Skocz do zawartości
seba_999

Asus Drw-1814blt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po parunastu wypalonych płytkach (oczywiście bezproblemowo), przyszła kolej na skasowanie pewnej płytki CD-RW firmy Magic (wiem, shit). Otóż Nero twierdzi, że nośnik jest jednokrotnego zapisu i nie da się go skasować. Myślę sobie OK, pewnie płytka padła, bo się często zdarza przy tej półce cenowej. No i przed chwilą chciałem skasować DVD+RW. Niestety na dobrych chęciach się skończyło. Nośnik firmy Memorex, a komunikat taki jak wyżej. Sobie myślę, może też padła. No to sprawdzam swoje 5 płytek DVD+RW firmy SONY z podobnych skutkiem <_<. Potem wpadłem na pomysł, żeby na 6-tej pustej dvd+rw coś wypalić i spróbować skasować. Niestety Nero wypluwa komunikacik, że "nie można zapisać kompilacji na tego typu nośniku - Dysk wymagany do kompilacji: DVD R/RW, DVD R DL, DVD-RAM. Typ dysku w nagrywarce - DVD-ROM" <_<

Co do k. nędzy jest grane? Reklamować nagrywarkę czy jest jakieś inne lekarstwo? Dodam, że na wypalarce LG na ata nie było najmniejszych problemów... (no dobra nie licząc tego nieszczęsnego 'magica').

 

Pozdrawiam

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić firmware.

Czy zmiana firmware może spowodować utratę gwarancji?

BTW jak się to robi :oops:

 

EDIT:

Znalazłem wersje 1.13, ale tą samą mam zainstalowaną

http://drivers.softpedia.com/get/FIRMWARE/Asus/

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh miałem podobny problem... z tym, że z Lite-On 20A1H ... nie nagrywała DVD-RW do końca, zawsze wywalała błąd...a z kasowaniem to była loteria... raz doszło do 50% i wywalało raz do 30% a raz w ogóle jej nie widział :D (nadmienię, że działo się tak w kilku programach: Alcohol 120%, Nero, UltraISO i wszystko to w najnowszych wersjach ;) ). Również byłem ciekaw czy firmware powoduje utratę gwarancji ;) Otóż jeśli BIOS jest oficjalny ze strony producenta to nie tracisz gwarancji...(przynajmniej tak jest w przypadku Lite-ON i producent to podkreśla na stronie a nawet zaleca wgrywanie firmware w przypadku problemów, a dopiero potem serwis...

 

Tu masz na stronie producenta BIOS do Twojej nagrywarki :)

 

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

 

Pozdro...

Jest to zwykły plik .exe (przynajmniej tak było u mnie...a instalacja jest prosta... klikasz tylko upgrade now czy coś takiego leci pasek...100%...i gotowe... :D

 

Acha bo zapomniałem dodać...w moim przypadku zmiana pomogła w 100%...wszystko od tamtej pory hula, aż miło... B-)

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Asus nie robi dobrych napedow optycznych. Mialem raz w jednym kompie naped asusa i plyty czytal jak mu sie podobalo a raz mi bezpowrotnie uszkodzil dvd-rw. Na Twoim miejscu reklamowalbym sprzet, ewentualnie mozesz sprobowac przinstalowac nero albo ostatecznie zainstalowac od nowa windowsa, czasami u mnie pomagalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowsze firmware ze strony producenta i dalej to samo... Czyli na gwarancje z nią?

 

EDIT:

 

Zmieniłem firmware z 1.13 na 1.10 i na xp dalej nie da sie wykasować płytki, z kolei na viście się da...

Zrobię reinstalkę nero na xp i zobaczę co będzie dalej. Jak coś dam znać.

 

EDIT2:

 

Nero na Xp zreinstalowane. Wrzucony firmware 1.13 i na xp dalej to samo, a na viscie wsio gra...

 

EDIT3:

 

Pomógł reinstal systemu.

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo. Dalej widzi DVD+RW jako DVD-ROM <_<

 

EDIT: Nagrywarka zaczęła się dogadywać z cd-rw. Nero umiał nagrać, ale skasować nie potrafił. Img burn skasował i nagrać też umiał. Przy dvd jak na nero tak na imgburn nie można nagrać płytki.

Zastanawia mnie jedno - nagrywara jest na sata więc czemu w imgburn jest coś takiego ASUS DRW-1814BLT 1.13 (ATA)??

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem o co chodzi , tez to mialem kiedys ;) i temat juz byl na pure pc podejrzewam ze to wlasnie o to chodzi.

 

a wiec tak, uzywasz alcohola120% ? to odznacz

 

 

Ignoruj typ nosnika (ATIP) Menu glowne /Emulacja

 

warto przeczytac co tam pisze ;)

 

Dołączona grafika

 

 

 

nawet znalazlem linka do strarego tematu

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=226692&hl=

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem o co chodzi , tez to mialem kiedys ;) i temat juz byl na pure pc podejrzewam ze to wlasnie o to chodzi.

 

a wiec tak, uzywasz alcohola120% ? to odznacz

 

 

Ignoruj typ nosnika (ATIP) Menu glowne /Emulacja

 

warto przeczytac co tam pisze ;)

 

nawet znalazlem linka do strarego tematu

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=226692&hl=

DZIAŁA!!! :D

 

Dzięki Bogos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...