Skocz do zawartości
ulysse1

Problem Z Ustawieniem Genius'ów Sw-hf 5.1 5000 Hometheater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem tego rodzaju, że nie potrafię wymusić aby grał głośnik centralny i sub podczas słuchania mp3. Ściągnełem specjalną wersję Winamp Full Surround Edition 5.1 i podczas puszczania dema czy piosenki nagranej w surround (http://download.nullsoft.com/winamp/client/music/kaje_-_hey_buddy_aacPlus_surround.aac ) wszystko jest ok grają wszystkie głośniki i sub. Ale na zwykłej mp3 graja tylko 2 przednie i 2 tylne central i sub nie grają :( Z kolei podczas oglądania fimu który ma dzwięk "48000Hz 384 kb/s tot , 6 chnls (3/2 .1) " To przekopiowane jest z GSpot'a dzwięk jest tylko na centralnym głośniku. W kodekach AC3 Ustawiłem na 3/2+SW 5.1 Channels.

W windowsie jest ustawione 5.1 w panelu sterowania kartą dzwiękową sprawdzam po kolei każdy głośnik i wszystkie grają.

Karta dzwiękowa to nVIDIA MCP04 a płyta główna to DFI Lanparty Ultra-D na Nforce4. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to wszystko ustawić to proszę o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem, częsciowo go rozwiązłem, okręzną drogą, ale zawsze ;]

Do słuchania mp3 przełączam zestaw na funkcje CD/MP3, wystarczy kupic za 1,50zł rozdzielacz zielone wyjście podłączyć 2 razy na odpowiednich wejściach na subie, i wtedy jak używasz czegoś co obsługuje 5.1 to przełączasz na DVD a jak 2.0 to na MP3 (i wtedy grają wszystkie).

Jedyny problem mam w grach, bo tam niby działa 5.1, ale jest coś jakby 5.0 tzn bez basu LOL, z tym nie mam pojęcia co zrobić ;]

 

Mam Audigy 2ZS więc to nie wina karty, ale również nie sterowników bo nic nie zmianiałem w konfiguracji na kompie i na poprzednich creativach wszystko było ok, a po podłączeniu geniusów takie rozczarowanie. Jeżeli faktycznie nie ma żadnego rozwiązania to w/g mnie one w ogóle nie nadają się do używania z kompami.

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz wtyczkę DirectSound Output v2.xx, która znajduje się w: Preferencje > Wtyczki > Wyjście.

Zaznacz tą wtyczkę i w jej konfiguracji postaw ptaka przy: Zezwalaj na akcelerację sprzętową...

Efekty gmerania w tych ustawieniach będą słyszalne dopiero po restarcie WinAmp'a.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz wtyczkę DirectSound Output v2.xx, która znajduje się w: Preferencje > Wtyczki > Wyjście.

Zaznacz tą wtyczkę i w jej konfiguracji postaw ptaka przy: Zezwalaj na akcelerację sprzętową...

Efekty gmerania w tych ustawieniach będą słyszalne dopiero po restarcie WinAmp'a.

 

Niestety nie działa :( Naprawdę nikt nie wie jak to ustawić ? Graja tylko 4 satelity a central i sub cisza.... Kolega ma Creative 5.1 i bez problemu mu graja... Może ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić ?? Czy kupienie X-fi coś pomoże ?

 

Dołączona grafika

 

EDIT :

 

Zaopatrzyłem się w płytkę BoneyM - Gold 1999 nagraną w DTS i puściłem ją przez VLC media player i wszystkie głośniczki ładnie grają jak trzeba, więc jest to tylko i wyłącznie kwestia ustawień....

Film "300" w wersji DVD z dzwiękiem 5.1 puszczony przez Power DVD i też działają wszystkie głośniki.

Edytowane przez ulysse1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa :( Naprawdę nikt nie wie jak to ustawić ? Graja tylko 4 satelity a central i sub cisza.... Kolega ma Creative 5.1 i bez problemu mu graja... Może ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić ?? Czy kupienie X-fi coś pomoże ?

Ja dla odmiany mam Logitecha X-540 i włączenie wtyczki w WinAmpie rozwiązuje problem, dla WinAmpa.

W pozostałych odtwarzaczach mam dźwięk we wszystkich głośnikach.

Nie wiem, czy to jest ważne, ale nic nie zmieniałem w ustawieniach AC3. Kodeki audio z paczki K-lite... latają na default.

Jeżeli masz pewność, że to jest tylko sprawa ustawień programowych, to nowa karta raczej tego nie naprawi.

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wejście w bezposredni kontakt z posiadaczami tych "Geniuszy" :)

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...