Skocz do zawartości
Atais

Drukarka Kolorowa - Laser Czy Atramentowka?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Wiem, że temat był wałkowany parę razy, jednak w sumie nie mogę znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie.

 

Otóż do dyspozycji mam max. 1000zł, choc im mniej tym lepiej i chcialbym za to kupic laserowa drukarke.

Dlaczego laserową? No coż, co prawda nie drukuje jakichs masakrycznych ilosci i mysle ze mieszcze sie nawet w ryzie na 1/2roku lub wiecej (! :D), niemniej moj Canon IP4000 bardzo mnie zawiodl.

 

Otoz korzystalem z tuszy zamiennych, ktore nie wiedziec czemu, rozwalily mi poprostu glowice i teraz czarna dysza (glowny czarny) jest zapchana, tusz wogole na kartke nie leci, caly natomiast rozlewa sie dookola. Dlatego pojemnik wyjalem (smieje sie wciaz, ze drukarka twierdzi, ze ma pelny czarny :/)

 

Jak juz wspomnialem nie drukuje wiele, czasami jakies zdjecia, tekst, ale generalnie nie fotografie.

Dlatego też zdaje mi się, że drukarka laserowa byłaby dla mnie lepsza ponieważ nie musze dbać o zasychające tusze to 1, nie musze zmieniach tuszy tak czesto to 2, koszty wymiany w sumie juz mi zwisaja, nie chce rozwalic kolejnej drukarki wiec prawdopodobnie sprobuje regenerowac a jak sie nie uda to kupie od razu nowy oryginalny i przynajmniej nie jak w wypadku mojego nieszczesnego canona, tusze moge kupowac, glowica jest zapchana.

 

Koszt nowej glowicy do mojej drukarki to 250zł i zdaje mi się, że takowy zakup mija się z celem.

Wciaz nie jestem jednak przekonany co do "potrzebnosci" laserowki.

 

Czy jest moze jakas drukarka, moze np HP, ze za kazdym razem wymieniam cala glowice z tuszem (wiem ze stare modele tak mialy, wlasnie przez cene zmienilem na Canona i teraz zaluje).

 

Jeżeli tak to jaką atramentówke HP byście polecili?

 

Od razu mowie, ze bardzo chętnie kupie uzywany sprzet (tym bardziej w wypadku laserowki) bo obniza to cene a jakby nie patrzec podnosi jakosc zakupu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z używanych hp 970 cxi http://www.allegro.pl/item258504079__najta...lex_poznan.html

 

Wymieniasz całą głowicę, drukarka szybka, ma photo ret III a więc zdjęcia drukuje jak te najnowsze które też mają ret III, jest szybka, ma duplex.

 

Na jednym tuszu wydrukujesz około 500 stron (40 ml), kosztuje on na allegro 20 zł, jak sam napełniasz to możesz kupić pół litra tuszu za 30 zł które starczy na 12 napełnień (ja tak robię ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Dzieki za odpowiedz, drukarka wyglada na prawde swietnie i cena za tusze tez powala :o.

 

Zastanawialem sie juz nad zakupem Canona IP4500 gdy napisales o tej drukarce :).

 

Zastanawia mnie tylko, czy dla kogos nie specjalnie wymagajacego, bedzie ona znaczaco gorsza w wydruku obrazkow (np. okladki CD) od takiego nowego Canona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...