Skocz do zawartości
mattis

Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczy BlackBoxa

 

Dołączona grafika

 

Do czego jest to wejscie WAN??

Bo ja mam radiówke i chciałbym rozdzielić ją na 2 kompy, lecz jest jeden problem poniewaz antene mam na dachu i od anteny do kompa jest połączona koablem tego typu Dołączona grafika

I tu nie widze jakiegos wejscia tego typu żeby dostarczac neta do BB.Bo to ja mam inaczej zrobione niz moi koldzy niewiem dlaczego takim kablem jest to zrobione, ale wy pewnie wiecie i doradzicie, ja jestem całkiem zielony co chodzi o te kwestie.Jak nieda rady tym BlackBoxem to trudno wezme zwykły skraowany kabel i spróbuje połaczyc.Wiem że jest filtrowanie MAC i IP i czy da rade wogóle w jaki kolwiek sposób zrobic żeby na obydwu był net?I czy dostawca internetu jest w stanie sie zorientowac że rozdzieliłem internet na 2 komputery?Czy moze jest jakas mozliwość ukrycia tego?Przepraszam że założyłem 2 temat ale tu dokładniej opisałem to wszystko.Szukałem podobnych tematów ale ja mam całkiem inny kabelek od anteny bo podobniesz jakies urządzenie znajduje sie na dachu a nie w kompie tak jak u innych ludzi (ile w tym prawdy niewie)

 

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PartyBoy wielkie dzieki, szacuneczek

 

A to na dachu wyglada następująco jest antenka i obok niej jest urządzenie jakies (takie pudełko białe)antena z tym pudłem są złoczone kablem i on tego pudła odchodzi własnie ten kabel do mojego kompa

 

I jeszcze jest zasilacz który musi byc właczony żeby net chodził,Ten zasilacz jest podpiety do jakis w żył w tym 8 zyłowym kablu idącym do mojego kompa.

 

BO skoro to jest ten Acces point na dachu to nie da rady np dokupic router i podzielic to łacze na 2 kompy i wtedy chyba nie musi byc właczony komp czy to nie da rady?Czy jest jakas mozliwosc jeszcze inaczej to zrobic zeby jeden komp nie był zalezny od drugiego.Tylko wtedy jak to wszystko podłączyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra jak sie ustawia np predkość netu dla jednego i dla drugiego kompa?A co tam trzeba konfigurować?I jak sie konfiguruje?

 

 

 

A i czy filtracja MAC i IP to nieszkodzi żeby mi net chodził.BO kiedys miałem przypadek że zmieniłem karte sieciową to net nie chodził dopiero jak włożyłem tą stara to chodził.Słyszałem że to trzeba ustawic taki sam MAC i IP na BlackoBoxie ale jak to uastwic i gdzie to sie usawia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz wgrać odpowiednie firmware (żeby mieć więcej funkcji m/i podział pasma). Ściągniesz je z tej strony (Soft 1.4.2.l.rar). Dokładnie w jaki sposób się to konfiguruje to nie wiem, bo nie miałem z BB nigdy do czynienia. Blokadę MAC bez problemu da się ominąć.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ominąć tą blokade MAC??

W jaki sposób?

 

Ominąć wiedząc że na dachu mam Access Pointa (niewiem czy to cos daje czy przeszkadza) ale chciałym żeby ktos mi powiedział jak zrobic żeby te dwa kompy mialy neta jesli kupie blackboxa i podlaczego i wtedy musze ominąc tą filtracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra powiedzmy że wiem to co musze zrobic a teraz bym chciał to pojąc troche inaczej np dlaczego ja jako jedynyny mam Access Pointa a koledzy z tej samej sieci niemają do czego on służy?Jesli te AP jest an dchu to jesli bym mial router i podłaczył z Ap to nie byłoby to to samo co BlackBox?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mieszkasz daleko od nadajnika i sygnał na samej karcie sieciowej WLAN byłby zbyt słaby, lub w ogóle byś go nie miał. Antena jest na dachu i do komputera trzeba by pewnie pociągnąć z 10-15 m kabla, co spowodowało by duże straty. Teraz na dachu masz AP, więc długość kabla antenowego wynosi pewnie z 0,5 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie mieszkam blisko nadajnika jakiej 50 metrów od niego, A jak to sie ma z tym routerem że jak bym teraz podłaczył z tym AP to nie byłoby to samo co BlackBox?

 

A gra role to że mieszkam w 4 rodzinnym bloku?BO jak cos kiedys wspominali Ci co zakładali mi neta że wtedy pomgą sie połałaczyc inni z tego bloku i nie bedą musieli brac nowych urządzeń.

 

A i powiecie mi czym sie róznią Access Point ,Router,Switch,Hub.Takimi ludzkimi słowami byłbym wdzięczny

 

A dokłądniej do czego złóżą te urzadzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj sobie na wiki tam masz definicje tych pojec.

 

Mozliwe, ze ten AP co masz na dachu pracuje w WDSie(przekazuje przy okazji sygnal i do Ciebie i do innych ludzi), dlatego go masz. Mozliwe tez, ze bylaby za duza strata sygnalu na kablu antenowym. Albo tak jak wspomniales - nowi uzytkownicy nie beda musieli stawiac swoich anten tylko wepna sie skretka do AP, dzieki czemu koszt instalacji bedzie mały. Tylko nie pytaj czy mozesz sie wpiac ze swoim drugim kompem tam, bo odpowiedz brzmi NIE(tylko wtedy, jak bedziesz placil za drugiego abonament, co chyba nie wchodzi w gre)

 

Podlacz kabel ktory dostales do blackboxa do WAN, kompy do LANu, wlazisz w konfig, konfigurujesz jak trzeba i dziala. W tych zabawkach na strychu nic nie kombinuj, bo napsujesz a wtedy przyjada i zgarna kase;]

Edytowane przez piterus90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...