Skocz do zawartości
Neo_x

Jak zrobic klej termoprzewodzacy??

Rekomendowane odpowiedzi

Siema All ... slyszalem ze zmieszanie ze soba pasty termoprzewodzacej i np: kropelki daje niezle rezultaty.... czy to jest prawda :?: a jezeli tak to w jakiej "proporcji" :wink: to mieszac zeby to sie chcialo trzymac radiatora na np. GPU :?:

THX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrym pomyslem jest mieszanie pasty z superglu-em 8O

mozesz nie zdazyc dobrze tego wymieszac :lol:

jezeli juz to smarujesz radio pasta i na rogach kosci "cykasz" po kropelce, kropelki.

podobno trzyma, ale mozesz miec problema ze zdejmowaniem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie motoryzacyjnym mozna kupic klej do przerwanych paskow tych od ogrzewania tylnych szyb w carach!!! klej jest napewno termoprzewodzacy tylko nie wiem czy jest dostatecznie mocny aby utrzymac np radiator ? wyprobuj moze poskutkuje Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra... THX ... to jednak na WGK trzeba sie przejechac :)

albo na WGE - podziemia kolo GUS'u (al. Niepodleglosci rog al. Armii ludowej)
]

 

na wge jest taniej

W którym sklepie na WGE jest tani klej termoprzewodzący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie jeszcze o cos spytam...

mam troche opilkow srebra...duzo srebrnego pylu...czy mieszajac go ze zwyklal pasta termoprzewodzaca bede mial duzo lepszy efekt ? taki jak w tych pastach srebrnych ?

 

bo wydaje mi sie, ze tak...i w sumie to duzo tansze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tak pzeciez w tych pastach sa opilki ze srebra

kup zwykla silikonowa pasta w sklepie elektronicznym (cala duza buteleczka 5zł ) i napakuj do niej tego i dobze wymieszaj , tylko zeby opilki nie byly zbyt dyze bo sie wtapiaja w radiator jesli jest miedziany pod wplywem ciepla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super !!!

dam znac jak jest wydajna taka mieszanka...

 

opilki sa jak pyl....wiec juz bardziej zmielone nie moga byc...

 

ale mam jeszcze jedno pytanie...

 

jak z proporcjami, bo nie chce posrebrzyc proca :lol:

 

czy tak po prostu na oko ?

 

zna ktos procentowy sklad takich past ? to znaczy jaka czesc stanowi srebro w tych org pastach....

 

zastanawiam sie jeszcze czy radiator caly ze srebra byl by tak super wydajny...

 

wiem, ze srebro bdb przewodzi temp, no ale fabryczne radiatory sa chyba odlewami...

 

moglbym miec zrobiony taki ze srebra, ale nie bylby takiego rozstawienia zeber jak fabryczny odlew....a od tego chyba zalezy jeo wydajnosc....

 

chcetnie bym cos takiego potestowal...

 

i nie myslcie, ze mnie na to stac...ale po prostu mam mozliwosc bo brat jest zlotnikiem i gdybym go poprosil to by cos wykombinowal...potem bym to oddal....ale najpierw moze byc cos sie udalo sensownego osiagnac...

 

no ale nie wiem czy jest sens...bo nie mialby budowy jak powinien...

 

hmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tak pzeciez w tych pastach sa opilki ze srebra

kup zwykla silikonowa pasta w sklepie elektronicznym (cala duza buteleczka 5zł ) i napakuj do niej tego i dobze wymieszaj , tylko zeby opilki nie byly zbyt dyze bo sie wtapiaja w radiator jesli jest miedziany pod wplywem ciepla

i co jeszcze wymyslisz (moze podrzuce kilka pomyslow):

- wiatrak do chlodzenia procesora wystrugany z drewna i wprawiany w ruch korba

- soczewke "laserowa" do czytania CD-ROM'ow zrobiona z zarowki samochodowej 12V

- monitor zrobiony z pudla tekturowego np. po telewizorze

- radiatory z maki ziemniaczanej zmieszanej ze slina itp

 

