Skocz do zawartości
Qars

Co Wybrać ? ;>

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zakupić laptopa i jestem w kropce... którego wybrać?? może wy mi pomożecie 8)

 

a więc zaczynamy od Fujitsu-Siemens AMILO Li 1705

 

Dane techniczne:

 

- matryca 15,4",

- procesor Intel Core Duo T2450 (2,0GHz),

- pamięć RAM 1024 MB DDR2, szybka szyna 667 MHz (mozliwość dołożenia do 2048 MB),

- dysk twardy - aż 160 GB SATA,

- nagrywarka Multi DVD +/-,

- grafika VIA chrome9 HCTM DX9,

- wbudowany modem standardowy 56k,

- wbudowana karta WLAN, Wi-Fi,

- wbudowana karta sieciowa 10/100,

- 3 x USB,

- wyjście monitor VGA, słuchawki, mikrofon,

- wbudowane głośniki,

- oryginalny system operacyjny Windows VISTA HOME BASIC

 

Cena 2399zł

 

i drugim laptopem jest Asus X51R AP088a (dokładnie nie pamiętam tych danych ale są w 99% dobre)

 

Dane techniczne:

 

- matryca 15,4",

- procesor Intel Core Duo (1,7GHz),

- pamięć RAM 1024 MB

- dysk twardy 120 GB

- nagrywarka Multi DVD +/-,

- wbudowany modem standardowy 56k,

- wbudowana karta WLAN, Wi-Fi,

- wbudowana karta sieciowa 10/100,

- 4 x USB,

- wyjście monitor VGA, słuchawki, mikrofon,

- wbudowane głośniki,

- oryginalny system operacyjny Windows VISTA HOME BASIC

 

Cena 2299zł

 

czekam na odpowiedź ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że jestem na serwisie z laptopami doradzę Ci czysto po przyjacielsku żebyś wziął Asusa o Fuju zapomnij . Fuje maja kiepska matryce slabo sa wykonane ostatnio siadl mi DVD podczas instalacji systemu dla klienta same problemy z nimi . Na Asusa masz 2 lata gwarancji świetnie jest wykonany naprawde dobra jakosc wykonczen nawet po zalaniu woda mineralna wystarczylo go na 3 godz obrucic i smigal dalej:) ale nie probuj tego robic;P bo roznie jest . Co moge ci wiecej powiedziec ASUS ostnie czasy robi naprawde dobry sprzet monitory cud miod krystaliczny swietny obraz pelnia glebi kolorow naprawde swietna jakosc obrazu , palmtopy z serii A bardzo ladnie i estetycznie wygladaja ze swietnego materialu zrobione z dobrymi parametrami jedyny minus trzeba mapy osobno dokupic bo to nie typowa nawigacja . Ale wracajac do tematu bo juz offa robie ja polecam tylko i wylacznie Asusa Toshibe HP IBM thinkpad z tej starej serii nie zadne lenovo ostatnio tez zaskoczyl mnie Acer mimo ze to badziewiacka firma seria EXTENSE swietne parametry nawet niezle wykonanie musze sie blizej tymlapka w przyszlosci przyjrzec:) Tyle z mojej strony Zycze udanego wyboru

Edytowane przez MeoPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tqak jakos wykonania oczywiscie przemiawa za asusem i wbrew pozorom to ze dają torbe i myszke ( jakies 100zl do przodu) ale jest duzy problem -- cena.

 

niestety mam podobny problem co kolega wczesniej czyli kupno lapka co nie jest proste bo generalnie pewnie za 5k mozna by cos fajne znalezc ale do 3k to juz problem.

 

Mam nadzieje ze jak juz uda sie kupic cos to znajdzie sie tutaj jakis malutki tescik komputerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzacie fujitsu? a ja juz prawie bylam zdecydowana na to:

Laptop bedzie mi potrzebny na studia, do korzystania z Internetu i moze jakies mało wymagajace gierki. Mysle tez o bezprzewodowym internecie, poniewaz mam zamiar korzystac z laptopa rowniez poza domem.

 

przy cenie 2699zł :

Fujitsu Siemens Amilo V3525

Intel Core 2 Duo T5300 (1,73 GHz, FSB 667 MHz, cache L2 2 MB)

matryca TFT 15,4" WXGA Glare,

pamięc 1024MB DDR2

dysk twardy 120 GB SATA,

nagrywarka DVD+/-R,RW, dwuwarstwowa (DL),

4 porty USB 2.0,

karta sieciowa LAN,

bezprzewodowa karta sieciowa Wireless LAN 802.11a/b/g,

modem,

port PCMCIA,

czytnik kart pamieci,

system operacyjni windows XP Home Edition

 

czyli szukac dalej?

Edytowane przez YoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy sie tak przyczepliscie do fs , to ze komus sie zepsulo nie musi tak byc ze wszystkie laptopy fs sa fe! kazdy laptop ma prawo sie zepsuc

 

w akadmiku znam duzo osob ktore maja fs jak i te ktore posiadaja hp czy asusy, jesli chodzi o matryce w hp do fs to nie widzalem roznicy, i to byla ta biznesowa wersja, toshiba sattelite rozniez na moje oko ma taka sama matryce, nie wierzycie chetnie moge rozwjac wasze watpliwosci

 

katy widzenia w moim fs seria a sa super , spokojnie stawiam lapa na srodku pokoju i kazdy moze komfortowo ogladac film

 

jakos wykonania rozniez na + nic nie trzeszczy,

 

2lata gwary jest na fs wiec o co chodzi??

 

jesli chodzi o lapka zebys mogl zagrac czasami w cos to nie zchodz ponizej wydajnsoci x700/7400 , zebys sie nie zdziwil pozniej

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...