Skocz do zawartości
Dzidaziom

Problem Z Konfiguracja Sieci...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompa. 2 karty sieciowe.

 

Do tej pory miałem jedną sieciówkę podpiętą do routera (namiarach 192.168.1.1 rzecz jasna). No i wszystko działało.

 

Ostatnio dołożyłem drugą sieciókę SMC na realteku. No i do niej podłączyłem drugi router, z drugiego mieszkania. Też (stety - lub nie o namiarach 192.168.1.1).

 

Po podłączeniu tej karty sioeciowej automatycznie Zmieniło mi się źródło, z którego komputer miał dostęp do internetu na tą drugą kartę sieciową. Pobawiłem się troche metrykami w połączeniach sieciowych i było ok. Miałem router z tego, z którego powinienem mieć, automatycznie przełączało mnie na drugi, gdy pierwszy został odłączony.

 

No ale wczoraj po twardym resecie kompa zostałem poproszony o zainstalowanie (ponowne) steroników do tej nowej karty sieciowej (z serii: znaleziono nowy sprzęt, kontroler ethernet) no i pojechałem ogniem. Zainstalowałem i od tamtej pory miałem powielone karty sieciowej, nic nie działało jak powinno...

 

 

 

No i teraz będzie format. Niestety. Za bardzonabroiłem w rejestrze i ze sterownikami. Karty sieciowe nie chciały się usunąć, wywalało komunikat, "urządzenie to może być wymagane do rozruchu komputera" itp.

 

No i teraz format. Pytanie brzmi, jak to odpowiendio skonfigurować. Każdy router przypisuje mi inne IP, ale mogę ustawic sobie statyczne na każdym, żebym miał to samo.

 

Chcę, mieć dostęp do internetu z routera 1, ale gdy owy kabel sieciowy zostanie odłączony, chcę byc automatycznie przełączany na połączenie sieciowe 2.

 

Jak to skonfigurować? Jak poustawiać metryki.. Ufff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisałeś to tak iż bardziej się domyślam niż wiem co pokombinowałeś.

Jak rozumiem masz dwa łączą dostępu do internetu. Do jednego byłeś podpięty przez kartę sieciową połączoną z routerem o adresie 192.168.1.1.

Nie wiem teraz czy dobrze rozumiem ale dodałeś drugą kartę sieciową w tej samej podsieci co pierwsza i podpiąłeś do niej drugi ruter o tym samym adresie 192.168.1.1??? W takim razie to musi głupieć bo system nie bardzo wie którym interfejsem ma wychodzić do którego routera bo oba zwią się tak samo.

A nie lepiej było drugą kartę i router po stronie wewnętrznej dać w różnej od tej drugiej pary podsieci albo jeszcze inaczej podpiąć oba routery przez switch i jedną sieciówkę, nadać im dwa różne ip w tej samej co owa sieciówka podsieci i bawić sie tylko samym wyborem bramy domyślnej?

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może połączyć router - router?

 

Twoje rozumowanie OK :D

 

Ogólnie coś namieszałem bo nie ma połączeina albo strasznie zrywa, kombinuje z kablem :)

Oj namieszałeś :)

To nie ma prawa działać poprawnie (choć kto wie z ms nigdy nie wiadomo :)) bo komp tak naprawdę głupieje i nie wie którym interfejsem ma się dostać do 192.168.1.1. Z obu otrzymuje odpowiedzi.

Jeśli masz router z przełącznikiem - wystarczą dwa porty to proponuję zostawić dla routera "nr 1" obecny adres a dla drugiego nadać np 192.168.1.2. Z kompa wywalasz druga kartę sieciową a tej która została nadajesz np 192.168.1.3.

I dopiero teraz bawisz się dla tej jednej karty poleceniem route i wagami przy czym przy pierwszym użyciu jako bramę podajesz nr 1 a przy drugim nr 2.

 

PS: A tak w ogóle to nie jestem do końca przekonany czy stworzona tak tablica routingu zadziała w tym przypadku tak jak to sobie wykombinowałeś ale kto ją tam wie ;)

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...