Skocz do zawartości
marcin___13

Media-tech Mt 3316 Tornada Pro Db

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się zorientować jaką renome i zalety jak i wady mają Głośniki Media-Tech MT 3316 TORNADA PRO DB.

Czy opłaca się kupno ich czy w podobnej cenie (250-400) można kupić lepszy zestaw 2.1 do kompa.

Niestety mam kłopot, gdyż mam "zboczenie" :rolleyes: dotyczące jakości dźwięku i braku jakiś brzęczeń czy buczeń, a w szczególności harknięc subwoofer'a. <_<

 

Dzięki za każdą odp i pomoc. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując głośniki warto sobie zadać pytanie czego oczekuje i w związku z tym wybrać rodzaj głośników. Niby oczywiste... ale jak mogę oczekiwać idealnego czystego i "nietrzeszczącego" dźwięku szukając wśród głośników komputerowych?

Chcesz mieć dobry dźwięk? To musisz zabulić min. 600PLN za sztukę głośnika audio ok.40 RMS.

Osobiście wkurzają mnie wypowiedzi gości takich jak MOBO. -Gościu! co ty wiesz o ocenianiu czegokolwiek? Rzucasz jakieś obiegowe opinie krążące po necie, które ktoś palnął bez specjalnej świadomości i teraz to w wszyscy jak stado baranów powtarzają po nim.

Nie ma czegoś takiego jak od początku do końca zepsuta marka. Zastanawiam się czy ty w ogóle słyszałeś jakikolwiek z modeli MT.

Ja przesłuchałem większość marek jakie są na rynku i z przekonaniem mogę powiedzieć, że nawet te najlepsze nie mogą się równać z najbardziej podstawowym sprzętem audio.

Więc swoimi opiniami MOBO ośmieszasz się najbardziej TY- Tym bardziej jeśli twierdzisz, że Creative, to dobry sprzęt. Słuchałem kilku modeli lepszej klasy i żadne dodatki tytanowe w membranach nie są w stanie wykorzenić "plastiku" z brzmienia tych głośników.

Jak na złość postanowiłem sprawdzić te MT-chy, stoją właśnie w moim pokoju. Dźwięk mają bardzo przyzwoity. Bas jest mocny, głęboki, choć jednocześnie zimny i realistyczny. W ogóle dość wiernie oddają dźwięk rzeczywisty, nie zniekształcając go specjalnie. Obudowy są drewniane więc głośniki czerpią dodatkowy rezonans. Przy słuchaniu muzyki z kompa, nawet na najwyższych "obrotach" nie trzeszczą. Jeśli chcesz podłączać jakieś urządzenia o „niestabilizowanym” natężeniu dźwięku np. syntezator, czy gitara, to przebrzmienia są nieuniknione. Ja podłączałem te sprzęty, tak, żeby je nagłośnić-nie oczekując niczego więcej, klawisz brzmi rewelacyjnie, do el. gitary jako narzędzie odsłuchowe też się rewelacyjnie nadaje.

Wady tego sprzętu:

wizualne- połyskujące osłonki na głośniki, mało profesjonalnie to wygląda (ale można je zdjąć!)

Krótkie kable

pilocik- tyle że po prostu jest (mały zasięg, w ogóle mały :) )

wiele za to nadrabia zewn. procesor.

sprzęt jest po prosu zwyczajnie dobry jak na tę klasę.

Faktem jest, że w jakości ten MT tornada odsadza sporo wszystkie swoje bratańcze modele, ale on ma przecież wszystko jest wliczone w cenę. Mt-ch za 40zl nie gra tak samo jak mt za 250zł choć KOLESIE POKROJU MOBO nie widzą różnicy :mur: . Kto myśli podobnie z temu dam 40 zł... a on mi 250, ale nie ma się co przejmować i jedne i drugie z jednej drukarni wyszły- ta sama "marka", więc nic sie nie zmienia :blink: . A wartość banknotu też się nie zmienia, czego dowodem inflacja, i wciąż ta sama słaba pozycja "złotego"! (ironia) :?

Pozdrawiam i przepraszam za długiego posta.

Edytowane przez levistraus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...