Skocz do zawartości
wariacik

Podlaczanie Laptopa Do Internetu +stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pewien problem dotyczacy podlaczenia laptopa z internetem.

mam internet vectry , modem thomsona http://www.simplehelp.net/images/cable_mod...rola_sb4100.gif

laptopa acer http://www.fotoexpert.pl/acer-extensa-5513...odukt-4815.html

oraz router http://www.tp-link.com/products/product_spe.asp?id=31

1. modem thomsona podlaczylem do routera kablem rj45

2.komputer stacjonarny podlaczylem do routera kablem rj45

na laptopie i na stacjonarnym moge wejsc w konfiguracje routera ale nie dziala internet.

wykrywa siec , jakosc polaczenia znakomita, a gdy klikne na polacz to nie dziala.

teraz pytanie jak to skonfigurowac? oraz czy mozna zrobic takie polaczenie jakie zrobilem miedzy modemem a kompem i laptopem czy trzeba inaczej kombinowac.

chce aby laptop sie laczyl bezprzewodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... no trochę dziwnie to napisałeś, ponieważ z jednej strony piszesz ze z laptopa możesz wejść w panel administracyjny a z drugiej strony piszesz że nie możesz nawiązać połączenia z routerem. Może to trochę uszczegółowisz. Poza tym sprecyzuj hasło "internet nie działa"- nie wiem czy mam to rozumieć jako nie działanie (tylko!) stron internetowych ? btw. spróbuj na PC wbić w przeglądarce ip wp.pl może poprostu DNS`y nie są przypisane (ip wp: 212.77.100.101 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proponuje sprawdzić czy kabel od modemu jest podłączony do gniazda WAN routera.

Komputer stacjonarny ma być podłączony do któregoś z 4 portów LAN.

 

W ustawieniach routera - WAN Connection type ustaw - Dynamic IP

Po podłączeniu routera do modemu pamiętaj żeby zresetować modem albo sklonuj mac adres poprzedniego urządzenia, które było podpięte do modemu.

 

Gdyby dalej coś nie działało napisz pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

ja mam podobną sytuację, net z kablówki modem-> router a później stacjonarny kablem i lapek wi-fi.

miałbym pytanko co muszę zrobić żeby komputery się widziały i żebym mógł udostępniać dane tylko wewnątrz sieci?. na lapku jest vista i Norton czy on coś może mieszać?

czy muszę coś zmieniać w routerze czy coś w ustawieniach sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem ? Komp stacjonarny - XP, a laptop Vista...

Oba komputery są w tej samej grupie roboczej ?

W ogóle się nie widzą, czy przy próbie przeglądania udostępnionych plików wyskakuje okienko z loginem i hasłem ?

tak

z tymże nie widza się w ogóle

próbowałem udostępnić folder na pc i zobaczyć czy widać na laptopie i nie znajduje nic

 

 

Do tego mam problemy zeby wejsc na router, nie ładuje się strona z ustawieniami

Edytowane przez pitbike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defaultowy adres ip tego routera to 192.168.1.1 ale jeżeli wpisując ten adres nic się nie wyświetla to prawdopodobnie adres ten został zmieniony na jakiś inny np. 192.168.2.1. Można to sprawdzić Start>uruchom>ipconfig. Wyświetli się między innymi "Brama domyślna" i obok adres ip. Ten ip jest adresem routera.

 

Polecenie ping Start>uruchom>cmd>ping (i adres ip komputera, który chcesz sprawdzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defaultowy adres ip tego routera to 192.168.1.1 ale jeżeli wpisując ten adres nic się nie wyświetla to prawdopodobnie adres ten został zmieniony na jakiś inny np. 192.168.2.1. Można to sprawdzić Start>uruchom>ipconfig. Wyświetli się między innymi "Brama domyślna" i obok adres ip. Ten ip jest adresem routera.

 

Polecenie ping Start>uruchom>cmd>ping (i adres ip komputera, który chcesz sprawdzić)

 

Wpisuje w uruchom ipconfig w XP i wyskakuje mi na sekundę czarne okienko jakby wiersz poleceń ale nie zdąze nic przeczytać i samo się wyłącza ;/ a pamiętam że tak robiłem ostatnio to normalnie hulało. co może się dziać ??? czy to jakieś problemy sprzętowe czy coś software?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...