Skocz do zawartości
Matosh

Problem Z Virusem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wczoraj wkradl sie do systemu virus. Objawy sa takie ze wlacza sie okienko czy chce Debuggowac za pomoca Visual Studio (bo takiego mam zainstalowanego). I czeka na moja odpowiedz Tak lub Nie. Jak wybiore Nie to pojawia sie taki monit i Restartuje komputer.

 

Mialem zainstalowanego Nortona Antivirusa 2007 i nie zadzialal, skanem tez nic nie wykryl na calym dysku. Zainstalowalem F-Secure 2007 z CHIP i wykryl. Usunalem i wywalilem za pomoca Erase'a z kosza jeszcze. Ale problem wciaz jest. Skanuje teraz Scanem On-line Kaspersky.

 

Wszystkie aktualizacje mam zainstalowane, Windows XP z SP2 (oryginalny). Nigdy nie mialem virusa takiego. W domu sa jeszcze 2 kompy z podobnym zabiezpieczeniem czyli (antyvirus + programowy firewall) + sprzetowy firewall na routerze. Przez pare lat podlaczajac kompa w domu nie zlapalem zadnego wirusa.

Chociaz wczoraj bylem w bib podlaczajac laptopa pod publiczna sieci

 

Typ wirusa: Type_Boot, ktory wykryl F-Secure:

 

http://www.f-secure.com/v-descs/heuristic.shtml

 

post-146262-1193567341_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sasser - http://www.idg.pl/ftp/pc_3438/Symantec%20W...ol%201.0.4.html tutaj fix. Sciagnij i resetnij kompa :) jak sie pokazuje ze za 60 sec wylaczy kompa to start>uruchom> shutdown -a

 

@Kolobos

No to sry wielkie ;) Z tego co pamietam to tylko Sasser mial, ze po 60 sec wylacza kompa, a jakos nigdy nie patrzylem na komunikat ;P Najwidoczniej sie dosc pomylilem :S jeszcze raz sry ^^

Edytowane przez NaviS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...