcza na 12 000 str

- dwu letnia gwarancja, hp i samsung dają tylko 1 rok

 

Porównanie w Centrum Druku

 

Drukarka Brother ma rozdzielczość druku do 2400 x 600 dpi co ją wyróżnia z pozostałych modeli. Nie wiem jednak czy ma to wielkie znaczenie(nie znam się) ?

Niewątpliwie Samsung jest najbardziej atrakcyjny cenowo, aczkolwiek po przeliczeniu HP nie zostaje daleko w tyle.

Może najważniejszym pytaniem jest czy warto za lepszą(?) jakość druku brothera dopłacać?

 

Z góry dziękuję na wszelkie uwagi.

 

Pozdrowienia

Marcin

Edytowane przez gotian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem sie o gwarancje do scx-4200 bo na niektorych stronach jest 2 lata - i mowia ze jest 2 lata:) wiec chyba ma dwa lata w centrumdruku pisze ze jest dwa lata :P scx-4200

 

tu tez pisze ze jest dwa lata

http://www.samsung.com/pl/support/warranty/conditions.htm

(drukarka laserowa - chyba ze podchodzi to pod biurowe urzadzenie wielofunkcyjne - ale to chyba jest do wiekszych kombajnow)

 

a co do wyboru ja bym bral scx-4200 - najtansza eksploatacja - a co do rozdzielczosci to na zwyklym tekscie nie zobaczysz roznicy zadnej co najwyzej na obrazkach np jakbys mape konturowa drukowal lub cos takiego to moze minimalnie bedzie lepiej wychodzic

 

jeszcze samsung troszke gorzej wychodzi z predkosci druku ale mnie na tym troche by nie zalezalo bo laserowki i tak bardzo szybko drukuja

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem sie o gwarancje do scx-4200 bo na niektorych stronach jest 2 lata - i mowia ze jest 2 lata:) wiec chyba ma dwa lata w centrumdruku pisze ze jest dwa lata :P scx-4200

 

tu tez pisze ze jest dwa lata

http://www.samsung.com/pl/support/warranty/conditions.htm

(drukarka laserowa - chyba ze podchodzi to pod biurowe urzadzenie wielofunkcyjne - ale to chyba jest do wiekszych kombajnow)

 

a co do wyboru ja bym bral scx-4200 - najtansza eksploatacja - a co do rozdzielczosci to na zwyklym tekscie nie zobaczysz roznicy zadnej co najwyzej na obrazkach np jakbys mape konturowa drukowal lub cos takiego to moze minimalnie bedzie lepiej wychodzic

 

jeszcze samsung troszke gorzej wychodzi z predkosci druku ale mnie na tym troche by nie zalezalo bo laserowki i tak bardzo szybko drukuja

Właśnie miałem ten problem ze znalezieniem długości gwarancji. Dzięki.

 

Dzisiaj byłem w jednym sklepie komputerowym i właśnie tam stał (przez nich używany) Brother 7010L. Gościu mówił że mają duże obciążenie i drukarka sprawuje się bez zarzutu. Powiedział że w porównaniu z Hp 1020 trochę gorszej jakości są wydruki, ale minimalnie. Skaner ma problemy z wyblakłymi dokumentami, podejrzewam że tak będzie w każdym tańszym wielofunkcyjnym.

 

Zrobiłem też dokładniejsze obliczenia kosztów i wyszło że na Brotherze cena strony jest o 2gr większa niż w Samsungu. Wydaje mi się że w czasie studiów spokojnie zmieszczę się w 10 000 stron, tak więc to będzie 200 zł, co nie wydaje mi się dużym wydatkiem (w rozłożeniu na kilka lat).

 

W tym sklepie spytałem się jeszcze co myślą o Samsungu, to mi powiedzieli że mieli na sklepie (a nie SCX-4200) i długo nie pociągnął co chwile był w serwisie. Tak więc obawiam się zakupu tego Samsung ze względu na jego trwałość. Z drugiej strony każdy model jest inny ...

Najlepiej jakby wypowiedział się jakiś posiadacz SCX-4200 :)

 

edit: znalazłem jeszcze jedno porównanie: Porównanie

DCP 7010L jest w nim na drugiej pozycji i wypadł lepiej niż SCX-4200.

 

Pozdrowienia

Marcin

Edytowane przez gotian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do rozdzielczosci to pogrzebalem chwile i sie dowiedzialem ze:

 

wszystki drukarki do 2k maja rozdzialke 600x600 wieszke to sa szemrane programowo powiekszane itp

 

to jest cos takiego jak canonowy Air - technika uwyrazniania krawedzi i jest odpowiednikiem rozdzielczosci 2400x600. Nie jest to rzeczywista rozdzielczosc wydruku.

 

i znalazlem jeszcze taka opinie ze:

 

"Zawsze mozna zmniejszyc posow papieru i w efekcie zwiekszyc rozdzielczosc pionowa, lub prresawic synchronizacje "strzalow" lasera w lustro i zwiekszyc rozdzielczosc pozioma (w tym momencie gdybam, bo nawet majac kolorowy laser nei widze roznicy meidzy trybem oszczednym, zwyklym i najlepszym)." - i wnioskuje z tego ze walsnie tak jest zrobiona 2400x600 w brotherze

 

co jeszcze do tego samsunga to moj znajomy kupil sobie go jakies 4 miesiace temu i bardzo zachwala - troche sie koles nie zna na rzeczy ale mowi ze sprzet idealny i narazie mu sie nic nie psuje mozliwe ze w sklepie tak jak pisales pod duzym obciazeniem wymiekl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...