Skocz do zawartości
Neo_x

Jak zrobic klej termoprzewodzacy??

Rekomendowane odpowiedzi

dla reed~XP :

no dobra...ale moj pomysl nie jest glupi ani dziwny, i tak sie to wlasnie robi...i jak widac wlasnie taki proszek srebrny w tych pastach jest  i niewazne co ktos tam pisal na forum, ze to niby nie srebro tylko cos innego...

 

to nie ja powiedzialem o tym, ze tak sie nie robi, i ze pomysl jest glupi  i dziwny...taki sam jest sklad tej pasty.

 

po prostu wprowadziles czytajacych to w blad...a przy tym wysmiales moj calkiem sensowny sposob zrobienia takiej pasty...

 

no ale spoko...ale sprawdz nastepnym razem, zanim ty dasz glupia czy dziwna opinie ! bo moze wcale nie okarze sie taka niemadra....

 

dziwniejsza jest chyba ta, ze w tych srebrnych pastach nie ma srebra !

i to ten koles powinien taka opinie uslyszec...no nie ?

 

spoko - bez urazy ! po to wlasnie jest to forum !

 

a ja dam znac jak dziala wlasnej roboty srebrna pasta !

amon ra

 

Zgoda co do tego ze podparlem sie informacja niesprawdzona, ale ja nie twierdzilem ze w pastach nie ma srebra !

Ponoc jest, tylko nie w postaci metalicznej, a jakiegos zwiazku chem

tak mnie zazyles ze ide na stare forum poszukac tych postow i wyjasnic do konca ta sprawa :)

BTW czekam z niecierpliwoscia na testy past made by you , oby pozytywne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki :)

nie chcialem..zazyc, ale chyba rozumiesz :wink:

 

jak znajdziesz tamte posty to daj znac -> bo sam chetnie poczytam o co gosciowi chodzilo :!: :!: :!:

 

a jak zrobie testy to na pewno dam znac :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amon ra

ciezko bylo, yszukiwarka nic nie wyszukuje , wrecz oszukuje :)

ale znalazlem cos, to srebro w pastach , to ponoc jest w postaci atomowej, a w klejach w metalicznej

TUTAJ masz linka do tego co znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra...poszukam i poczytam...  :wink: 

 

 

no i doszedlem do wniosku  :idea: , ze nie trzeba sie bac tego, ze cos sie wtopi, bo temp topienia sie srebra jest na pewno powyzej 600 stopni...

 

jesli sama pasta przewodzi -> no to wzbogacona o jeden z najlepszych tego typu przewodnikow moze przewodzic jeszcze lepiej...

 

i to nie jest takie chyba dziwne, co :?: :?

To nie zzupelnie tak do konca. Nie chodzi tu o temp topnienia, tylko o to ze przy odpowiednim podgrzaniu srebra, nawet do ok 60 stopni , i odpowiednim docisku, srebro mieknie na tyle ze nie tyle co wtapia, co raczej wprasowuje sie w radiator. Pozatym temperatura potrzebna do roztopienia srebra w takich warunkach wcale nie musi byc jego wartoscia krytyczn a czyli taka w ktorej srebro zmienia sie z postaci stalej w cieklą.

 

Co do wzbogacania musisz pamietac ze te twoje srebro nie jest az takim super przewodnikiem jak by sie moglo wydawac, a napewno nei w postaci pylu. Jest to spowodowane sniedzeniem tego pylu a takze odrobinami zabrudzeni i odleglosciami , dlatego w normalnej pascie nei stosuje sie opilkow srebra, tylko jest w postaci zwiazku chemicznego a nie samego pierwiastka.., pozatym pozostana szczeliny , spowodowane tym ze te opilki moga byc zamienic soe w granulki pod wplywem ciepla, bo przeciez pasta nie stoi na procku w miejscu i sie nieco rozlazi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierz mi, ze sniedzenie srebra nie jest takie szybkie...to jednak troche trwa, a w pascie powiedzmy jest maly dostep do powietrza, wiec nie bedzie sniedziec...

 

wtopienie w radiator ?...nie przy tej temperaturze... 60 stopni to za zdecydowanie za malooooooo !!!!!!!!!!!!!

 

ja chce tylko zwykla paste tym wzbogacic i zobaczyc jaki bedzie efekt...nie chce zrobic jakiejs pastowej czy klejowej rewolucji....

 

tak sie tylko zastanawialem czy efekt bedzie zadowalajacy...takiej pasty czy kleju wlasnej roboty....to znaczy lepszy niz zwyky...

 

that's all !

 

dam znac jakie sa wyniki...bo teraz juz nie mam odwrotu :lol:

 

reed~XP dzieki za linka...interesujace...bede testowal :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech a moj Poxipol przezroczysty na grafice trzyba i tzryma i dobrze przewodzi. Oj ludzie nie myslicie... Tempa na grafie jak ponizej po podkreceniu to 37C - chlodzona TITANEM MAJESTY V1 licencja ThermalTake BlueOrb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...