Skocz do zawartości
Grabar

Acer Extensa 5620z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i na wstepie pozdrawiam cale forum PurePc.

 

Na dniach zakupilem nowego notebooka - acer Extensa 5620Z tj Pentium Dual Core T2310 (1,46 GHz), 2 GB RAM, Intel GMA X3100, 120 GB HDD wszystko na chipsecie 965. Wczesniej bylem w posiadaniu HP Compaq nx7400 (Core 2 Duo T5500 1,66 GHz, 1 GB RAM, GMA 950, 120 GB HDD na chipsecie 945) jednakze z powodu wystapienia pewnej sytuacji musialem zmienic go na acera.

 

Pierwsze co mnie zastanawia - jak to jest mozliwe, ze np PES 6 dziala wolniej na acerze mimo uzycia w nim najnowszej platformy Intela jaka jest X3100, w dodatku laptop ten posiada wiecej pamieci RAM. Na HP gra funkcjonowala bez zarzutu przy 800x600 medium, a tutaj pojawiaja sie problemy juz przy 640x480 low.

 

Drugiej pytanie mam odnosnie TV-Outu -> dlaczego po podlaczeniu don telewizora nie potrafie wybrac rozdzielczosci 640x480 czy tez 720x576? Jedyne opcje jakie posiadam to 800x600 lub 1024x768 - obie realizowane na tyle kiepsko, ze obraz jest na telewizorze albo obramowany, albo wykracza poza ekran. Czy da sie gdzies to skorygowac?

 

I ostatnie pytanie - czy sa jakies mozliwosci podniesienia mocy tego komputera? Tzn chodzi mi glownie o ten Dual Core.. Bo wyglada na to, ze nie jest to najmocniejsza jednostka.. Chociaz CPU-Z identyfikuje ja jako Core 2 Duo :blink:

 

Dołączona grafika

 

Z góry dziekuje,

 

Wojciech

Edytowane przez Grabar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

a stery do chipsetu zainstalowales? Dziwne to bo x3100 jest mocniejszy niz media acceleratorr 950 mozliwe ze w tej grze akurat jest zgrzyt a w innych grach juz jest "normalnie" tzn bedzie poprawa wydajnosci. Poza tym x3100 jest stosunkowo nowym chipem, pewnie trzeba poczekac zanim sterowniki beda tak zoptymalizowane jak w 950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zainstalowalem. Jedyna rzecz, ktora nie zostala jeszcze zainstalowana to "Kontroler magazynu masowego" - szczerze nie mam pojęcia co to może być bo sterowniki AHCI Intela (zalaczone na plytce) nie dzialaja wyrzucajac "komputer nie spelnia minimalnych wymagan".. :blink:

 

A z tym TV-Outem daloby sie jakos zalatwic? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go juz ponad 2 tygodnie i jak narazie zero problemow. Dziala wszystko tak jak powinno. Dolozylem 1 gb ram i smiga juz calkiem niezle. W tej cenie raczej nic wydajniejszego nie znajdziesz. IMHO jakosc wykonania Acerow poprawila sie w stosunku do starszych modeli. Wypada podobnie jak tansze Toshiby pod tym wzgledem.

Edytowane przez zielak_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze dobrze zrobiłem zamówiłem tego laptopa z 2 GB ramu.

Oczywiscie ze dobrze zrobiłeś. Ja mam taką Extense 5620Z z 2GB RAM i na tym postawiłęm Viste Home Premium. Smiga jak ta lala a co dopiero jak byś postawił XP...........jestem bardzo zadowolony.

To prawda bardzo sie poprawił Acer-ek w montażu swoich lapków, i tak jak ktoś wspomniał to jest to samo co tańsze Toschiby choć parametry ma o wiele wiele lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Witam i na wstepie pozdrawiam cale forum PurePc.

 

Na dniach zakupilem nowego notebooka - acer Extensa 5620Z tj Pentium Dual Core T2310 (1,46 GHz), 2 GB RAM, Intel GMA X3100, 120 GB HDD wszystko na chipsecie 965. Wczesniej bylem w posiadaniu HP Compaq nx7400 (Core 2 Duo T5500 1,66 GHz, 1 GB RAM, GMA 950, 120 GB HDD na chipsecie 945) jednakze z powodu wystapienia pewnej sytuacji musialem zmienic go na acera.

 

Pierwsze co mnie zastanawia - jak to jest mozliwe, ze np PES 6 dziala wolniej na acerze mimo uzycia w nim najnowszej platformy Intela jaka jest X3100, w dodatku laptop ten posiada wiecej pamieci RAM. Na HP gra funkcjonowala bez zarzutu przy 800x600 medium, a tutaj pojawiaja sie problemy juz przy 640x480 low.

