Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Macie problemy z wybudzeniem komputera ze stanu wstrzymania (S3) ? S1 działa u mnie poprawnie, ale przy wybudzaniu z S3 wentylator grafiki wchodzi na max obroty i komputer nie reaguje na nic (identyczny objaw jak po nieudanym podkreceniu). Pomaga dopiero wylaczenie i wlaczenie kompa. Moj system to Vista x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WGRYWAJCIE NOWEJ BETY (1.7B5), po update płyta odpaliła, wszedłem w ustawienia i po chwili komp sie wyłączył, nie działa do tej pory, wszelkie próby odpalania nie dały rady, jak długo czekaliście na nowa płytę (pytanie do użytkowników którym padła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie problemy z wybudzeniem komputera ze stanu wstrzymania (S3) ? S1 działa u mnie poprawnie, ale przy wybudzaniu z S3 wentylator grafiki wchodzi na max obroty i komputer nie reaguje na nic (identyczny objaw jak po nieudanym podkreceniu). Pomaga dopiero wylaczenie i wlaczenie kompa. Moj system to Vista x64.

Zmniejsz FSB i zobacz czy wystepuje to samo zjawisko w S3. Ja tak mam na 378 (FSB) i w zwyż niestety. A proc normalnie może iść do 420 - wtedy ma dopiero FSB walla. Przez to niestety u mnie normalnie musi biegać na 375 (bo też lubię S3 i nie wyobrażam sobie normalnego pracowania na komp bez tego). Aż szkoda że marnuje sie potencjał procesora.

 

Ale być może to jest taki rodzaj FSB Walla w naszyvh prockach :-/

Albo kwestia płyty... W każdym razie biosy nic nie daja na to :(

Edytowane przez Traxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powracam z moim problemem...

 

jako iz nie mialem skad zdobyc pamiatek 667 pozyczylem 800 - TWIN2X2048-6400PRO

 

i nic to nie zmienilo dalej pala sie wszystkie cztery czerwone diody

 

czy z ta pamiecia tez jest problem - czy poprostu trafilem na padake? :mur:

no chyba ze proc walniety. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz FSB i zobacz czy wystepuje to samo zjawisko w S3. Ja tak mam na 378 (FSB) i w zwyż niestety. A proc normalnie może iść do 420 - wtedy ma dopiero FSB walla. Przez to niestety u mnie normalnie musi biegać na 375 (bo też lubię S3 i nie wyobrażam sobie normalnego pracowania na komp bez tego). Aż szkoda że marnuje sie potencjał procesora.

 

Ale być może to jest taki rodzaj FSB Walla w naszyvh prockach :-/

Albo kwestia płyty... W każdym razie biosy nic nie daja na to :(

Faktycznie zmniejszenie FSB pomoglo, ale musialem zmniejszyc az do 350MHz :[ i teraz nie dosc, ze procesor sie marnuje to jeszcze pamieci... Napisze chyba do MSI w tej sprawie, ale watpie, zeby cos w tej kwestii wymyslili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konrad__2004

 

Ja miałem 4 czerwone jak uruchamiałem komputer ze zworkami w pozycji AUTO, albo 333MHz.

 

@meeron

 

Miałeś 3 sztuki tego samego modelu? Tak Ci się psują, czy jak ? :blink:

 

Ja już drugi tydzień czekam na wieści z serwisu.

Nawet nie potwierdzili, że paczka do nich doszła :huh:

Jutro chyba coś napisać będę musiał, bo nie lubię żyć w niepewności :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci prowadzi świetnie. Nie przecze. Ale w konfiguracji 2x1GB!

Te same pamięci (sprawdzane w 2x1GB lecą 100-120Mhz wyżej) Przy zapchanych wszystkich bankach strata min 100MHz. Pisałem już o tym.

 

Więc ludzie, jak macie 2x1GB to się nie wypowiadajcie o prowadzeniu pamięci na 4x1GB! Bo to 2 różne rzeczy!

