Skocz do zawartości
turtle79

Samoczynny Reset Kompa Przy Uruchamianiu Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem kartę graficzną - sapphire radeon X1650 PRO. Ściągnąłem sobie najnowsze sterowniki i tu zaczęły się problemy. Otóż karta działała poprawnie tylko ze sterownikami dostarczonymi na płycie. Przy próbie instalacji sterowników z netu po pierwszym resecie wszystko było dobrze, po następnym komputer wstawał z najniższą rozdzielczością, częstotliwością odświeżania i minimalnymi kolorami i nic nie dało się z tym zrobić. Dałem za wygraną i działałem na sterownikach z płyty. Wgrałem sobie gierkę i wszystko było ok. Kilka dni temu wgrałem sobie popularnego RTS-a i znów zaczęły się problemy. Ledwo zaczynało się demo, komputer najpierw stawał, a kilka chwil potem resetował się. Ponownie ściągnąłem sobie z netu sterowniki i zainstalowałem. Wszystko grało, tylko że przy próbie uruchomienia tym razem obu gier wyskakiwały komunikaty typu "brak urządzenia do wyświetlania grafiki" lub o innym błędzie. W końcu zainstalowałem sobie omegi. Obie gry znów zaczęły się uruchamiać, ale znów dochodzi do samoresetu już po kilku chwilach. Resetuje się nawet pierwsza gra, z którą nie było problemu. Co robić?

Moja konfiguracja:

Mobo - asus a7v8x-x

procek - athlon XP 2000+ @ 2400+

grafa - sapphire radeon x1650 pro (najnowsze omegi)

zasilacz - 400W

system - windows XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podkręcony procesor, płyte na via. Pytanie, jaką masz magistralę pci/agp? ile MHz? Może być tak, że ta nowa grafika nie wytrzymuje nawet minimalnie podkręconej magistrali agp.

 

edit: dodatkowe zasilanie do grafiki podłączone?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...