BTW jak juz to wszystko wymyslisz to zadzwonie do Kwasniewskiego zeby zglosil Twoja kandydature do nagrody Nobla :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tak pzeciez w tych pastach sa opilki ze srebra

kup zwykla silikonowa pasta w sklepie elektronicznym (cala duza buteleczka 5zł ) i napakuj do niej tego i dobze wymieszaj , tylko zeby opilki nie byly zbyt dyze bo sie wtapiaja w radiator jesli jest miedziany pod wplywem ciepla

i co jeszcze wymyslisz (moze podrzuce kilka pomyslow):

- wiatrak do chlodzenia procesora wystrugany z drewna i wprawiany w ruch korba

- soczewke "laserowa" do czytania CD-ROM'ow zrobiona z zarowki samochodowej 12V

- monitor zrobiony z pudla tekturowego np. po telewizorze

- radiatory z maki ziemniaczanej zmieszanej ze slina itp

 

BTW jak juz to wszystko wymyslisz to zadzwonie do Kwasniewskiego zeby zglosil Twoja kandydature do nagrody Nobla :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nie wiem o co co chodzi...

a tak wogle to chyba o to w tym wszystkim chodzi, zeby troche pokombinowac !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co co chodzi...

dam porownanie - dlaczego w samochodach zamiast oleju silnikowego nie lejesz roztopionego smalcu - przeciez na oko maja te same wlasciwosci

chodzi o poronione pomysly - w warunkach domowych trudno bedzie zrobic paste termoprzewodzaca na baziee srebra o takich wlasciwosciach (dokladne wypelnianie "szczelin" miedzy rediatorem i np prockiem) jak oryginalna - te Twoje opilki moga powodowac niewlasciwe przyleganie radiatora do np procka i co wtedy - bye, bye procku - oszczednosc rzedu 10 zl zamieni sie w wydatek kilkuset zl

musisz jeszcze pamietac ze srebro przewodzi prad...

a tak wogle to chyba o to w tym wszystkim chodzi, zeby troche pokombinowac !!!

chyba zeby nie przekombinowac - a to roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co co chodzi...

dam porownanie - dlaczego w samochodach zamiast oleju silnikowego nie lejesz roztopionego smalcu - przeciez na oko maja te same wlasciwosci

chodzi o poronione pomysly - w warunkach domowych trudno bedzie zrobic paste termoprzewodzaca na baziee srebra o takich wlasciwosciach (dokladne wypelnianie "szczelin" miedzy rediatorem i np prockiem) jak oryginalna - te Twoje opilki moga powodowac niewlasciwe przyleganie radiatora do np procka i co wtedy - bye, bye procku - oszczednosc rzedu 10 zl zamieni sie w wydatek kilkuset zl

musisz jeszcze pamietac ze srebro przewodzi prad...

a tak wogle to chyba o to w tym wszystkim chodzi, zeby troche pokombinowac !!!

chyba zeby nie przekombinowac - a to roznica

BTW , Ag w pastach nie ma postaci metalicznej

bylo to juz walkowane kiedys

ale komu chce sie uzywac wyszukiwarki ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... Ag w pastach nie ma postaci metalicznej...

a dlaczego to mi odpowiadasz, ja to wiem - odpowiadaj amon ra - to on ma dziwne pomysly

sorry benek , jakos tak mi Twoj post podjechal pod mysze :oops:

co do pomyslu amona ra , to faktycznie bez obrazy , glupi jest :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra...poszukam i poczytam... :wink:

 

ale nawet jesli nie ma to wcale nie jest dziwny pomysl... 8O

 

jesli srebro jest dobrym przewodnikiem ciepla, a pasty termoprzewodzace temu sluza, to po wymieszaniu teoretycznie powinienem uzyskac efekt lepszej przewodnosci :!: :!: :!:

 

no i doszedlem do wniosku :idea: , ze nie trzeba sie bac tego, ze cos sie wtopi, bo temp topienia sie srebra jest na pewno powyzej 600 stopni...

 

jesli sama pasta przewodzi -> no to wzbogacona o jeden z najlepszych tego typu przewodnikow moze przewodzic jeszcze lepiej...

