Skocz do zawartości
Alive

Problem Z Siecią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nastepujacy problem...Przy uruchamianiu systemu wystepuje bład ''w sieci istnieje duplikat nazwy'' - moze mi ktos wytlumaczyc o co dokladnie chodzi? Posiadam Neo 2mb 1komp stacjonarny + 1 Wifi. Dodatko w kasperskym caly czas wyskakuja zagrozenia typu : DoS.Generic.Land! Atakujący adres IP: 192.168.1.101. Protokół/usługa: TCP na porcie lokalnym 48159. (Ten IP to IP kompa spod wifi)... Czy są tu jakies powiazania? :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nastepujacy problem...Przy uruchamianiu systemu wystepuje bład ''w sieci istnieje duplikat nazwy'' - moze mi ktos wytlumaczyc o co dokladnie chodzi? Posiadam Neo 2mb 1komp stacjonarny + 1 Wifi. Dodatko w kasperskym caly czas wyskakuja zagrozenia typu : DoS.Generic.Land! Atakujący adres IP: 192.168.1.101. Protokół/usługa: TCP na porcie lokalnym 48159. (Ten IP to IP kompa spod wifi)... Czy są tu jakies powiazania? :mur: :mur: :mur:

Duplikat nazwy oznacza tyle że masz dwa kompy o takim samym ip lub nazwie kompa w podsieci. Jakie masz ip routera i tego drugiego kompa? Ewentualnie oże ktoś Ci się podpina na lewo pod tę Neostradę. Zabezpieczona? I sprawdziłbym tego kompa po wi-fi na obecność wirusów tudziez innego oprogramowania wysyłającego na tym konkretnym porcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duplikat nazwy oznacza tyle że masz dwa kompy o takim samym ip lub nazwie kompa w podsieci. Jakie masz ip routera i tego drugiego kompa? Ewentualnie oże ktoś Ci się podpina na lewo pod tę Neostradę. Zabezpieczona? I sprawdziłbym tego kompa po wi-fi na obecność wirusów tudziez innego oprogramowania wysyłającego na tym konkretnym porcie.

ruter ma ip 192.168.1.100 a komp pod wifi 192.168.1.101. Raczej nie ma mozliwosci zeby ktos sie na lewo podpinal gdyz sasiedzi nie korzystaja z neta a dodatkowo router jest zabezpieczony. Wyskakuje to ostrzezenie ale jak na nie nacisne to znika i problemu z netem nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruter ma ip 192.168.1.100 a komp pod wifi 192.168.1.101. Raczej nie ma mozliwosci zeby ktos sie na lewo podpinal gdyz sasiedzi nie korzystaja z neta a dodatkowo router jest zabezpieczony. Wyskakuje to ostrzeżenie ale jak na nie nacisne to znika i problemu z netem nie ma.

A nazwa (nie IP) komputera w polu "nazwa komputera" (właściwości ikony mój komputer)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...