Skocz do zawartości
heath

Cos Z Monitorem Czy To Jest Normlne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w piatek kupilem F-S P19-2. Wszyscy go polecali bo kolory ma super. Poczytalem opinie z testow itp. Wszystko wygladalo cacy. Ale po wlaczeniu pierwszej gry sie zalamalem. Smurzenie jest tak duze ze po 5minutach gry oczy mnie bola(to nie przez zbyt duzy kontrast). Probowalem manipulowac kontrastem, temperatura kolorow i nic... Wszdzie czytalem ze smurzenie jest prawie niezauwazalne...

 

Czy to moj monitor jest taki czy sie sfrajerzylem kupujac ten monitor??? Bo bardzo podejrzewam to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w piatek kupilem F-S P19-2. Wszyscy go polecali bo kolory ma super. Poczytalem opinie z testow itp. Wszystko wygladalo cacy. Ale po wlaczeniu pierwszej gry sie zalamalem. Smurzenie jest tak duze ze po 5minutach gry oczy mnie bola(to nie przez zbyt duzy kontrast). Probowalem manipulowac kontrastem, temperatura kolorow i nic... Wszdzie czytalem ze smurzenie jest prawie niezauwazalne...

 

Czy to moj monitor jest taki czy sie sfrajerzylem kupujac ten monitor??? Bo bardzo podejrzewam to drugie.

 

ten monitor jest juz chyba produkowany tylko na matrycach MVA, jak go miałem 2 lata temu to po paru dniach oddałem m.innymi z powodu bolących oczu (słaba regulacja jasności lamp), smużenie niestety to sprawa bardzo indywidualna, jedni go widzą inni nie...

 

Ustaw Jasność 10% kontrast <50 moze oczy się przyzwyczają...

 

i dodam ze skoro kupowałeś monitor do gier to trzeba było brać TN :)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze zeby zmniejszyc smurzenie nalezy zwiekszyc kontrast bo wtedy plamka jest mocniej pobudzana... wiec przy zmniejszeniu kontrastu smurzenie bedzie wieksze...

zgadza się, tak jest na PVA MVA, ale oczy tez bolą od wysokich kontrastów...

 

sprawdz jaki masz numer produktu, czy jest to S26361-K983-V151 ?

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to glownie siostry monitor i mowi ze nie jest wesolo ale sama nie wie co ma zrobic...

 

Wie ktos czy prawnie bez problemu mozna zwrocic monitor????/wyminic na inny

 

nie wiem jaki ma numer:( ja jestem w krakowie monitor w katowicch. A co oznacza numer?

Edytowane przez heath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to glownie siostry monitor i mowi ze nie jest wesolo ale sama nie wie co ma zrobic...

 

Wie ktos czy prawnie bez problemu mozna zwrocic monitor????/wyminic na inny

 

nie wiem jaki ma numer:( ja jestem w krakowie monitor w katowicch. A co oznacza numer?

jezeli kupowany przez internet to masz prawo do zwrotu, jesli normalnie w sklepie to sprzedawca musi się zgodzić

 

 

koncówka 151 w numerze oznacza ze to matryca MVA i jesli smużenie Ci przeszkadza to pozostaje kupić monitor TN - zeby było szybciej - (albo SIPS 6ms...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...