 

i to nie jest takie chyba dziwne, co :?: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co co chodzi...

dam porownanie - dlaczego w samochodach zamiast oleju silnikowego nie lejesz roztopionego smalcu - przeciez na oko maja te same wlasciwosci

chodzi o poronione pomysly - w warunkach domowych trudno bedzie zrobic paste termoprzewodzaca na baziee srebra o takich wlasciwosciach (dokladne wypelnianie "szczelin" miedzy rediatorem i np prockiem) jak oryginalna - te Twoje opilki moga powodowac niewlasciwe przyleganie radiatora do np procka i co wtedy - bye, bye procku - oszczednosc rzedu 10 zl zamieni sie w wydatek kilkuset zl

musisz jeszcze pamietac ze srebro przewodzi prad...

a tak wogle to chyba o to w tym wszystkim chodzi, zeby troche pokombinowac !!!

chyba zeby nie przekombinowac - a to roznica

 

bo sie pokomplikowalo....jeszcze raz wytlumacze.....

nie chodzi mi o zrobienie swojej pasty...tylko dodanie opilkow....

 

myslac opilkow, nie mam na mysli grudek srebra....nawet wielkosci bardzo malej....tylko opilki, ktore sa tak male i tak sypkie jak pyl....ziarenka piasku to przy tym giganty...to jest jak kurz...

 

wiec nie beda powodowaly tego, ze proc bedzie nie przylegal....

 

o wiem !!!!

 

one maja konsystencje maki !

 

wiec teraz mozna podyskutowac dalej....

 

i o to chyba chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

... Ag w pastach nie ma postaci metalicznej...

a dlaczego to mi odpowiadasz, ja to wiem - odpowiadaj amon ra - to on ma dziwne pomysly

sorry benek , jakos tak mi Twoj post podjechal pod mysze :oops:

co do pomyslu amona ra , to faktycznie bez obrazy , glupi jest :?

i do benka

 

tez bez obrazy...i po co wprowadzacie ludzi w blad... :?: :twisted: i zamiast klepac i wysuwac jakies oceny na temat innych pomyslow, polegajac na wlasnych wspomnieniach moze lepiej sie najpierw zastanowic...

taaaaaaaa........nie ma srebra w tych pastach... :twisted:

 

maluja je pewnie farbkami, co ? :evil:

 

 

http://www.tweak.pl/artykul/pasty2

:lol:

 

ale spoko...moze podyskutujemy dalej.....

bo moja pasta nie bedzie chyba takim GLUPIM ( cytuje ) lub DZIWNYM ( cytuje po raz kolejny ) pomyslem... :lol:

 

pozdrawiam...amon ra

 

http://www.tweak.pl/artykul/pasty2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amon ra

Chodzilo mi o to (glupi pomysl) ze w tej Twojej srebrnej mace, moga sie zdazyc opilki wieksze i mniejsze, no chyba ze masz rowny "granulat" robiony w mlynie kulowym.

Jezeli jedna, lub kilka grudek okaze sie wieksze od reszty rozsmarowanej na procu, i nie "wtopi" sie w radio czy WB, to powstanie Ci szczelina, wiem powiesz ze pasta ja wypelni, oczywiscie, ale mimo to przewodnosc cieplna w tym miejscu bedzie duzo gorsza, a co za tym idzie jadro bedzie sie bardziej nagrzewac.

Chyba nie o to Ci chodzi ?

A z ta pasta to nie jest tak jak w tym tescie pisze.

To nie jest sproszkowane srebro, na starym forum , na Dyskusjach, Tirinti czy Nikos pisal jaki to zwiazek srebra jest stosowany w pastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wielkosci to rozumiem o co ci chodzi....ale nie ma obawy...

wiem, ze trudno sobie wyobrazic srebro w konsystencji pylu...ale tak jest...zrobie moze jakis opis i photosy to dam znac...

 

a jesli chodzi o druga sprawe...to nie wiem o co ci chodzi...

bo tu jak byk jest, ze tam jest srebro !!! sproszkowane, czyste srebro,

a mowiac o czystosci w procentach -> maja tak na mysli tak zwana "probe srebra", czyli procentowy udzial srebra w srebrze...a czym nizsza proba tym wiecej domieszki innych metali...srebro czytosci 99% to srebro proby tak zwanej potocznie "tysiaczki" -> jest ono baaardzo miekkie !! baaardzo !!!! wiec idealnie sie nadaje !

