Skocz do zawartości
clean

Memoryy Error Detected! - Memtest

Rekomendowane odpowiedzi

Podany jest komunikat, aby uruchomic test wykorzystując cała pamiec, nalezy uruchomic go 2-krotnie w rownej ilości MB testowanej pamieci.

Na nowym niekręconym sprzęcie po kilkudziesięciu minutach wyświetla mi komunikaty o błędzie.

"Memory error detected!" Najpierw było coś o "not accurate copy from (liczba) to (liczba" a teraz kolejny:

"Pair 115145539 does not store values accurately.

MemTest has detected that your computer cannot accurately store data in RAM."

 

:mur: Co mam robić w tej sytuacji? Próbować coś zmienic w konfiguracji, czy od razu oddać pamiec do wymiany? A może to nie wina pamieci?

 

Bardzo proszę o pomoc

 

Kolejny błąd: "Copying between 8a7b9d and 8a7b43 did not result in accurate copy."

 

I kolejny. f*ck!

Edytowane przez clean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem pamiątki miejscami.

30 min testu i narazie 0 błędów. Zostawie na nocke, zobaczymi czy coś wyrzuci.

Może to wina źle ustawionego pliku stronnicowania? Ustawiłem go wcześniej na sztywno 2Gb. Jaka jest zalecana wielkość tego pliku przy 2x1GB RAMu?

 

EDIT: A jednak kupa :mur: Kolejny błąd. Chyba pozostaje tylko zwrot do sklepu

Edytowane przez clean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co jest grane, zapuściłem tego memtesta pod DOSem. Test 5 i 6 przeszedł.

Wcześniej te błędy wyrzucało w memtescie 3.5 pod Windowsem.

Jak ten DOSowy nie wyrzuci żadnego błędu przez noc to co jeszcze moge zrobic, aby być pewny czy pamieci sa OK i czy nie gryza sie z płytą główna?

I czy wogole sugerować sie wynikami memtesta pod Winda?

Orthosem juz stresowałem i samego procka i tym testem blend co stressuje i procesor i pamiec. Raz test sie zatrzymał po kilkunastu minutach, ale nawet nie wiem co było powodem. W pozostałych przypadkach (a stresowałem dosyc długo) nie bylo zadnych błędów.

 

PS. Wg memtest moje pamieci nie posiadaja korekcji ECC. Czy ma to duże znaczenie?

 

EDIT: No i po 7 godzinach wywaliło 2 błędy w 5 teście. Serwis raczej nieunikniony.

Edytowane przez clean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...