 

Drugiej pytanie mam odnosnie TV-Outu -> dlaczego po podlaczeniu don telewizora nie potrafie wybrac rozdzielczosci 640x480 czy tez 720x576? Jedyne opcje jakie posiadam to 800x600 lub 1024x768 - obie realizowane na tyle kiepsko, ze obraz jest na telewizorze albo obramowany, albo wykracza poza ekran. Czy da sie gdzies to skorygowac?

 

I ostatnie pytanie - czy sa jakies mozliwosci podniesienia mocy tego komputera? Tzn chodzi mi glownie o ten Dual Core.. Bo wyglada na to, ze nie jest to najmocniejsza jednostka.. Chociaz CPU-Z identyfikuje ja jako Core 2 Duo :blink:

 

Dołączona grafika

 

Z góry dziekuje,

 

Wojciech

Crosis: nie cytuj całego pierwszego posta, jeśli nawet do niego nie nawiązujesz.

Regulamin mówi: "Z opcji "cytuj" (ikona w poście, który chcesz zacytować) korzystaj z rozsądkiem, skracając długie posty tak, aby zostawić tylko ten fragment, do którego bezpośrednio odnosi się odpowiedź. Unikaj cytowania "wielokrotnego" (X napisał :: Y napisał :: Z napisał, jak np. w tym poście) oraz cytowania wyświetlanych w poście obrazków (przy cytacie trzeba usunąć znacznik ). Wskazane jest też sprawdzenie, czy przez pomyłkę nie przypisuje się czyichś słów innej osobie."

 

 

Witam serdecznie.

Przeglądałem wiele for i akurat natknąłem się na coś interesujacego.

 

Mianowicie interesuje mnie ten problem z tv-out Mam podobnego acera tylko mniej ramu i problem ten sam. Brak możliwości zmiany rozdzielczości na tv i zupełny brak możliwości zmiany częstotliwości ekranu:(

 

Obraz na tv miga jak cholera. Co z tym zrobić? Help:)

Edytowane przez Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Mam pytanko.. jak to jest z tym dokłądniem 1 GB ramu ?? to przy zakupie trzeba powiedziec czy samemy dokupić i włożyc bo z tego co widze to banki pamieci sa wszystkie zajete .. ?

 

2.gdzie kupowaliscie tego laptopa ??

 

i dlaczego ddr sa droższe od ddr2 ?:PP dla mnie to jakies nie logiczne..

Edytowane przez neksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Mam pytanko.. jak to jest z tym dokłądniem 1 GB ramu ?? to przy zakupie trzeba powiedziec czy samemy dokupić i włożyc bo z tego co widze to banki pamieci sa wszystkie zajete .. ?

 

2.gdzie kupowaliscie tego laptopa ??

 

i dlaczego ddr sa droższe od ddr2 ?:PP dla mnie to jakies nie logiczne..

1. Możesz dokupić w sklepie, w którym kupujesz laptopa to na pewno ci je zamontują na miejscu. Ale możesz też kupić osobno i samemu zamontować - to żaden problem. Ja kupowałem na allegro 2x1 GB goodrama za ok. 70 zł sztuka. A co do zajętości banków to w wersji z 1 GB jest chyba właśnie 2x512 MB. W sklepie możesz zapytać czy nie wezmą w rozliczeniu tych dwóch kości przy wymianie na 2 GB.

 

2. www.2it.pl - mam blisko i firma dość wiarygodna. Polecam.

 

3. Nowsza technologia wypiera starsza. Zobacz na ceny sodimm sdram to sie przeżegnasz dopiero :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zielak_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i ja mam pytanie:

 

koleżanka kupiła acera ex5220 i ma on 512MB RAMu i tu pytanie: czy lepiej kupić jeszcze jedną 512 czy od razu 1GB? bo te pamięci chodzą na szynie 533 a teraz zainstalowane są jakieś hyundaia 667 i czy jeśli kupi 512 goodrama 533 to będą chodzić w dualu czy nie? bo jeśli nie to lepiej dokupić 1GB 533 tejże firmy o i czy nie będzie zgrzytu między tymi hyundayami a goodramami i czy może nie lepiej kupić 667 ale i tak będąchodzić na 533 to teżtrochę sie nie opłaca. proszę o podpowiedzi o i czy samemu dam rade włożyć te pamięci i nie straci gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kupował ktos moze tu ?? -->

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=8002

 

cena najniższa w sieci..

niestety bede musiał kupic dodatkowo kosc ramu (2GB).. i tych 2x 512 potem sie jakos pozbyc ... moim zdaniem Vista ledwo zimie na 1 GB

 

 

ale chciałem spytac o opinie tego sklepu

 

i kto z Was dostał przesyłka takiego laptopa? czy dochodzi o cały i zdrowy ?:D

Edytowane przez neksus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...