Skocz do zawartości
akrt

Spalona Płyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, niedawno złożyłem kompa za prawie 2k zł.

Wszystko podłączyłem na szybko, i pomyliłem piny usb (płyta nieopisana i już była w obudowie). Odpalam i poleciał dymek, spod karty graficznej :-| . Szybko wyłączyłem zasilacz, i obejrzałem wszystko dokładnie - brak uszkodzeń. Po ponownym podlaczeniu wszystkiego sprawdziłem wszystkie 6 portów wew usb i wszystkie działają. Z kartą też nie ma problemów. Troche sie boje, że to wyjdzie później dlatego sie pytam - co mogłem uzskodzić puszczając 12V przez 5V obwód. Płyta to asus p5k, a grafika galaxy gf 7900gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, niedawno złożyłem kompa za prawie 2k zł.

Wszystko podłączyłem na szybko, i pomyliłem piny usb (płyta nieopisana i już była w obudowie). Odpalam i poleciał dymek, spod karty graficznej :-| . Szybko wyłączyłem zasilacz, i obejrzałem wszystko dokładnie - brak uszkodzeń. Po ponownym podlaczeniu wszystkiego sprawdziłem wszystkie 6 portów wew usb i wszystkie działają. Z kartą też nie ma problemów. Troche sie boje, że to wyjdzie później dlatego sie pytam - co mogłem uzskodzić puszczając 12V przez 5V obwód. Płyta to asus p5k, a grafika galaxy gf 7900gs.

Nie, wątpię. Jeżeli komputer działa to raczej nic się nie stanie ;) Często dzieje się tak, że wskutek np. słabo dociśniętych kości pamięci albo czegoś leci dymek z zasilacza - ale najczęściej na strachu się kończy ;) Mi zdarzało się już tak wielokrotnie i jeszcze nigdy nic mi się w ten sposób nie uszkodziło.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, niedawno złożyłem kompa za prawie 2k zł.

Wszystko podłączyłem na szybko, i pomyliłem piny usb (płyta nieopisana i już była w obudowie). Odpalam i poleciał dymek, spod karty graficznej :-| . Szybko wyłączyłem zasilacz, i obejrzałem wszystko dokładnie - brak uszkodzeń. Po ponownym podlaczeniu wszystkiego sprawdziłem wszystkie 6 portów wew usb i wszystkie działają. Z kartą też nie ma problemów. Troche sie boje, że to wyjdzie później dlatego sie pytam - co mogłem uzskodzić puszczając 12V przez 5V obwód. Płyta to asus p5k, a grafika galaxy gf 7900gs.

Obejrzyj dokladnie pewnie juz jakas sciezka sie utlenila albo scalak przeszedl na ciemna strone dymek nie wrozy nic dobrego ;] Wyjmij plyte i obejrzyj z 2 stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) i poleciał dymek z zasilacza (no name ). Strasznie smierdziało, ale gdy odpalilem kompa wszystko chodziło po staremu...

To lepiej wyrzuć tego no-name i wsadź coś porządnego - bo następnym razem może dymek polecieć bez większego powodu i wtedy może już nie być tak, ze wszystko ocaleje (a wręcz przeciwnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakims cudem włożyłem molexa odwrotnie do DVD i przez line 5V poecialo 12V :o i poleciał dymek z zasilacza (no name ). Strasznie smierdziało, ale gdy odpalilem kompa wszystko chodziło po staremu...

cholera u mnie molexy i tak ciasno wchodzą prawidłową stroną ;) nie wiem jakim cudem ty żeś to zrobił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe mnie to nawet nie zdziwilo odkad mi kumpel oznajmil zdolnosc jego siostry do wlozenia USB w odwrotna strone bez wiekszych problemow (wszyscy wiemy jak w srodku wyglada gniazdo usb) :)

Ludzie są po prostu zdolni.. "inaczej" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...