Skocz do zawartości
Gość -TN-

Zasięg Wifi W Domu - Problem Z Laptopem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Początkiem tygodnia wywaliłem starego switcha i zamieniłem go na WAPa z funkcją switcha (jakiś Planet).

Wszystko ładnie, pięknie. Mam laptopa Della D600, który posiada kartę WiFi na USB, gdy jestem blisko WAPa to zasięg jest prawie maksymalny. Problem pojawia się, gdy schodzą na dół do pokoju, znajduje się on zaraz pod WAPem tak naprawdę, sufit mnie tylko oddziela.

 

Zasięg jest niestety strasznie słaby, praktycznie nie chodzi net, czasami jest 11 Mbps, czasem 5,5 Mbps. Tak mi polecił znajomy ze sklepu i zabuliłem 200 zł na sprzęt, żeby to chodziło.

 

Szlag mnie, jednak trafił, jak wczoraj dostałem od Lenovo T61 na Santa Rosie. Ma on wbudowaną kartę WiFi. Laptop znajduje się w takim miejscu, gdzie na moim Dellu nie ma prawa być zasięgu. A ten mi pokazuje zasięg bardzo dobry 55 Mbps! Net chodzi wyśmienicie.

 

Niech mi ktoś powie co jest grane, wbudowana sieciówka WLAN jest lepsza niż karta WLAN na USB z anteną zewnętrzną?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wbudowana karta wifi jest znacznie lepszym rozwiazaniem ze wzgledu na antene wbudowana (zazwyczaj w pokrywie matrycy), ktora poprostu lepiej zbiera sygnal niz jakas tam antenka w kluczu USB. Do tego della bez problemu wlozysz karte o w/w karte, poniewaz antene powinien on juz miec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...