Skocz do zawartości
Bubby

MSI GF4, hardcorowe podkręcanie i artefakty w systemie?!?!?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem sobie MSI GF4 4200Ti 128MB na AGPx8.

Kręci się tak dobrze jak CREATIVE. Fabryczne ustawienia rdzeń/pamięć 250/513. Max jaki do tychczas wyciągnołem to 320/599 (przy pamięciach na 600 już się wiesza). Problrm mój jest w tym że w grach nie ma specjalnie wielu artefaktów jak jest podkręcony do tych 320/599, ale z to w WindowsachXP robią mi się "odpryski". Jest ich szczególnmie durzo po między literami.

Screenshoot z systemu jest na http://80.49.16.175/1.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos ci sie słabo kręci zobacz nahttp://www.nvidia.pl/articles.html?0032-01

Teraz kręci się lepiej. Ogryinalnie ustawienia: Rdzeń/Pamięć: 250/513 po paru próbach wyciągnołem 320/599. Przy pamięci ustawinoej na równo lub więcej 600MHz robi się sporo artefaktów a po wyżej 605-610 wiesza się na 5 lub 6 filmiku w 3D Marku 2001SE. Prawdopodobnie to przez słabe chłodzenie (mam stale zamkniętą obudowę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa przeciez powinna byc zamknieta by wymusic cyrkulacje powietrza, przy otwartej powietrze stoi w miejscu niemal.

Najlepiej szczelnie zamknij i z boku obudowy wstaw wiatrak, zobaczysz jak ladnie temp spadnie.

 

ps. skroc ciut siga, bo zajmuje wiecej lini niz Twoje posty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej karcie jest kupa miedzi... Niby do chłodzenia a jednak G**** daje :!: Ja przy kręceniu też mam artefakty, głównie w grach... Zastanawiam się nad oderwaniem tego szajsu i przesmarowaniem porządnym klejem termoprzewodzącym czy ktoś już to robił :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa przeciez powinna byc zamknieta by wymusic cyrkulacje powietrza, przy otwartej powietrze stoi w miejscu niemal.

Najlepiej szczelnie zamknij i z boku obudowy wstaw wiatrak, zobaczysz jak ladnie temp spadnie.

 

ps. skroc ciut siga, bo zajmuje wiecej lini niz Twoje posty :)

Mam beznadziejną obudowę. Wiatrak można umieścić tylko z tyłu a karta graficzne jest tak szeroka że blokuje cały przepływ powietrza. Tak więc mogę zastosować jeszcze jedną metodę. Otwarta obudowa i wiatrak biurowy (tak jaki suę stawia na biurku w lato gdy jest gorąco) ustawiony z boku który dmucha do wnętrza kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej karcie jest kupa miedzi... Niby do chłodzenia a jednak G**** daje :!: Ja przy kręceniu też mam artefakty, głównie w grach... Zastanawiam się nad oderwaniem tego szajsu i przesmarowaniem porządnym klejem termoprzewodzącym czy ktoś już to robił :?:

Wolał bbym nie ryzykować. Choć jak Ci się uda to daj znać to sam spróbuje. Sprawa jest o tyle łatwa że system chłodzący karty jest mocowany na dwóch plastikowych "śrubo-gwoździach". Są tam zaczepy które można łatwo odczepić.

Są widoczne na fotkach mojej karty:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiatory na pamięciach powinny spisywać się lepiej niż kawał blachy miedzianej. tylko żeby coś dmuchało na to, nawet powietrze z coolera gpu, ważne aby był przepływ powietrza.

coolery na GF4 nie są na prawdę specjalni eprzemyślane są duże ale owierzchnia żeberek prawie zerowa. cooler od celerona byłby moim zdaniem lepszy, i wiatrak 5x5cm wchodzi na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK...OK...

Gdzieś na zachodnim servisie widziałem fotkę tego GFX'a ze zdjęta miedzią, zarówno rdzeń jak i pamięci po obu stronach są posamrowane (przyklejone) na jakieś białe świństwo. Podejrzewam, że to zwykła pasta silikonowa i dlatego tak się to wszytko grzeje. Jak kręce GFX to zakręcam kaloryfery i jest 23*C... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą karte i kręci sie na 310@610 bez artefaktów ale jak dam chocby 615 na pamiątkach to kiszka sie robi

a co do chłodzenia to jak sie dobrze przyjzysz to ta blacha z tyłu nie dotyka do wszystkich pamięci widać milimetrową szczeline między blachą a pamiątkami i jakąś szajsowatą pastę silikonową białą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą karte i kręci sie na 310@610 bez artefaktów ale jak dam chocby  615 na pamiątkach to kiszka sie robi 

a co do chłodzenia to jak sie dobrze przyjzysz to ta blacha z tyłu nie dotyka do wszystkich pamięci widać milimetrową szczeline między blachą a pamiątkami i jakąś szajsowatą pastę silikonową białą

Jak miło... Moja też kręci się do 320/610 ale często są zwiechy.

Nie wiem dlaczgo w 3DMarku2003 na 320/600 wiesza mi się komp na pierwszym filmiku. Na takich samych ustawieniach grafiki gram i testuje go 3DMarkiem2001SE i jest wszystko ok.

Jak już się zawiesi to nic się nie dzieje przez jakieś 20 sekund a potem wywala bluescreena i automatyczny reset. Po uruchoieniu systemu pojawia się informacja że sterownik karty graficznej wykonał błąd.

Sam nie wiem co można z tym zrobić. Stery przeinstalowałem na nowsze -i dzieje się to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...