Skocz do zawartości
PhoboS

Walnięty Kabel Dvi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem: kiedy monitor (BENQ FP91GP) jest podłączony do karty graficznej (GF6600GT) kablem DVI to od jakiegoś dłuższego czasu pojawiają mi się turkusowe piksele. Są w najróżniejszych miejscach ekranu, jednak chyba zawsze przy ciemnym kolorze (jakiś odcień szarości). Teraz ciekawostka: kiedy zrobię printscreen ekranu który ma takie piksele i w jakimś oprogramowaniu graficznym zrobię duże zbliżenie to piksele zamieniają się w kreski, powiększają się ogólnie.

 

Po przełączeniu z kabla DVI na kabel D-Sub problem znika całkowicie (ale jakość jest oczywiście dużo gorsza). Czy to możliwe, że walnięty jest kabel? Przypomnę, że nic takiego nie działo się wcześniej, to bezpośrednio po zakupie monitora, dopiero teraz występują takie problemy.

 

Czy to możliwe, że walnięty jest monitor? Czy monitor LCD podczas pracy z kablem typu DVI przetwarza sygnał jakimś układem scalonym?

 

Może mi ktoś pomóc? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na kablu D-sub jest ok, a na Dvi źle to raczej wina kabla, może być uszkodzony. Kup lub pożycz kabel dvi i zobacz co będzie, jeśli dalej będą te arty to może wejście na karcie graficznej uwalone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...