Skocz do zawartości
PonczeQ

Problem Z Amd64 X2 4200+ Toledo S939 !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zgłaszam się na to forum, ponieważ sądzę, że jest to najbardziej profesjonalne forum. Mam taki problem. Procesor AMD Athlon 64 3000+ s939 Venice wymieniłem na AMD Athlon 64 X2 4200+ s939 TOLEDO i mam problem. Po pierwsze, pamięci Geil'a 2x512 DDR 400Mhz nie chcą mi działać w DUAL'u na płycie głównej MSI K8N Neo4-F(bios 5.3), a są do tego przeznaczone - pod AMD 64 nie było takich problemów. Po drugie, podczas gry np. w Pro Evolution Soccer 2008 na detalach HIGH, po dłuższym graniu, dźwięk tak jakby skwierczy(cały czas ta sama kwestia) i nie da się tej gry wyłączyć. Czasem udaje się mi wyjście poprzez ALT+ESC lub ALT+F4, ale procesor wtedy ledwo zipie - na kompie wtedy każda operacja JEST MOCNO OPOZNIONA, a po wyjściu z PES'a nie ma ikon na długi czas. Możliwe, że mi się przegrzewa, ale co najśmieszniejsze( i denerwujące), to na każdym rdzeniu mam INNA TEMPERATORE!! Na pierwszym rdzeniu mam po PES'ie 56 stopni, zaś na drugim zaledwie max 40 stopni. Wentylator kupiłem na allegro razem z prockem - Arctic Cooling - Alpine 64. Niby pasuje, ale aby temp. różnych rdzeni była różna? Proszę więc Was o szybką pomoc - skontaktowalem się już z firma AMD, ale im to troche zajmie odpowiedzenie na mojego mail'a. Jeszcze raz z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :damage_wall:

 

Daję tutaj linka, który obrazuje pracę mojego AMD64 X2 po PES 2008 - bezporenio po wyjściu:

 

Link do procesora po PES 2008

Edytowane przez PonczeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp dla różna dla rdzeni to norma.

Sprawdź w Bios czy przypadkiem nie wyłączyło Ci Duala.

I zainstaluj to http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty...ities/Setup.exe

W moim biosie nie wiem jak ustawić DUAL'a, bo sie za bardzo nie znam na biosach, ale na starym AMD chodziło. A co to jest za link co mi dałeś?? Bo ja instalowałem już coś od AMD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zbiorczego tematu o twoim mobasie:

 

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond, Uwagi, Opinie, Problemy-FAQ w I poście

 

Myślę że tam znajdziesz rozwiązanie twojego problemu.

 

Ja co prawda nie miałem nigdy do czynienia z tą plytą, ale słyszałem że sporo osób ma problemy z RAMem na tym mobo. Niektóre konfiguracje płyta-ram-proc nie chcą ze sobą współgrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możecie, to podajcie mi dokładnie o co chodzi, bo serio patrzyłem wiele tematów o takim problemie i nic się nie dowiedziałem - jeśli wy potraficie lepiej czytać(bo ja może nie), to pomóżcie mi... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...