 

******

np.: to co kupujesz dziewczynie, czyli jakies kolczyki, pierscionek, wisiorek czy inne takie to jest proby nizszej -> cos kolo 825 jesli dobrze pamietam...zreszta jest to na kazdym wyrobie...

proba tam jest nizsza, srebra mniej, wiecej syfu i innych dodatkow metali...np miedzi, ktora jest twardsza i pierscionki juz sie tak nie gna w palcach...a gdyby byly w tysiaczce to by sie giely !!!

******

 

poczytaj dalej....drugim materialem, ktory dajemy moze byc aluminiu...

tez miekkie...sam pewnie wiesz -> podobnie jak tysiaczka srebra, ale aluminium gorzej przewodzi....

 

wiec bede sie upieral przy tym, ze akurat w tych pastach sa te metale ! w takich postaciach...a zeby zrobic sobie taka paste, nalezy miec odpowiednio przygotowany material -> a to wiem, ze nie kazdy moze juz samodzielnie przygotowac, bo trudno to tak zmielic w warunkach domowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wielkosci to rozumiem o co ci chodzi....ale nie ma obawy...

wiem, ze trudno sobie wyobrazic srebro w konsystencji pylu...ale tak jest...zrobie moze jakis opis i photosy to dam znac...

 

a jesli chodzi o druga sprawe...to nie wiem o co ci chodzi...

bo tu jak byk jest, ze tam jest srebro !!! sproszkowane, czyste srebro,

a mowiac o czystosci w procentach -> maja tak na mysli tak zwana "probe srebra", czyli procentowy udzial srebra w srebrze...a czym nizsza proba tym wiecej domieszki innych metali...srebro czytosci 99% to srebro proby tak zwanej potocznie "tysiaczki" -> jest ono baaardzo miekkie !! baaardzo !!!! wiec idealnie sie nadaje !

 

******

np.: to co kupujesz dziewczynie, czyli jakies kolczyki, pierscionek, wisiorek czy inne takie to jest proby nizszej -> cos kolo 825 jesli dobrze pamietam...zreszta jest to na kazdym wyrobie...

proba tam jest nizsza, srebra mniej, wiecej syfu i innych dodatkow metali...np miedzi, ktora jest twardsza i pierscionki juz sie tak nie gna w palcach...a gdyby byly w tysiaczce to by sie giely !!! 

******

 

poczytaj dalej....drugim materialem, ktory dajemy moze byc aluminiu...

tez miekkie...sam pewnie wiesz -> podobnie jak tysiaczka srebra, ale aluminium gorzej przewodzi....

 

wiec bede sie upieral przy tym, ze akurat w tych pastach sa te metale ! w takich postaciach...a zeby zrobic sobie taka paste, nalezy miec odpowiednio przygotowany material -> a to wiem, ze nie kazdy moze juz samodzielnie przygotowac, bo trudno to tak zmielic w warunkach domowych...

amon ra

nie musisz mi tlumaczyc twardosci Ag w zaleznosci od proby :)

sam (ze starszym kolega) uzyskiwalem chemicznie czysty Ag, ze stykow elektrycznych

mam nawet jeszcze troche , na cold plate by styklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla reed~XP :

no dobra...ale moj pomysl nie jest glupi ani dziwny, i tak sie to wlasnie robi...i jak widac wlasnie taki proszek srebrny w tych pastach jest i niewazne co ktos tam pisal na forum, ze to niby nie srebro tylko cos innego...

 

to nie ja powiedzialem o tym, ze tak sie nie robi, i ze pomysl jest glupi i dziwny...taki sam jest sklad tej pasty.

 

po prostu wprowadziles czytajacych to w blad...a przy tym wysmiales moj calkiem sensowny sposob zrobienia takiej pasty...

 

no ale spoko...ale sprawdz nastepnym razem, zanim ty dasz glupia czy dziwna opinie ! bo moze wcale nie okarze sie taka niemadra....

 

dziwniejsza jest chyba ta, ze w tych srebrnych pastach nie ma srebra !

i to ten koles powinien taka opinie uslyszec...no nie ?

 

spoko - bez urazy ! po to wlasnie jest to forum !

 

a ja dam znac jak dziala wlasnej roboty srebrna pasta !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...