Skocz do zawartości
grager

Zewnętrzne Ip Na Wrt54gl

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupilem dzisiaj chwalony na forum router wrt54gl, stracilem pare godzin na konfiguracje i nic :/

 

moze to zbyt banalny problem i dlatego nie moge nic znalezc na google, wiec licze na pomoc tutaj;

 

otoz jestem w sieci, gdzie rejestruje sie danego mac'a i do niego przydziela sie ip; w komputerze mozna ustawic ip na sztywno, choc zaleca sie korzystanie z dhcp; mam zarejestrowana sieciowke w desktopie i laptopie oraz w routerze i chce zeby router pelnil tylko funkcje switcha ethernetowego i wifi, tak zeby komputery byly na zewnatrz widoczne z danymi adresami ip; router dziala ok, moge pingowac i wszystko jest ok-router jest widoczny ze swiata; tylko nie wiem jak przypisac komputerom ich ip; mimo iz dhcp na routerze jest wylaczone dostaja one adresy 192.168.x.x i lipa :/ [a tak przy okazji: czy router w takim przypadku powinnien miec domyslne ip 192.... czy dac mu jego ip widoczne na zewnatrz przypisane do mac'a?]

 

w chwili obecnej na routerze mam nowe tomato, bawilem sie statycznym dhcp, ale mimo przypisania ip do mac'a nie moglem wyjsc z polaczeniem poza router :(

 

bylbym wdzieczny za jakas pomoc w konfiguracji;

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, nie bylo trzeba kombinowac z dhcp i innymi bajerami, tylko podlaczyc router jako switch, nie pomyslalem ze tak sie da ;)

zatem wielkie dzieki za pomoc!

 

i jeszcze kilka dodatkowych pytan: wczoraj router pokazywal mi czas, a teraz (w sumie od momentu wlaczenia, zanim cokolwiek zmienilem) niby jest niedostepny, mozna to jakos zrobic zeby bylo ok?

czy da sie wysylac automatycznie logi z routera na jakis serwer?

w zakladce devices widze adresy mac i przypisane im adresy ip z naszej sieci, na jakiej zasadzie to dziala? tzn. admin wie, ze ja wiem? :) bo potencjalnie cos takiego jest niebezpieczne - klonuje czyjegos mac'a i moge szalec na czyjes konto, wiec albo admin nie powinnien sie zorientowac, ze ja wiem, albo ja nie powinnienem miec do tego dostepnu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...