Skocz do zawartości
macin

Co Wydajniejsze Od Nagrzewnicy Rekorda

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka chłodnica będzie wydajniejsza od nagrzewki rekorda? Oczywiście na tyle bardziej wydajna aby opłacało się kupować. W tej chwili na dwóch blokach (gpu potem cpu) tempy mam 48 gpu i 46 cpu (kręcenia ja w sygnaturce). Temperatura wody to 37. Na nagrzewce mam 2x btf 120 na 5v. Nagrzewka jest poza budą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka chłodnica będzie wydajniejsza od nagrzewki rekorda? Oczywiście na tyle bardziej wydajna aby opłacało się kupować. W tej chwili na dwóch blokach (gpu potem cpu) tempy mam 48 gpu i 46 cpu (kręcenia ja w sygnaturce). Temperatura wody to 37. Na nagrzewce mam 2x btf 120 na 5v. Nagrzewka jest poza budą.

Dedyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rekorda i wiem ze jeśli nie wieje na niego ostry huragan, wydajnośc jest taka sobie.

Dobrą chłodniczką będą black watery, coolteki 2x120 - bo widze ze uzywasz wiatraków 120mm @ 5v

Mogą być też 3x120:) Zobaczymy jak dam mocniejsze wentyle na tego rekorda (np: Scythe S-Flex SFF21F ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam wlasnie coolteka 2*120, chodza na nim 4 wiatraki na 5v. Dwie Noctuy ktory wtlaczaja powietrze i dwa fandery ktore to powietrze wyciagaja. taka kanapka. tempy jakie mam w stresie ( s&m ) na a3200+ @ 2600 to ok 34* ( wg CoreTemp 0.94, wg everesta 26* ) teraz wg everesta na procku jest 21* coretemp 25* . temp cieczy w idle 18.3*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten "rekord" jest czysty w srodku, wykombinuj moze jakis "shroud".

IMHO powinna sie poprawic wydajnosc chlodzenia.

Niekoniecznie rowniez wentylatory musza dmuchac na chlodnice,

warto sprobowac opcji "ssania" (shroud raczej obowiazkowy w tej opcji).

Po pierwsze jest ciszej , a po drugie wytwarza sie podcisnienie i powietrze

jest ssane przez wieksza powierzchnie chlodnicy (zdecydowanie mniejsze "martwe" pole)

Ciekawy art. dotyczacy tego tematu: klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten "rekord" jest czysty w srodku, wykombinuj moze jakis "shroud".

IMHO powinna sie poprawic wydajnosc chlodzenia.

Niekoniecznie rowniez wentylatory musza dmuchac na chlodnice,

warto sprobowac opcji "ssania" (shroud raczej obowiazkowy w tej opcji).

Po pierwsze jest ciszej , a po drugie wytwarza sie podcisnienie i powietrze

jest ssane przez wieksza powierzchnie chlodnicy (zdecydowanie mniejsze "martwe" pole)

Ciekawy art. dotyczacy tego tematu: klik

Moja wina bo nie opisałem dokładnie :oops: Shroud jest z kartonu szczelny na 2x 120. Wysokość wentyli nad rekordem ok 1cm. Wentyle na górze więc ssanie powietrza. Rozepcham trochę finy i zobaczym. Może za ciepło w pokoju bo ok 25'C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozepchać finy tak, ale trzeba uwazać zeby nie rzepchać kanalików i ich nie przetwać.

Czym takie coś najlepiej zrobić?

Schroud najlepiej jakos okręcic taśmą klejącą zeby wszystkie nieszczelności znikneły.

Na kadecie poprostu okleiłem chłodniczke uszczelką do okien i wcisnąłem schroud na nią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od rekorda większe jest tylko volvo z nagrzewnic od Harrisona. Schroud i jeszcze więcej czyszczenia chemicznego, to tylko można zrobić.

Kolunio napisz jaki model volvo. Kurcze jak dostane to biore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozepchać finy tak, ale trzeba uwazać zeby nie rzepchać kanalików i ich nie przetwać.

Czym takie coś najlepiej zrobić?

Schroud najlepiej jakos okręcic taśmą klejącą zeby wszystkie nieszczelności znikneły.

Na kadecie poprostu okleiłem chłodniczke uszczelką do okien i wcisnąłem schroud na nią...

ja robilem to stara pilka od wyrzynarki, oczywiscie trzeba zeszlifowac zęby, zaokraglic i "splaszczyc" czubek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... może i się myle ale: Kadett z obliczeń powierzchniowo wychodzi minimalnie większy od Rekorda, ale to, że na Rekordzie mieszczą się 2x120 to już inna sprawa :) Robiłem dawno te obliczenia, ale jestem prawie pewien, że kadett jest większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...