Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam dysk Samsung HD160JJ i chciałbym zakupić 2 taki i połączyć w RAID0 ale nie mogę go nigdzie dostać :mur: i teraz moje pytanko brzmi czy mogę użyć dysku Samsung HD160HJ? Czy lepiej sprzedać ten mój i kupić 2 takie same?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski powinny być jednakowe. Model HJ czymś tam musi się różnić skoro dostał literkę H.

Oczywiście może się zdarzyć, że będzie bardzo ładnie śmigał w Raid z innym modelem, ale jest to mało prawdopodobne.

 

Kiepska współpraca dysków będzie się objawiać spadkami transferów z macierzy i wydłużeniem czasu dostępu do danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą działać ale wydajność ograniczy wolniejszy dysk,, miedzy nimi są dwie generację JJ to p80 HJ to P166,, imho jak możesz sprzedać w dobrej cenie obecny dysk to to zrób ;]

samsungi imo średnio wypadną w raidzie, nie ze względu na wydajność ale wibracje, komfort będzie najwyżej umiarkowany,, wybrał bym inne dyski do raida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jednak udało mi się kupić Samsunga 160JJ. Postawiłem już raid i system a dane przekopiowałem na inny dysk 160gb. Po instalacji systemu podłączyłem go żeby przekopiować dane z powrotem i ładnie mi go wykryło, ale po restarcie już nie. Próbowałem go jakoś inaczej podłączyć i [gluteus maximus] nie idzie. W biosie w ogóle nie wykrywa, że mam dyski podłączone a w biosie RAIDu mogę go dodać ale nie wiem do czego :mur: Mam do wyboru RAID 1, 0, 10, i JBMD (czy coś takiego). Podłączyłem więc ten dysk do komputera brata i go normalnie wykrywa lecz nie widać żadnej partycji w nim :mur: Idzie jakoś odzyskać utracone dane?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...