Skocz do zawartości
neksus

Ga-965p-ds3 + Ram = Problem :((

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zakupiłem tą płyte...i od razu problem..... męcze sie juz 6 godzin i nie moge nic wydumac...

po załaczeniu zasilania (właczeniu kompa) mam sygnał dłuuugi... co wskazuje na ram ... a posiadam GoodRam 800 MHZ.... przekładam na inne sloty cuduje i nic ... wkładame inne Goodramy 667 ... wkładam Patrioty z innego kompa dalej to samo non stop pika w nastepujacy spób(piiiiiiiiiiiiiiiiiikkkkkkk wyłacza sie włacza i piiiiiiiiiiiiikkkkkkk and again and again) ma ktoś jakiesa pomysły.... ?? co może byc nie tak ?? bo juz nie mam sił :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vmech daj wiecej o jeden

Świetny pomysł, szczególnie, że mu mobo nie wstaje :)

 

Zrób długiego ClearCmosa i kombinuj, pojedynczo pamięci, w rożnych slotach, bootuj na insercie, za dużo pomóc się nie da. Zobacz w innym kompie czy reszta sprawna (proc itd) i przeczytaj temat o swojej płycie, może coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci próbowałem pojedynczo razem w róznych slotach Ciagle to samo.... najlepsze jest to ze raz sie udało ze nie pikało..... tylko raz... ;// dzwine....

Masz klawe na ps2 ? Migają Ci lampki od NumLocka itd jakiś czas po odpaleniu? Jeżeli tak to możesz mieć problem z grafą, na w64 jak tak robi to trzeba karta w slocie poruszać (karta jest sprawna na każdej innej mobo, ze slotem wszytko ok, a jednak czasami jej coś odwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

na ta chwike mam tylko włozonego proca..... i pamiec ram.... i kabel od reseta i power..... i pika tak jakby ram.... po włozeniu karty ten sam dziek resert COMOS nie pomógł......(( karta sprawna w innym kompie ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, szczególnie, że mu mobo nie wstaje :)

 

Zrób długiego ClearCmosa i kombinuj, pojedynczo pamięci, w rożnych slotach, bootuj na insercie, za dużo pomóc się nie da. Zobacz w innym kompie czy reszta sprawna (proc itd) i przeczytaj temat o swojej płycie, może coś znajdziesz.

no to zrobilem mega lola ale coz wczorajsza balanga i dzisiejszy kac i jakos niedoczytalem heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałęm tez na PAtriotach PDC22G6400LLK

 

a na GOODRAMACH: DDr2 1 gb pc 5300 DIMM GR667d2645

 

i Goodramach GR800d264l5

 

 

PROCEK : to E4400

 

chłodzenie AC Freezer 7 PRO

 

Grafika : PALIT 8500 GT 512 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard. Nie wiem czemu ale zwyczajnie Gejobajt gubi sie z niektórymi pamięciami. Sporo poskładałem kompów na mATXowych płytkach z 945 i 965 chipsetem. Tam był problem z Goodramami 667. To chyba wynik jakiegoś konfliktu z kostkami, więc z czasem się wyczaiłem. Odpalałem na 256mb 533 też Goodrama. Jak wstał to wyłączałem i wsadzałem pamięci docelowe. Na jakiś czas pomagało. prawdopodobnie to wina biosiku, gdzies jest babol i tyle.

 

Aha, dodam ze to strasznie wkurzający babol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To sugerowalem na Labie , Gigabyte nie lubia Goodramow i bylo sporo tego. Sam mam 965P-Ds3 + Geile i nie ma zadnego problemu na 533 i 667.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam goodramy 667...

Zrób tak - wybebesz pamięci z komputera.

Zrób clear cmos - srubokrętem zewrzyj piny, lub wyrwij bateryje, uprzednio odcinając komputer CAŁKOWICIE od zasilania

Po clr cmos, włóż pamięć.

Wciśnij na klawiaturze przycisk INSERT, trzymając go, naciśnij power i pozwól płytce sie włączyć. Jeśli sie nie włączy, drugi raz z insertem spróbuj.

Jeśli to nie zadziałą - mobo lub coś innego jest walnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...