Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie 4x1GB kingi na Elpidach (2 gb pożyczone do testów ) ustawione tak jak poprzednio 5-5-5-15 i 960 ,a proc na 8x400.Wcześniej przy 4 kościach Orthos się wysypywał po 2 minutach na 960 i CL5. Teraz 2 godziny bez błędów na Blend Stess.. Więc jednak ten Bios sporo daję. W ogóle mam wrażenie, że winda szybciej się ładuje. I nie mówię tu o śmiesznych paskach ,ale w momencie ładowania się już pulpitu jest jakby szybciej. Instalujcie 1.76 ,bo naprawdę warto! Jedynie czego mi brakuje to usunięcie tego nieszczęsnego dual-boota i tego bzyczenia jak się podłącza wiatrak pod chociażby sys fan.

 

Fredek ty masz dalej tylko 1 GB ? Czy już bawiłeś się po 4x1 ? Jakie timingi im zapodałeś ? Wynik 1075 masz niezły przyznam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zmontowałem w końcu sprzęt zaopatrzyłem się w kość 1gb goodrama w razie problemów z A-datami.Od nowości był wgrany bios 1.4 także problemów nie było.Pierwszy zonk to zakładanie Infinity trudno to diabelstwo wsadzić bo kołeczki wyskakują,zauważyłem że w coolerze boxowym te kołki są lepiej wykonane i ciaśniej siedzą.Jutro znowu spróbuję założyć tego kloca.Zaktualizowałem bios na razie na oficjalny 1.6 przez liveupdate.Poza tym to żadnych problemów nie zaobserwowałem,dźwięk jest wszystko chodzi na systemie spod Amd nforce 4 powrzucało sterowniki od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten D.O.T w biosie przy ustawieniach proca, do czego?

Automatyczne o/c dla "lamek". Ale nie polecam, bo automatycznie zwiększa napięcia wszystkiego i to o niebotyczne wartości. Przynajmniej tak bylo na moim Asusie P4P800 SE parę lat temu [;

 

Witam.

Ma ktoś może takie ddry ?CORSAIR 667Mhz DDR2 CL4. Rev 7.1.

 

Mam je własnie 4x1GB i mam zamiar kupic tę płytę.

 

Pozdrawiam.

Użyj szukajki w temacie >.<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore

 

WAŻNA INFORMACJA:

OD BIOSU 1,4 płyta ustawia napięcie o około 0,04v-0,05v niższe niż we wcześniejszych wersjach biosu... lecz odczyty są takie same, reasumując, jeśli na biosie 1.4 i wyższym w biosie ustawimy napięcie powiedzmy 1,4v to w rzeczywistości w stressie będzie ono wynosiło około 1,35-1,36v

 

BIOS - REAL (idle) - REAL (load)

1,275v (1,325v) - 1,319v - 1,310v

Witam,

 

Po pierwsze chciałem podziękować Fredekowi za tego FAQ. Dzięki temu jestem o krok od zakupu MSI P35 Neo2 FRI.

 

Te forum jest chyba najlepsze w Polsce a nawet w niczym nie ustępuje zagranicznym a może nawet je przewyższa.. :D

 

Przepraszam Fredek ale w tym cytacie jest to trochę niejasne dla mnie. :unsure:

 

Po pierwsze jeżeli płyta ustawia niższe napięcia, to zarówno w stresie jak i w idle. Uwzględniając vdroop oczywiście. Napisałeś, że tylko w stresie.

 

Po drugie w tej "tabelce" jest odwrotnie tzn. bios niższy (jeżeli ten nie w nawiasie, ponieważ ten wynik w nawiasie to nie bardzo wiem co to jest) a real wyższy i poza tym trochę nie wiadomo co jest co. Rozumiem, że rozdzielone jest to wszystko myślnikami, ale może inaczej byłoby jaśniejsze?

 

O ile dobrze rozumiem to chodziło o coś takiego?

 

BIOS stary (BIOS od 1,4) = REAL idle > REAL load

1,275v (1,325v) = 1,319v > 1,310v - Vdroop 0,009

 

Myślę, że chyba warto to poprawić?

 

Poza tym świetna robota brakuje mi tylko w porównaniu do FAQ Foxconn P35A/-S informacji o podwójnych restartach - jakie są i kiedy no i może jakies info o vdroop. Wtedy łatwiej porównywać no i będzie więcej ważnych informacji. Niby vdroop można wyliczyć z tej "tabelki" ale nie bardzo wiem co jest co jak pisałem. Jeżeli te dwie ostatnie pozycje to real iddle i stress to vdroop wychodzi 0,009? :D

 

Fajnie byłoby podać jakie są różnice temperatur po zmianie pasty pod chłodzeniem na płycie. Jakby się chciało komuś zmierzyć oczywiście. :-P

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Fajnie byłoby podać jakie są różnice temperatur po zmianie pasty pod chłodzeniem na płycie. Jakby się chciało komuś zmierzyć oczywiście. :-P

Niestety P35 nie ma czujnika temperatury.