 

PS

zainstalowałem w końcu 1,74B i to samo. Nic sie nie zmieniło

Ale o czym Ty piszesz? Kto pisze o prowadzeniu na 4GB? Ktoś Ci tak napisał? Ja pisałem o tym co mam w sigu i pisałem o kompatybilności z różnymi kościami a nie o prowadzeniu 4GB! ;) A to, że 4 kości prowadzą się gorzej od 2 to chyba normalne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

udalo mi sie ustawic 4x1gb na 1080 (proc na 450 , dzielnik 1:1.2)

timingi podnioslem narazie dla spokoju z 4 4 4 9 25 4 4 4 4 (tyle chodza na 1:1 , do poziomu 5 5 5 9 25 4 4 4 4.

nic pozatym nie zmienialem (tyko timingi i dzielnik) i.... plyta ladnie dziala. wyniki w sumie takie same - jedynieodczyt sie nieco poprawil...

ale - i tu niespodzinka -> przestala dzialac sieciowka :)

po przywroceni poprzednich ustawien znowu dziala.

 

mial juz ktos cos podobnego ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiste wartosci temperatur i napiec. Bios 1.2 (8x400) zworka na 266

 

W zakladce cell ustawiam napiecia cpu na 1.385V a obok w biosie w zakladce Monitoringu i tak jest 1.43V, zmieniam na 1.37V i nadal wszedzie to 1.43V? To samo mam w windzie w everescie mimo tego ze ustawilem w biosie np. 1.4V to pokazuje ze jest 1.43V, to samo w dualcore. O co w tym biega??? Jakis automat sam podnosi napiecia?

Na dokladke tak samo sam mi ustawia napiecia NB i SB. Ja cos ustawiam, zapisuje w biosie, a gdy wroce do biosu wartosci sa inne niz ustawilem czyli na SB uparcie mi ustawia mi sam 1.8V, a na NB 1.5V i zmniejszyc ich nie moge.

 

To samo z temeratura w biosie - Monitor pokazuje mi 49C a gdy wejde do Everesta lub w dualcore pokazuje mi wartosc 40C. To ktore sa prawidlowe?

Pierwszy raz takie odchyly widze... miedzy biosem a programami w windzie

 

Podpytuje jeszcze raz... Wina biosu? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi roznicami w temperaturach miedzy BIOSem, a Everestem to na moje jest tak, ze BIOS zuzywa w jakiejs czesci procesor dlatego temp jest wyzsza niz podczas obserwacji nieobciazonego procka w everescie. U mnie jest identycznie na kazdej wersji BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi roznicami w temperaturach miedzy BIOSem, a Everestem to na moje jest tak, ze BIOS zuzywa w jakiejs czesci procesor dlatego temp jest wyzsza niz podczas obserwacji nieobciazonego procka w everescie. U mnie jest identycznie na kazdej wersji BIOSu.

O_o To raczej logiczne, że BIOS zużywa mniej procesora niż Windows i Everest... nie na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam takie małe pytanko otóż posiadam płytę msi p35 neo2 fir i do tego procesor c2d E6750 i nie wiem czy te zworki pozostawić na auto czy zmienic na jakas inną wartość, przy czym nie zamierzam na razie proca podkręcać ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz tylko o vcore, czy inne tez ?

Mam procka lightowo na 8x400 i jak dam chociażby 8x413 to pomimo napiecia sporo podniesionego dla cpu i vmem to memtest potrafi chodzi 5h bez bledow, small ftt tez, ale blend pada po kilku/kilkunastu minutach.

Ki organ z tym mobo?

bios 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ pisze jak to wygląda dla vmem, a co do blenda to pobaw sie napięciami dla NB hmm?:) Daj dzielnik 1:1 i zobacz jak blend sie bedzie zachowywał :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się ten blend dziwnie zachowuje, proc smal fft przechodzi spokojnie 6h, pamięci testowałem jeszcze na am2 i te 1030mhz cl5 robiły na 2,1v, tutaj daje 2,2v i 1020mhz dzielnik 4:5 i mimo tego po ok. 30min wywala :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...