Ale organoleptycznie po zmianie pasty pod NB z defowej na AS5 radiator w 1.25v idle jest cieplejszy niż 1.65v stress (orthos blend) na defowej paście

 

 

Witam.

Ma ktoś może takie ddry ?CORSAIR 667Mhz DDR2 CL4. Rev 7.1.

 

Mam je własnie 4x1GB i mam zamiar kupic tę płytę.

 

Pozdrawiam.

Ja mam - tylko że 2x1GB

W sumie valida 1100 CL4 i 1250 CL5 da się zrobić, i jakieś Pi 1M na 1080 CL4 i 1220 CL5 B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety P35 nie ma czujnika temperatury.

Ale organoleptycznie po zmianie pasty pod NB z defowej na AS5 radiator w 1.25v idle jest cieplejszy niż 1.65v stress (orthos blend) na defowej paście

Tak to czytam i sobie rozumiem, że niekoniecznie trzeba zmieniac pastę. :wink:

 

To taki żart niby miał być. Dzięki za info, a na poważnie to widzę, że trzeba się mocno zastanowić nad wymianą pasty pod chłodzeniem na tej płycie, oryginalna coś słabo musi przekazywać ciepło do chłodzenia.

Edytowane przez Feniks007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że podniesienie napięcia na SB pomaga w OC :D Dzisiaj tak sie bawie...FSB 438.....wszystko po ustawiane no ni hu hu....nie bootuje, sobie myśle co do...przecież już jechałem na takich ustawieniach, po czym dałem na SB 1,6v i odrazu lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Nie wiedziałem że podniesienie napięcia na SB pomaga w OC :D Dzisiaj tak sie bawie...FSB 438.....wszystko po ustawiane no ni hu hu....nie bootuje, sobie myśle co do...przecież już jechałem na takich ustawieniach, po czym dałem na SB 1,6v i odrazu lepiej :P

 

I tak mam wall'a :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila czasu i już siedzi drugi komplet pamiątek. Bez zmiany biosu, timingów i VMem. Narazie 3Dmark 06, przeszedł bez problemów.

Potestuje stabilność w gierkach bo jakoś nie chce mi się czekać na orthosy i takie tam.

Dołączona grafika

 

Wesołych Świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi chyba się walą te patrioty LLK. Nawet przy 760mhz system sie resetuje lub zawiesza gdy pamieci mecze Othosem - timingi domyslne przy 2.2V. SupierPi i Memtest przechodza ale Orthosa juz nie. Proc stabilny... przez 4h. (NB i SB domyslne napiecie)

 

Z tego co pamietam, chyba z tego tematu, to zmiana biosa na 1.6 pomaga przy tych Patriotach??? Kto je ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek zapodaj do FAQ bete 1.77, aha i co zauwazylem inaczej troche napiecia na memki sie zachowuja, Ustawie powiedzmy 2.5v to mamy real 2.47. 2.4v-2.37. Zawsze jest 03~04 w duł.

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi chyba się walą te patrioty LLK. Nawet przy 760mhz system sie resetuje lub zawiesza gdy pamieci mecze Othosem - timingi domyslne przy 2.2V. SupierPi i Memtest przechodza ale Orthosa juz nie. Proc stabilny... przez 4h. (NB i SB domyslne napiecie)

 

Z tego co pamietam, chyba z tego tematu, to zmiana biosa na 1.6 pomaga przy tych Patriotach??? Kto je ma?

zmien zworke na 200 (mimo ze bedziesz ustawila wyzej niz 200) a ja nic nie da to daj fsb v1.200, NB v1.450m, SB v1.8 - u mnie pomolo a mialem to samo ewentualnie wrzuc jeszcze bios 1.3

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 szybkie pytanka.

 

Ilu wam udało się puścić na tej płycie memki w opcji 2x1GB na 600 CL4 ?

Jaki max w 2x1GB mieliście na CL5 ?

 

Oczywiście mowa o wartościach stabilnych, albo półstabilnych [spi 16m/32m]

 

Bo u mnie memki obojętnie czy 2.5v czy 2.9v (vNB 1.65v, bios 1.76), max CL4 to 580Mhz, potem bsod. A przy tych 580 mogę dać mega ostre alphy, także memki się pewnie nie kończą na CL4 w tym momencie :mur:

 

Z Cl5 podobnie. Tylko, że tam granica stabilności przy 650Mhz + ostre alphy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

2 szybkie pytanka.

Ilu wam udało się puścić na tej płycie memki w opcji 2x1GB na 600 CL4 ?

Z tego co wiem to meeron i Sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajcie też mnie... (wyniki choćby w lowclocku)

 

Lanc, mogą się memki kończyć. D9 niektóre tak mają, że super,b567 MHz + mega ostre alphy 4-4-3-5 SPI32m, i mhz więcej nie zrobią pomimo kolejnych kosmicznych voltów (jedno oczko w setfsb i zwis na amen), ale na CL5 robią sporo więcej . By wykluczyć memki sprawdź je na innej płycie (jakie to są memki? oby nie goodramy, bo one najczęściej mają ściankę), ale zmartwię Cię, bo to jest możliwe (sam tak miałem na paru kompletach) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...